Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Nije. To je samo njegov subjektivni utisak.U stvari, svi su (i ja, za suprugu i sebe) kupovali markice.Prevoz je danas gori jer se neko nakrao (hint: žuti klempa)Edit: A vid'te ovo :lol: SuBus stiže :D
A ovo nije subjektivni utisak?Na ovom topicu je vise puta objasnjeno kako se izbjegavalo placanje karata.
Link to comment

Naravno da je subjektivno, kao i sve što mi ovde pričamo.Ali u periodu 2002-2007 -90% ljudi iz mog radnog okruženja (firma sa ~3000 zaposlenih, od čega više od 1/2 u Beogradu) je kupovalo markice (u jednom periodu, i preko same firme). Sada ih nema više od 15%.Meni je to zadovoljavajući uzorak.Sad ti meni možeš da pričaš kako su oni posle preprodavali markice na zelenjaku i ne znam šta, ali stoji da prihodom+novcem od grada u GSB očigledno nisu dobro rukovali.Recept koji ti i još neki poručujete "plaćajte pa će prevoz biti bolji" je isproban ali ispao neuspešan. Nakratko je bilo malo bolje zahvaljujući mnogobrojnim doniranim vozilima, ali i pored toga što su ljudi uglavnom plaćali, kvalitet je ponovo počeo da opada.Znači, negde drugde "škripi".

Link to comment

placam od 89te skoro neprekidno. i bash me lepo zabole. di su moji novci? josh i da me neko maltretira za sve pare, ako moze!ili prestaj sa naplatom ili vrati gospa bubi novce. ili joj objasni da je uludo ulagala u razvoj gradskog saobracaja, koji samo sto nije postao bolji, a onda se survao. umro je na samom kraju zivota :s_w:ajtemolimvas... <_<

Edited by thermal bug
Link to comment

sve bolje i bolje. gledam danas u nekim novinama foto na kome se vozac autobusa iz poslednjeg incidenta drzi za glavu. ne razumem u chemu je problem (njega razumem, nije to problem), ako u tom nizu 1 ne uradi svoj posao, teshko sranje zapada nekog sledeceg, o brigo moja! jel treba vozach da proverava kochnice, jel treba putnici da proveravaju kochnice? ko treba da proverava proklete kochnice??? jel taj na spisu 2k tehnoloshkog vishka? jel treba da se josh objashnjava zashto je to vazno? <_<mislila sam - sad su pocheli 1 nedeljno da se otimaju kontroli. kako je krenulo... :unsure:

Link to comment
Preporuka: koristite BG voz kad god možete. Validatori ne rade, kontrole nema, red vožnje se poštuje, čistoća uglavnom bolja nego u autobusima. Zvuči kao bajka ali tako je. Javljam ukoliko se nešto promeni.
Preporuka je u redu, ali daleko od toga da su sve premise tačne. Validatori rade i u metalnim su kutijama, kako ih ne bi ponovo neko iščupao, doduše video sam par pokvarenih, no većina šljaka. Kontrolu sam u septembru video dva puta, ulazili popodne na Prokopu, njih 6 po vagonu kroz vrata na sredini. Putnici su uglavnom imali markice, deo izašao da se ne zamera, a deo delovao mrko i iskulirao celu pojavu. Red vožnje i čistoća su pak super, da. :)
Link to comment
Prođe danas 601, garažni broj 450 pored stanice 1983, puno putnika, na pamet mu nije bilo da stane, samo je prozujao (uredno se video na bus plus aplikaciji, bio je prijavljen na sistem)
Možda i njemu otkazale kočnice pa nije mogao da stane ...Juče u Višnjičkoj prisustvovao sam pravoj drami: ljudi se hvataju za glavu, Romkinja sa bebom u naručju, oboje plaču, policajac histerično ponavlja u motorolu: "Bojim se! Bojim se!", čovek sa praznim kanisterom pada na pločnik i ustaje, krvavih kolena, iz udarene bandere vire žice koje varniče ... Edited by stoka
Link to comment
Preporuka je u redu, ali daleko od toga da su sve premise tačne. Validatori rade i u metalnim su kutijama, kako ih ne bi ponovo neko iščupao, doduše video sam par pokvarenih, no većina šljaka. Kontrolu sam u septembru video dva puta, ulazili popodne na Prokopu, njih 6 po vagonu kroz vrata na sredini. Putnici su uglavnom imali markice, deo izašao da se ne zamera, a deo delovao mrko i iskulirao celu pojavu. Red vožnje i čistoća su pak super, da. :)
Do sada sam na jutarnjim polascima u Batajnici jednom video uključene validatore. Vagon je bio skoro pun a ja sam jedini otkucao kartu (dobro, možda su ovi drugi većinom imali markice pa se nisu validirali). Kontrolu nikada nisam video od Batajnice do Novog Beograda i obratno. Jednom je, dok je voz čekao polazak u Bataji, vratima prišao neki momak i pitao da li ide prema Vukovom spomeniku. Par ljudi stoje u međuprostoru na stepenicama i odgovore mu potvrdno, on krene da trči do šaltera da kupi kartu a ovi iz vagona viču za njim: "Čekaj, gde ćeš, ne treba ti karta ovde!" :)
Link to comment

Ma naravno, niko u vozu ne štanca markicu, čak i sad kad su konačno proradili aparati (prva serija postavljenih validatora je samo nemo stajala, dok nije porazbijana/pokradena). A kontrole ranije nije bilo baš nikad, to su se tek sad u dobu hejta na komunalnu setili da malo protrče i kroz voz. Za relaciju Tošin/NBG - Bulevar prosto nema lepšeg i bržeg prevoza, uštedim opušteno 2x po pola sata dnevno, ne oznojim se, ne guram, sednem, naručim... I lep je baš pogled preko Save i iznad Sajma.

Link to comment

Da li karta za noćni prevoz može da se naplaćuje po pravcu ili može po vožnji? Npr sednem na Trgu, napravim krug do Dorćola pa nazad? Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

Link to comment

A Djitler iz Cikaga progovara.- Beograd i Čikago imaju jednu zajednički crtu, konstatovali smo danas. I oni puno ulažu infrastrukturu i na taj način zapošljavaju ljude. Godišnje primera radi asfaltiraju 150 kilometara ulica, što je mnogo manje nego u Beogradu. To govori koliko se Beograd brzo razvija i raste – rekao je Đilas, dodajući da je bilo reči i o unapređenju gradskog prevoza. – Mom kolegi nije bilo jasno da se kod nas ljudi guraju da uđu na sva vrata, pitao me je kako se ne sudaraju i ne izgaze!? Kod njih i dupli autobusi recimo imaju prednja i zadnja vrata, ulaz je samo na prednja i sve funkcioniše besprekorno™.

Link to comment
Prođe danas 601, garažni broj 450 pored stanice 1983, puno putnika, na pamet mu nije bilo da stane, samo je prozujao (uredno se video na bus plus aplikaciji, bio je prijavljen na sistem)
Naravno, da je neko zavrljačio staklenu flajku i razbio mu zadnje staklo, stao bi kao da poštuje red vožnje.Ne prizivam ništa, samo kažem...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...