Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Švercujem se već tri dana, potrošio sam onu jednokranu kartu i sad čekam platu da kupim novu po novoj ceni.Pošto sad moram da "otovrim 4voro očiju" oko kontrole i da gledam jel je ima ili ne, primećujem da jedno 90% ljudi NE registruje validatore.eventualno neki zaposleni mane pored validatora, ako zapišti, zapišti, ako ne zapišti nikom ništa, nastavlja dalje...Ne znam kako je na linijama gde su "tačkaste kontrole" ali na ovoj mojoj liniji (25/26) skroz "opuštena voznja" :)

Link to comment

Mislim i da ne moraš da gledaš ridžovane, masa njih im da svoju busplus karticu kupljenju na trafici, pa kad ovi vide da se nije validirao, sami prislone i validiraju ti.Što bi se ti mučio kad oni rade umesto tebe :)A još nisam čuo priču da su nekom napisali kaznu jer nije validirao svoju trafika-karticu.

Link to comment
Znači, negde drugde "škripi".
pa da, skripi U NAMA. u nama je problem.sve je to ogledalo nas samih. MI smo ti GSP vozaci, ti GSP mehanicari, ti kontrolori, ti komunalni policajci (dopisi sam, sta god stavis neces pogresiti). kako da GSP (ili bilo sta drugo u ovoj zemlji) bude bolji od nas samih? ne moze.
Link to comment
pa da, skripi U NAMA. u nama je problem.sve je to ogledalo nas samih.MI smo ti GSP vozaci, ti GSP mehanicari, ti kontrolori, ti komunalni policajci (dopisi sam, sta god stavis neces pogresiti).kako da GSP (ili bilo sta drugo u ovoj zemlji) bude bolji od nas samih?ne moze.
verovao ili ne, postoje firme u ovoj zemlji firme koje funkcionišu kao švajcarski sat, a u njima radimo mi i kao vozači, radnici, portiri, knjigovođe, tehnolozi, šefovi i direktori, pa i vlasnicitako da je to mi vrlo jedna nezgodna i rastegljiva kategorijaa ako može u njima, velju, može vala i bilo gde
Link to comment

pre nekoliko godina je garazna voznja bila i formalizovana, tj. vozac je bio obavezan da prima putnike na toj trasine znam da li je ta ustanova jos na snazi, mada ne verujem

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Švercujem se već tri dana, potrošio sam onu jednokranu kartu i sad čekam platu da kupim novu po novoj ceni.Pošto sad moram da "otovrim 4voro očiju" oko kontrole i da gledam jel je ima ili ne, primećujem da jedno 90% ljudi NE registruje validatore.eventualno neki zaposleni mane pored validatora, ako zapišti, zapišti, ako ne zapišti nikom ništa, nastavlja dalje...Ne znam kako je na linijama gde su "tačkaste kontrole" ali na ovoj mojoj liniji (25/26) skroz "opuštena voznja" :)
24/25/26/27 i 83 su prevozi gde gotovo nikad nisam vidjao kontrolu. Dok u trolama i tramvajima ih ima svako malo malo. Jedini izuzetak su Spanci gde isto nikad nema kontrole valjda zato sto ih mrzi da se provlace kroz uske prolaze ili misle da ce narod da se svakako validira i strahopostovanja. Edited by pavllle
Link to comment

Nije baš da ih nema, jedno vreme su baš bili "konstantni" na relaciji Vukov spomenik - tamo negde do Kumodraške ulice.Pričam za 25/26.U 83ci sam ih viđao tamo negde kod FK Zemun

Edited by eye of the beholder
Link to comment

Ja sam jednom tu kod ETFa video jedno 6-8 kontrolora pa sam se uplasio da nisu postavili neku kontrolnu tacku poput Slavije/Beogradjanke ali izgleda da je to bilo samo tada.Inace 24oka je definitivno omiljeni prevoz, nikad guzva, nikad kontrola, mali bus i ide svuda kuda mi treba. Za njega mi nije zao ni za kartu ni za slanje SMSa da vidim kada ce da stigne. Jedino sto kada pokusas da platis kartu i sa tacnim iznosom vozac te belo pogleda i otera pozadi da ga ne zadrzavas na stanici.

Link to comment

U da ... 24ka je vrh.Najveći "strah" mi je bio kad su promenili sa klasičnog autobusa stavili da ide onaj "mali". Jedno vreme nisam se ni vozio istim, mislio sam da je privatnik i da je GSP digao ruke od te linije.

Link to comment
U da ... 24ka je vrh.Najveći "strah" mi je bio kad su promenili sa klasičnog autobusa stavili da ide onaj "mali". Jedno vreme nisam se ni vozio istim, mislio sam da je privatnik i da je GSP digao ruke od te linije.
Ma hajde, pomislio si "neću da me ljudi vide da se vozim u shortbusu, da ne pomisle svašta".
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...