Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Prihod gspa se značajno povećao otkako postoji busplus, cak i uz deo koji oni zadržavaju.Послато са GT-P6200 користећи Тапаток 2
Ali je meni rodjak koji radi u GSP-u rekao da je taj pocetni zamah opao i da je cela ova akcija panicna reakcija na cifre koje su posle dobili, a i komplikovanje situacije u zemlji .U smislu aktiviranje mehanizma da Grad preuzme sistem "zbog opsteg dobra".Skoro sam cuo i da jedna velika "mesovita" firma koja je uplacivala "automatski" markice odustaje od toga.Davace radnicima pare u ritmu koje im daje i plate, znaci sporadicno...
Link to comment
Par pitanja pred dolazak u BG sledeceg vikenda:- koliko kosta karta za jednu voznju kod vozaca?- koliko je rasprostranjena prodaja nepersonalizovanih kartica van centra grada?- da li i dalje ima onih papirnih za [bese] 4 voznji?Hvala!
ja sam se pre dve nedelje vratio iz domovine...1. 120 bila kad sam ja isao, sad povecali, ako wall ne laze 1452. na svakoj trafici, opet kad sam ja bio sama kartica je bila 250 a onda dopunjujes kredu za voznju kao za mobilni na trafikama3. neam pojma, al kako je djilter studiozan pretpostavljam da ne.dobrodoso nazad u stradiju :)P.S: skoro bio u Turskoj, i tamo im uvode busplus.
Link to comment

Drugari, jedno pitanje i preporuka.Pitanje: dok čekamo da Vučić najavi spektakularno raskrinkavanje Apex-a i BusPlus-a, dok čekamo da gradska vlast bude očišćena od korupcije a GSP restrukturiran i racionalizovan, dok čekamo da autobusi počnu da poštuju red vožnje i dolaze čisti... Ko će da plaća gorivo, delove i plate?Preporuka: koristite BG voz kad god možete. Validatori ne rade, kontrole nema, red vožnje se poštuje, čistoća uglavnom bolja nego u autobusima. Zvuči kao bajka ali tako je. Javljam ukoliko se nešto promeni.

Link to comment
Neko, danas se vozih busom 79, garazni broj 12. Zadnja sedista imaju tragove dima i plamena, kao i zadnji deo karoserije. Motor urla kao "prat i vitni" u forsazu, uz cudnu lupu i treskanje. Vazduh u kokpitu smrdi na spaljenu izolaciju i izduvne gasove. Voznja je neobicno iskustvo, vozilo je vrlo startno, do te mere da svaki polazak baca babe po kokpitu, ali olako postignuta brzina ne znaci i nastavak ubrzanja: cudoviste se jedva vuce, stremi nekretanju.Ja sam uveren da 1) ovo vozilo, po svojim kvalitetima ne mnogo udaljeno od romskih "dijana", nije moguce registrovati zakonskim putem i 2) bi voznja u toj.....spravi u nekim bogatim zemljama sveta bila tretirana kao test ili akrobatska voznja, tj da bi putnici dobijali novac za tu voznju, u dovoljno visokom iznosu da kompenzuje nastalu promenu u polisi osiguranja.
Beograd -- Osmogodišnji dečak povređen je kada ga je udario autobus na uglu Višnjičke ulice i ulice Vuka Vrčevića u Beogradu. Nezvanično: Vozaču otkazale kočnice."Dečak je sa povredom glave i kuka prevezen u Urgentni centar", kazala je agenciji Beta portparolka Hitne pomoći Nada Macura. Nesreća se dogodila nešto posle 13 časova, a prema nezvaničnim saznanjima i izjavama očevidaca vozaču autobusa je otkazala kočnica i on je "projurio" Višnjičkom ulicom.U Ministarstvu unutrašnjih poslova su precizirali Tanjugu da se nezgoda dogodila u Višnjičkoj ulici kod broja 8, kada je autobus udario u električni stub i povredio pešaka.
Djilas nema komunalno shvatanje politike vec politicko shvatanje komunalnog. da su pregledi vozila, o kojima se naveliko trubilo po medijima, izvrseni i negde drugde osim u novinama, ovo se ne bi desilo. kocnice ne otkazuju za pola godine. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Kočnice, kao i celo podvozje, su se u vreme mog ćaleta proveravale po svakom ulasku u garažu na kraju dana. Ne brkaj kočnice na putničkim automobilima i GSP-u.Što ne umanjuje značaj napisanog. Nadam se da će neko odgovarati.

