Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

tacno. ali se plati kazna na licu mesta od ako se dobro secam 80E. ako si stranac, imas poseban tretman, moras da platis na licu mesta ili bivas priveden u muriju dok neko ne plati kaznu za tebe ili ti oduzimaju pasos uz obavestenje ambasadi o tome, tako da ne mozes da slozis pricu da si ga izgubio.djilasova izjava je nedozvoljeno populisticko izdrkavanje a ponasanje ovih njegovih buzdovana cist fasizam. ali ajd da ne ispade da je ovaj sto je rekao da mu posalju kaznu u berane brao bele rade po polju. u tom smislu tvoja analogija sa parizom stoji ako dokazes da bi se ti ili ja bolje proveli ako bi posavetovali kontrolu da nam kaznu posalje na vracar.
Za prvi deo si u pravu. Pre jedno 4-5 godina su se dve drugarice napravile lude u tramvaju u Amsterdamu pa im je kontrola trazila po 40e kazne/doplatne karte, posto su se pravile da nemaju pare i da su dokumenti u hotelu u nadi da ce ih samo izbaciti iz prevoza. Ovi su ih ljubazno zadrzali do zadnje stanice gde su bili spremni da pozovu policiju koja bi ih ispratila do hostela po pare ili do stanice (po njihovom izboru) pa se tih 80e iznenada pojavilo te je kazna placena na licu mesta. Sad sta bi bilo da je umesto dve klinke bio jedan debeli student iz Berana stvarno ne znam, ali pretpostavljam da ga svakako ne bi tukli vec bi pozvali policiju da to regulise.
Link to comment
"Naravno da osuđujem kada komunalni policajac više puta udari putnika u autobusu, ali naravno i da osuđujem i kada putnik neće da izađe iz autobusa i prvo kontrolora izbaci kroz vrata, a našem komunalnom policajcu da crnogorski pasoš sa adresom u Beranama", kazao je Đilas.
vec je bio citat, sad tek vidim Edited by morgana
Link to comment
"Vrlo su nam značajni sjajni studenti kao taj gospodin koji ima 31 godinu i studira, ali mogli bi da izdržimo njegov gubitak i da se on vrati u Berane i tamo da se vozi besplatno. U Beogradu će se oni koji dođu voziti uz plaćenu kartu. Šta bi mu se desilo u Parizu, Berlinu ili bilo gde kada bi dao pasoš i rekao 'pošaljite mi kaznu na Berane'. Mislim da bi proveo neko vreme u zatvoru, a onda bi se uz pomoć države vratio u Berane", rekao je Đilas. ovo ridjokoso govedo adorno nikad nije upoznao, a opiso ga je od reci do reci: http://sr.wikipedia....ритарна_личност
Znam nekoga ko poznaje dotičnog gospodina iz Berana i recimo da ovaj nije mnogo omašio, što je najgore. Sa druge strane, izjava za jednog gradonačelnika je skandalozna.
Link to comment
Znam nekoga ko poznaje dotičnog gospodina iz Berana i recimo da ovaj nije mnogo omašio, što je najgore.Sa druge strane, izjava za jednog gradonačelnika je skandalozna.
kad bi svi zajedno na licu mesta popljuvali i isutirali (ne fizicki) takvog coveka iz autobusa, jer pravi budalama sve one koji su svoju kartu platili i oduzima im vreme, ne bi ni dolazilo do ovakvih skaradnih reakcija. kao sto recimo ne mora da se ceka portir ili radnik u banci da bi objasnio stoci koja je svrha onih linija za cekanje i sl... izostanak reakcije normalnih ljudi je prouzrokovao debilizam komunalaca, pa lancanu reakciju izliva ludosti i kretenizma vlasti. pitanje je kako bi reagovao taj covek da mu je ceo autobus horski porucio "nemas kartu, mars napolje".
Link to comment

Ono udaranje zaslužuje ne suspenziju već otkaz, kao i ozbiljne batine, privatno.Ali slažem se, ako neko zajebava ceo autobus, autobus treba da se okrene protiv njega.

