Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

i ne znam sta se lordmer nakacio na studenta iz berana, samo neka on studira i do pedesete godine, ostavljace u beogradu pare za kiriju, pa u prodavnicama i kafanama, istina ne i gsp-u za prevoz ali nije sve savrseno :)
Vidi se da ne poznaješ večite studente iz Berana.Neće on ostavljati dinara u Bgd za kiriju, već će se švercovati u studenjaku, naplaćivati reket studentima iz provincije u istom studenjaku i kerberisati na vratima diskoteka svojih zemljaka. Da me ne biste prozvali da generalizujem, pomenuću da se to odnosi na klasu beranskih studenata u četvrtoj deceniji. Lično poznajem tu ekipu, kao i diskoteke po kojima ordiniraju.Teorije o dobrim i poštenim Crnogorcima koji studiraju uz rad ne mogu da se primene na incidentnog tipa koji voli da se pobije u busu.
Link to comment

pa davno je bilo kada sam bio student. istina, bio sam kao mlad u kratkoj vezi sa studentkinjom slikarstva iz tadasnjeg ivangrada, iznajmljivala stan i vrlo je uredno zavrsila akademiju za pet godina ali eto nisam imao prilike a ni volje i zelje da upoznajem taj tip ljudi o kojima ti pises :Da sada ozbiljno: samo sam pokusao da uneozbiljim taj detalj tog medijski propracenog incidenta. meni nije bitan detalj da li je dziber iz berana ili bostona, dziber je dziber kao sto su dziberi i tupavi komunalni policajci ali nekako se baca magla na samu situaciju tog dziberluka i bahacenja u busu skretanjem paznje na mesto porekla, nacionalnost, drustveni status i slicno.

Link to comment

Građenje metroa u Varšavi - možda je ipak bolje da ovi naši održe beskonačni tempo uzgradnje metroa?http://www.blic.rs/Vesti/Svet/346379/Deo-ulice-u-Varsavi-se-urusio-evakuisani-stanovnici278264_varsava-kolaps-ulica-ap_ff.jpg?ver=1349469640

Link to comment
pa davno je bilo kada sam bio student. istina, bio sam kao mlad u kratkoj vezi sa studentkinjom slikarstva iz tadasnjeg ivangrada, iznajmljivala stan i vrlo je uredno zavrsila akademiju za pet godina ali eto nisam imao prilike a ni volje i zelje da upoznajem taj tip ljudi o kojima ti pises :Da sada ozbiljno: samo sam pokusao da uneozbiljim taj detalj tog medijski propracenog incidenta. meni nije bitan detalj da li je dziber iz berana ili bostona, dziber je dziber kao sto su dziberi i tupavi komunalni policajci ali nekako se baca magla na samu situaciju tog dziberluka i bahacenja u busu skretanjem paznje na mesto porekla, nacionalnost, drustveni status i slicno.
To je istina. Ispalo je da je važnije što je student veteran i Beranac, nego što je bahat i bezobrazan.
Link to comment
Ja bi recimo voleo da znam kakvo se ponašanje očekuje od komunalne policije u slučaju da je ovaj Beranac stvarno udario jednu i odgurnuo drugu kontrolorku, a potom se pred pandurima uhvatio za šipku i odbijao da se pomeri i da dokumenta?
Očekujem da se ponašaju po zakonu, naročito zato što su službena lica. Kraj priče.
+ zillionMi ovde raspravljamo o mandrilu od tri banke koji nece da plati kartu, nece da izađe iz busa i posle svega plačipičkari po tabloidima o ugroženim ljudskim pravima. Gnjida.
Ja isto nekad mislim da bih se bolje snašao u svetu nasumičnog ispoljavanja sile. Tako, na primer, kod Ade samo stanem na vrata i kažem kontroloru "marš napolje" i produžim na posao, a ne da moram da gubim vreme da krećem ranije zbog njih. A kladim se i da bi mi putnici bili zahvalni što se ne zadržavamo i onda bi tempirali svoje polaske na posao da budu u autobusu u isto vreme kad i ja. Savršeno rešenje, je l' da?
Link to comment

pa da. samo domaci zivalj ima sveto pravo da se dziberise i bahati u takvim situacijama a berance studente zbog toga treba odmah proterati iz zemlje i slicne varijacije koje se mogu procitati u komentarima onlajn izdanja novina

