Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Naravno, to je bila mala hiperbola da bih dočarao koliko je besmisleno da se u društvu koje bi trebalo da je uređeno glorifikuje bilo kakva vrsta nezakonitog nasilja.
ma znam :) ali kakav je nas narod, samo cekam kada ce poceti doslovno da primenuje hiperbole u vozilima javnog prevoza :D a na kraju krajeva nezakonito je i ponasanje pomenutih komunalnih policajaca kao sto je nezakonito neplacanje a voznja javnim prevozom sa tom falinkom sto zakonom nije regulisana procedura sanksionisanja voznje bez placanje te usluge i otud ceo pizvajz sa povremenim folklornim elementima koji se beleze na jutjubu a mislim da nema kamere koja moze verno da docara popizd mnogih gradjana narocito ujutru kada vozila gsp stoje na kontrolnim tackama dok bus plus kontrolori proveravaju karte
Link to comment
pa ako kaze onda i jeste. ja sam prost covek i nikada nisam nesto otkidao na njen tip umetnosti, nesto mi u secanju da je jna generalsko dete ali to uostalom nije ni bitno
a cuj, otac general a deda-stric patrijarh. crnogorska posla. Edited by gazza1
Link to comment
Imaju puno veze sa poštovanjem voznog reda, i sa taljenjem sa privatnim prevoznicima za prijavljene a neobavljene vožnje (subvencioniše Grad).
pa chekaj, sta su im onda uveli koj klinac te navigacije i josh meni da dojavljuju kad je shta, ako nije za pracenje bash toga???ko da je kvantna da provere kad ko vozi? <_<
Link to comment

Pa da narodu mažu oči.Mesecima hvatam 53 na ZV ka mom kraju i nije se još desilo da je neki krenuo po voznom redu. A i bus koji dođe obavezno nije onaj koji treba da dođe (ima obeleženo kod svakog polaska da li je gsp ili privatnik).edit: više puta sam proveravao da li su satovi na mojim telefonima "na vreme".

Edited by CTale
Link to comment
info iz druge rukeputnik pretuko vozaca jer je cekao autobus pola sata na liniji 50.
hahaha, pa na kojoj bi drugo. Koliko sam puta bio u iskušenju, samo što ne znaš ko je kriv, kad posle 30+ minuta dođu 2 ili 3 jedan za drugim.Psrešenje by Đitler, ukinuti liniju , jer i tako većina putnika ne plaža kartu Edited by El Guapo
Link to comment
pa chekaj, sta su im onda uveli koj klinac te navigacije i josh meni da dojavljuju kad je shta, ako nije za pracenje bash toga???
Ono sokoćalo kod vozača pokazuje koliko kasni na zadatu stanicu. Biće da ih nešto cimaju oko toga pošto sam se pre neki dan vozio u 65ici koja je je kasnila, u odnosu na planirano vreme, valjda, negde oko 15, 20 minuta. Vozač je proleteo na žuto/crveno u takovskoj i onda pičio slalom do Politike.
Link to comment
Ono sokoćalo kod vozača pokazuje koliko kasni na zadatu stanicu. Biće da ih nešto cimaju oko toga pošto sam se pre neki dan vozio u 65ici koja je je kasnila, u odnosu na planirano vreme, valjda, negde oko 15, 20 minuta. Vozač je proleteo na žuto/crveno u takovskoj i onda pičio slalom do Politike.
pa to sto pokazuje njemu, pokazuje i svevishnjem, samo ako predmetni hoce da pogleda. to hocu da kazem!
Link to comment
Dok listam Fejs ovih dana, svaki četvrti post je nešto na temu BusPlus-a i policijskog terora nad putnicima bez karte. I nekako mi se čini da, kakva god da je vest, narod "a priori" staje na stranu osobe koja nije kupila kartu. Tim povodom, želim da kažem sledeće:Ja sam dete sa kraja socijalizma. Roditelji su me vaspitavali da se karta u gradskom prevozu u suštini NE KUPUJE ako baš ne moraš. Vaspitavan sam, kao i mnoga deca tog vremena, da držiš kartu u džepu pa kucaš ako uđe kontrola, da koristiš razne fore da dvaput iskoristiš istu kartu, bežiš na zadnja vrata ako uđu i tako dalje.Smatram da su me moji roditelji, što se kulture prevoza, vaspitavali pogrešno. Mene, i mnogu decu tog vremena. Jer, ta ista deca su danas porasla, i ta ista deca ovde pozivaju na revoluciju zbog toga što je neko odlučio da konačno uvede red i da prekine tu tradiciju.Mi treba da budemo prva generacija koja vaspitava našu decu da karta mora da se kupi, i da osuđujemo ljude koji ne kupuju kartu, a ne da ponavljamo greške naših roditelja. Naši roditelji nisu krivi, takvo je bilo opšte vreme i odnos prema društvu, ali sada je vreme da se to promeni.Svaka racionalizacija tipa "nabavite nove autobuse i smanjite gužve pa ću onda da vam kupujem kartu" dobrim delom ima korene u ovom vaspitanju, jer su nam roditelji usadili nekupovinu karte kao nešto normalno, i čak moralno opravdano. P.S. s obzirom da je ovo zapaljiva tema, pre nego što prokomentarišete, ne zaboravite da sam počeo da blokiram ljude koji su neprijatni. Ako sam ja sve ovo napisao finim rečima, možete i vi. Hvala.
Link to comment

Ko je ovo napisao?Molim nekog sa boljim sećanjem da me uputi na post nekog ovde ko je lepo i razložno napisao kako se sa uvođenjem reda uvek počinje preko leđa građana, a država uvek nekako izbegne svoj deo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...