Link to comment
Ali slažem se, ako neko zajebava ceo autobus, autobus treba da se okrene protiv njega.
pa da. nista kao narodna volja. verbalni linc sa pripadajucim folklorom i to ukoliko gradjanin bez karte nije neka celava nabildovana mrga od kada nema sanse da se svesni gradjani koji placaju kartu kolektivno u autobusu okrenu protiv nesavesnog putnika koji ne placa kartu :D eto nama prilike za mobilne performanse, mini peti oktobar u svakom tramvaju/autobusu/trolejbusu kada putnik neplatisa izlazi iz autobusa da l da cuva unuka marka ili sta mu je vec po volji :Di ne znam sta se lordmer nakacio na studenta iz berana, samo neka on studira i do pedesete godine, ostavljace u beogradu pare za kiriju, pa u prodavnicama i kafanama, istina ne i gsp-u za prevoz ali nije sve savrseno :) Edited by Pontijak
Link to comment

Podržavam deportovanje crnogorskih studenata u Berane, na čelu sa njihovim saplemenikom, Đilasom, praćeno konfiskacijom kompletne imovine dotičnog. "Razvedena" supruga može sa njim, pride.

Link to comment
pa da. nista kao narodna volja. verbalni linc sa pripadajucim folklorom i to ukoliko gradjanin bez karte nije neka celava nabildovana mrga od coveka kada nema sanse da se svesni gradjani koji placaju kartu kolektivno u autobusu okrenu protiv nesavesnog putnika koji ne placa kartu :D eto nama prilike za mobilne performanse, mini peti oktobar u svakom tramvaju/autobusu/trolejbusu :Di ne znam sta se lordmer nakacio na studenta iz berana, samo neka on studira i do pedesete godine, ostavljace u beogradu pare za kiriju, pa u prodavnicama i kafanama, istina ne i gsp-u za prevoz ali nije sve savrseno :)
malo se ti zajebavas, ali ako neko tako moze da drka ceo autobus, onda nema mesta cudjenju sto celu ovu drzavu mogu da drkaju djilac, tadic, nikolic, vucic, dacic, palma, ilic i ostali...
Link to comment
malo se ti zajebavas, ali ako neko tako moze da drka ceo autobus, onda nema mesta cudjenju sto celu ovu drzavu mogu da drkaju djilac, tadic, nikolic, vucic, dacic, palma, ilic i ostali...
pa kad je vecina ovde takva, mazohisticki uziva da je neko drka sve vicuci jao jao jao i ua ua ua. desi se jedanput u par decenija neka masovna pobuna u stilu danasnjeg datuma pa onda to zamre i zudnja za mazohiozmom nadvlada i onda opet narodni slogan postane jao jao jao ua ua ua sa konstatcijom kako celu drzavu mogu da drkaju pomenuti i ostali....
Link to comment

Srbija je zemlja bullyja, ostali kako se snađu.Ja bi recimo voleo da znam kakvo se ponašanje očekuje od komunalne policije u slučaju da je ovaj Beranac stvarno udario jednu i odgurnuo drugu kontrolorku, a potom se pred pandurima uhvatio za šipku i odbijao da se pomeri i da dokumenta? Trebali su da ga ujedaju za prste kako bi pustio šupku? Zalegnu pod autobus dok se ovaj ne smiluje? Mnogo lepo zvuči floskula "ja osuđujem nasiilje" ili "na lomaču sa pandurčinama", ali ja zaista ne vidim svrhu postojanja te službe ako nemaju pravo da nekoga legitimišu ili privedu.

Link to comment
Podržavam deportovanje crnogorskih studenata u Berane, na čelu sa njihovim saplemenikom, Đilasom, praćeno konfiskacijom kompletne imovine dotičnog. "Razvedena" supruga može sa njim, pride.
daj molim te malo razradi tu podrsku, daj neke predloge, da li odmah proterivanje ili prvo suspenzija gradjanskih prava, prvo zabrana studiranja, posedovanja radnji i slicno plus zabrana ulaska u vozila javnog prevoza, pa zabrana hodanja trotoarom.... mislim, ima istorijskih primera deportacija po etnickoj osnovi ali ko zna, mozda si ti smislio neki efikasniji a, kako se kaze, humaniji nacin Edited by Pontijak
Link to comment
Srbija je zemlja bullyja, ostali kako se snađu.Ja bi recimo voleo da znam kakvo se ponašanje očekuje od komunalne policije u slučaju da je ovaj Beranac stvarno udario jednu i odgurnuo drugu kontrolorku, a potom se pred pandurima uhvatio za šipku i odbijao da se pomeri i da dokumenta? Trebali su da ga ujedaju za prste kako bi pustio šupku? Zalegnu pod autobus dok se ovaj ne smiluje? Mnogo lepo zvuči floskula "ja osuđujem nasiilje" ili "na lomaču sa pandurčinama", ali ja zaista ne vidim svrhu postojanja te službe ako nemaju pravo da nekoga legitimišu ili privedu.
Ta sluzba je i napravljena da ne sluzi nicemu. Njena svrha je u nemanju svrhe.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...