Edited by Pontijak
Link to comment
pa davno je bilo kada sam bio student. istina, bio sam kao mlad u kratkoj vezi sa studentkinjom slikarstva iz tadasnjeg ivangrada, iznajmljivala stan i vrlo je uredno zavrsila akademiju za pet godina ali eto nisam imao prilike a ni volje i zelje da upoznajem taj tip ljudi o kojima ti pises :D
zigovo si marinu abramovic?
Link to comment
Očekujem da se ponašaju po zakonu, naročito zato što su službena lica. Kraj priče.Ja isto nekad mislim da bih se bolje snašao u svetu nasumičnog ispoljavanja sile. Tako, na primer, kod Ade samo stanem na vrata i kažem kontroloru "marš napolje" i produžim na posao, a ne da moram da gubim vreme da krećem ranije zbog njih. A kladim se i da bi mi putnici bili zahvalni što se ne zadržavamo i onda bi tempirali svoje polaske na posao da budu u autobusu u isto vreme kad i ja. Savršeno rešenje, je l' da?
za ovo prvo - tacno tako, sluzbena lica treba da se ponasaju u skladu sa zakonom i svojim ovlascenjimaza ovo drugo - zamisli hipoteticku situaciju: kazes kontroloru mars napolje, on izadje ali autobus ostane da stoji, dodje komunalna policija i ceo autobus ponet atmosferom kaze mars napolje komunalnoj policiji, dodje redovna policija da preuzme stvar jer je doslo do ataka na komunalnu policiju tj sluzbena lica, autobus stoji i redovna policija krene da uzima podatke od svih u autobusu zbog incidenta sa komunalnom policijom i... ode radni dan.to naravno ne znaci da branim moronski sistem kontrola bus plusa sa sve stajanjem autobusa, ocito je nesto zestoko zaribalo u sistemu naplate, verovatno gsp belezi manji priliv novca pa je dat nalog bus plus firmi da poveca stepen prodaje karata kako zna i ume i moroni se setili kontrola sa sve stajanjem autobusa dok kontrola traje a pritom nemaju nikakvo resenje za situaciju da ne postoji zakonski okvir da se ikako napise doplatna karta putniku bez redovne karte.cudi me samo kako je narod nekada bio poslusniji u doba kada je gsp vrsio naplatu: malo ljudi se suprostavljalo gsp kontrolorima i uredno su davali lk za uzimanje podataka i pisanje doplatne karte kada ih uhvate ridzovani, e sad sto je mali procenat uopste ikada placao tu doplatnu kartu to je druga prica :D
Link to comment
za ovo prvo - tacno tako, sluzbena lica treba da se ponasaju u skladu sa zakonom i svojim ovlascenjimaza ovo drugo - zamisli hipoteticku situaciju: kazes kontroloru mars napolje, on izadje ali autobus ostane da stoji, dodje komunalna policija i ceo autobus ponet atmosferom kaze mars napolje komunalnoj policiji, dodje redovna policija da preuzme stvar jer je doslo do ataka na komunalnu policiju tj sluzbena lica, autobus stoji i redovna policija krene da uzima podatke od svih u autobusu zbog incidenta sa komunalnom policijom i... ode radni dan.to naravno ne znaci da branim moronski sistem kontrola bus plusa sa sve stajanjem autobusa, ocito je nesto zestoko zaribalo u sistemu naplate, verovatno gsp belezi manji priliv novca pa je dat nalog bus plus firmi da poveca stepen prodaje karata kako zna i ume i moroni se setili kontrola sa sve stajanjem autobusa dok kontrola traje a pritom nemaju nikakvo resenje za situaciju da ne postoji zakonski okvir da se ikako napise doplatna karta putniku bez redovne karte.cudi me samo kako je narod nekada bio poslusniji u doba kada je gsp vrsio naplatu: malo ljudi se suprostavljalo gsp kontrolorima i uredno su davali lk za uzimanje podataka i pisanje doplatne karte kada ih uhvate ridzovani, e sad sto je mali procenat uopste ikada placao tu doplatnu kartu to je druga prica :D
Pa očigledno postoji rupa u zakonu, na šta su već ljudi i ukazivali. Kontrola ne može da insistira na uzimanju podataka, policija može da uzima podatke ali ne bi smeli da ih automatski prosleđuju gsp-u, ukradena suma manja je od 15000 din pa bi gsp morao da pokreće parnicu (protiv n.n. lica pošto policija poštujući zakon nije prosledila podatke). DS je hteo i sve da ukrade i da uništi privredu i da imaju punu naplatu u preduzeću koje drži. Lepo su to smislili, samo masa ljudi koji se švercuju ipak nisu nabildovani bilmezi iz inostranstva, nego osiromašeni građani koji su došli do tačke da radije idu sa rizikom da ih komunalna policija proziva i ponižava nego da daju 3000 za prevoz. Edited by Evi_
Link to comment
ne znam, zena kaze da je crnogorka