Link to comment
Pamtim i ja mnogo gore, ali pamtim i bolje. Za sad mi je sasvim dovoljno da za uzorak uzmem period od recimo 5 godina unazad, i opušteno mogu da zaključim da sam 2007. viđao mnogo manje ljudi koji kucaju karte nego danas, a prevoz je bio 2x bolji.Uostalom, kao što FIlip reče gore, nas uopšte ne bi trebalo da zanima šira slika™, kako to funkcioniše, da li je subvencionisano ili ne i koliko, sve dok se radi o preduzeću čije knjige prihoda i rashoda niko živ nije video, i sve dok postoji i jedan službenik, sinekurac ili fantomska agencija koji lapaju pare.Imputiranja o poređenjima sa drugim metropolama su već dosadna, niko normalan ne očekuje prevoz u rangu Kopenhagena ili Beča, za početak se očekuje samo ono što nikako ne zavisi od finansija, a to su koliko toliko redovni intervali i makar pristojno čisti busevi. Mislim, dosadno je već i ponavljati.
Mozda je bas to i razlog sto je prevoz danas gori.
Link to comment
i, da pitam, koji su argumenti za odluku da se osnovci voze džabe?
ne zna se, ali realno, koji ridza busplus sme da smara dete a da ne popije prijavu za razna uznemiravanja. sad kad smo dobili tu igrachku, ima da je drndamo dok ne popadamo, aka i djecu nam muche. dakle dete bez prisustva roditelja ne moze biti pitano nishta, ne moze biti legitimisano, ne moze mu se pisati kazna. bogotac zna da li po zakonima uopshte sme da se vozi samo (ide po ulici itd itd). te da se ne bi pustila pandora iz te kutije, logichno je da se oni oslobode, a da mashinski inzenjer ispadne pametan i u korist naroda. samo je legalizovana chinjenica da osnovce ne pita niko nishta, a od srednnjoshkolaca mogu i batine da se dobiju.mozda je i bolje da ima kao neka zvanichna prava, tipa vozi se besplatno, nego da se od kratkijeh nogu vaspitava da laze i krade <_<
Link to comment
Djilas nema komunalno shvatanje politike vec politicko shvatanje komunalnog. da su pregledi vozila, o kojima se naveliko trubilo po medijima, izvrseni i negde drugde osim u novinama, ovo se ne bi desilo. kocnice ne otkazuju za pola godine.
gledalac reporter ili kako već zovu ono u hronicislikao sam iz kola, mobilnim, loša je slika, ali mislim da može da se stekne utisak kako je to izgledalobusplus.jpg
Link to comment
ne zna se, ali realno, koji ridza busplus sme da smara dete a da ne popije prijavu za razna uznemiravanja. sad kad smo dobili tu igrachku, ima da je drndamo dok ne popadamo, aka i djecu nam muche. dakle dete bez prisustva roditelja ne moze biti pitano nishta, ne moze biti legitimisano, ne moze mu se pisati kazna. bogotac zna da li po zakonima uopshte sme da se vozi samo (ide po ulici itd itd). te da se ne bi pustila pandora iz te kutije, logichno je da se oni oslobode, a da mashinski inzenjer ispadne pametan i u korist naroda. samo je legalizovana chinjenica da osnovce ne pita niko nishta, a od srednnjoshkolaca mogu i batine da se dobiju.mozda je i bolje da ima kao neka zvanichna prava, tipa vozi se besplatno, nego da se od kratkijeh nogu vaspitava da laze i krade <_<
u pravu si bubice, elegantno ;) je izbegnut mogući problem sa kontrolorima i "decom". no, ispada da je samo populacija u rasponu od 15 do 65 godina u nekakvoj obavezi da plati prevoz. većina njih se vozi gotovo (povlaščeni) ili stvarno (zaposleni u državnoj upravi ili JPima) besplatno. na koga se praktično svalilo ovo poskupljenje?
Link to comment
Mozda je bas to i razlog sto je prevoz danas gori.
Nije. To je samo njegov subjektivni utisak.U stvari, svi su (i ja, za suprugu i sebe) kupovali markice.Prevoz je danas gori jer se neko nakrao (hint: žuti klempa)Edit: A vid'te ovo :lol: SuBus stiže :D Edited by ion
Link to comment

Prođe danas 601, garažni broj 450 pored stanice 1983, puno putnika, na pamet mu nije bilo da stane, samo je prozujao (uredno se video na bus plus aplikaciji, bio je prijavljen na sistem)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...