pa ako kaze onda i jeste. ja sam prost covek i nikada nisam nesto otkidao na njen tip umetnosti, nesto mi u secanju da je jna generalsko dete ali to uostalom nije ni bitno
Link to comment
ok, tranzitni logor. da li si smislio neki slogan koji bi stajao iznad kapije logora i da li si predvideo i organizaciju higijenskih cvorova, recimo kolektivne tuseve? da li ces da organizujes prevoz deportovanih crnogoraca zeleznicom ili autobusima? ukoliko si se odlucio za zeleznicu da li si odabrao terentne ili putnicke vagone? ukoliko si se odlucio za autobuse, da li ces mozda licno da ulazis u svaki autobus pracen snimateljima i da deportovanima govoris "dobar dan, ja sam filipenko, svasta ste culi o meni ali nemate se cega bojati, bicete samo transportovani u crnu goru"? da li ce deportovani po tvojoj ideji imati pravo da ponesu svoju pokretnu imovinu ili si predvideo totalnu konfiskaciju?
Slogan - ništa prostije. "U dobru je lako dobar biti, Na muci se poznaju junaci! :s_dj: ", sa sve ucrtanim 'vakim smajlijem i ispisano na crnogorskom jeziku, crnogorskim pismom.Higijenski čvorovi su dobra ideja, premda ne vidim realnu potrebu za tim. Već sam rekao lokaciju, može se lepo napraviti tranzitni logor na obali Lima i rešen problem. Voda pritiče iz ekološke države, sasvim dovoljno. U prvi mah morali bi biti korišćeni vozovi (teretni vagoni, dabome), zbog velikog pritiska odnosno velikog broja transportovanih, kako bi se ceo posao obavio ekonomičnije. Kada glavnini bude omogućeno sjedinjenje sa rodnom grudom, onda se za manje grupe mogu koristiti autobusi. Deportovanima se moraju garantovati sva ljudska prava koja pripadaju ilegalnim imigrantima-strancima na teritoriji dobrosusedske države, što podrazumeva da im se ne sme činiti ništa nažao, osim onima kod kojih bude nađeno oružje, za čije će se ostatke već naći pustare u istočnoj Srbiji. Svoju ličnu imovinu svako može poneti, ali ne smemo dozvoliti da imovina stečena krivičnim delom - što će reći, protivpravnim boravkom u Srbiji - bude odnešena, te će se ista morati konfiskovati po zakonu o oduzimanju imovine zarađene kriminalnom delatnošću.Dakle, sve po pravilima i demokratski.
pa da. samo domaci zivalj ima sveto pravo da se dziberise i bahati u takvim situacijama a berance studente zbog toga treba odmah proterati iz zemlje i slicne varijacije koje se mogu procitati u komentarima onlajn izdanja novina
Sad zajebanciju na stranu. Zapravo, da, domaći živalj ima pravo da se džiberiše i bahati u nekim situacijama (ne nužno i u ovoj) za razliku od stranih državljana na privremenom boravku. To što je Crna Gora u nekom čudnom režimu i što se prema njihovim građanima ne primenjuju istovetni uslovi koji važe za druge strane državljane, pa im je olakšan boravak, ne znači da takva situacija treba da ostane, umesto da se poradi na dovođenju međusobnih odnosa u ravan evropskih vrednosti i tekovina savremene civilizacije.Imaš problem sa nezaposlenošću? Radne dozvole za strance. Nemaš pare za školstvo? Nema stipendija za strance, osim malog broja najboljih. Ima problema sa kriminalom u susednoj državi? Pooštriti režim prelaska i uvesti oštre uslove za dobijanje prava na boravak. Ukinuti onu glupost o tome da je dovoljno da neko izjavi da se oseća Srbinom da dobije naše državljanstvo. Rukovodstvo susedne države je kriminalizovano? Zavedu se sanckije, carine i slično. Veliki broj ilegalnih emigranata? Pojačati sektor policije koja se bavi ilegalcima i proterati ih. Mnogi koji su došli iz te zemlje su ugledni i razvili su biznis? Odlično, njih prve proterati. Puno kriminala koji dolazi odozdo? Sjajno, likvidirati kriminalce naširoko bez ikakve milosti.Zaista ne vidim zašto ove rudimentarne stvari koje su potpuno logične svuda u svetu ovde nisu logične, i to baš onima koji žele modernu, efikasnu i evropsku državu koja štiti pre svega sopstvene građane. To opet ne znači da mislim da komunalna policija sme da bije ljude, pre svega zato što ona ne sme da postoji zbog svoje fašističke prirode. Zapravo, meni nije jasno zašto policija u svom regularnom sastavu nema više ljudi u odeljenjima koja bi se trebala baviti pitanjima ilegalne imigracije.
Link to comment
za ovo drugo - zamisli hipoteticku situaciju: kazes kontroloru mars napolje, on izadje ali autobus ostane da stoji, dodje komunalna policija i ceo autobus ponet atmosferom kaze mars napolje komunalnoj policiji, dodje redovna policija da preuzme stvar jer je doslo do ataka na komunalnu policiju tj sluzbena lica, autobus stoji i redovna policija krene da uzima podatke od svih u autobusu zbog incidenta sa komunalnom policijom i... ode radni dan.to naravno ne znaci da branim moronski sistem kontrola bus plusa sa sve stajanjem autobusa, ocito je nesto zestoko zaribalo u sistemu naplate, verovatno gsp belezi manji priliv novca pa je dat nalog bus plus firmi da poveca stepen prodaje karata kako zna i ume i moroni se setili kontrola sa sve stajanjem autobusa dok kontrola traje a pritom nemaju nikakvo resenje za situaciju da ne postoji zakonski okvir da se ikako napise doplatna karta putniku bez redovne karte.cudi me samo kako je narod nekada bio poslusniji u doba kada je gsp vrsio naplatu: malo ljudi se suprostavljalo gsp kontrolorima i uredno su davali lk za uzimanje podataka i pisanje doplatne karte kada ih uhvate ridzovani, e sad sto je mali procenat uopste ikada placao tu doplatnu kartu to je druga prica :D
Naravno, to je bila mala hiperbola da bih dočarao koliko je besmisleno da se u društvu koje bi trebalo da je uređeno glorifikuje bilo kakva vrsta nezakonitog nasilja.
Link to comment
Slogan - ništa prostije. "U dobru je lako dobar biti, Na muci se poznaju junaci! :s_dj: ", sa sve ucrtanim 'vakim smajlijem i ispisano na crnogorskom jeziku, crnogorskim pismom.Higijenski čvorovi su dobra ideja, premda ne vidim realnu potrebu za tim. Već sam rekao lokaciju, može se lepo napraviti tranzitni logor na obali Lima i rešen problem. Voda pritiče iz ekološke države, sasvim dovoljno. U prvi mah morali bi biti korišćeni vozovi (teretni vagoni, dabome), zbog velikog pritiska odnosno velikog broja transportovanih, kako bi se ceo posao obavio ekonomičnije. Kada glavnini bude omogućeno sjedinjenje sa rodnom grudom, onda se za manje grupe mogu koristiti autobusi. Deportovanima se moraju garantovati sva ljudska prava koja pripadaju ilegalnim imigrantima-strancima na teritoriji dobrosusedske države, što podrazumeva da im se ne sme činiti ništa nažao, osim onima kod kojih bude nađeno oružje, za čije će se ostatke već naći pustare u istočnoj Srbiji. Svoju ličnu imovinu svako može poneti, ali ne smemo dozvoliti da imovina stečena krivičnim delom - što će reći, protivpravnim boravkom u Srbiji - bude odnešena, te će se ista morati konfiskovati po zakonu o oduzimanju imovine zarađene kriminalnom delatnošću.Dakle, sve po pravilima i demokratski.Sad zajebanciju na stranu. Zapravo, da, domaći živalj ima pravo da se džiberiše i bahati u nekim situacijama (ne nužno i u ovoj) za razliku od stranih državljana na privremenom boravku. To što je Crna Gora u nekom čudnom režimu i što se prema njihovim građanima ne primenjuju istovetni uslovi koji važe za druge strane državljane, pa im je olakšan boravak, ne znači da takva situacija treba da ostane, umesto da se poradi na dovođenju međusobnih odnosa u ravan evropskih vrednosti i tekovina savremene civilizacije.Imaš problem sa nezaposlenošću? Radne dozvole za strance. Nemaš pare za školstvo? Nema stipendija za strance, osim malog broja najboljih. Ima problema sa kriminalom u susednoj državi? Pooštriti režim prelaska i uvesti oštre uslove za dobijanje prava na boravak. Ukinuti onu glupost o tome da je dovoljno da neko izjavi da se oseća Srbinom da dobije naše državljanstvo. Rukovodstvo susedne države je kriminalizovano? Zavedu se sanckije, carine i slično. Veliki broj ilegalnih emigranata? Pojačati sektor policije koja se bavi ilegalcima i proterati ih. Mnogi koji su došli iz te zemlje su ugledni i razvili su biznis? Odlično, njih prve proterati. Puno kriminala koji dolazi odozdo? Sjajno, likvidirati kriminalce naširoko bez ikakve milosti.Zaista ne vidim zašto ove rudimentarne stvari koje su potpuno logične svuda u svetu ovde nisu logične, i to baš onima koji žele modernu, efikasnu i evropsku državu koja štiti pre svega sopstvene građane. To opet ne znači da mislim da komunalna policija sme da bije ljude, pre svega zato što ona ne sme da postoji zbog svoje fašističke prirode. Zapravo, meni nije jasno zašto policija u svom regularnom sastavu nema više ljudi u odeljenjima koja bi se trebala baviti pitanjima ilegalne imigracije.
au bre, ovo kao iz scenarija za snimanje sindlerove liste drugi deo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...