Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

:o zar nisi ti u svojim blistavim trenucima bio mišljenja da je zbog osoba koje ne kupuju karte gsp u stanju u kakvom jeste (jadni autobus i sl.) ?
Ne, samo sam rekao da je to nefer prema redovnim platisama. Ja svaki mesec kupujem markicu, samo kad zaboravim da to uradim pre 1. dam sebi luksuza da se odvezem friska jednu voznju po novu.
Link to comment
napalm-DM-SD-04-00733.jpg
+1
Bas bi bila dobra fora da vrate nedeljne karte,secam ih se kao klinac,ne znam sto su jednostavno nestale pre nekih 15tak godina.Inace sto se reda voznje tice kazu da je problem zbog velikih guzvi u saobracaju,pa se zbog toga ne moze ispostovati.
Teško da je to razlog. Sad je već pravilo, a ne izuzetak, da šoferi piju, jedu, ko zna šta rade zajedno, dok se druže, ne bi li vozni red svih, ali svih autobusa i trolejbusa sveli na jedan: nema ga pola sata pa dođu dva. Dok se to ne promeni, a situacija je sve gora i gora, podržavam sve koji ne plaćaju kartu ili je kucaju tek kad čuju kontrolora. Jebite se, već vas ionako svi građani plaćaju putem budžeta. Za kompletno plaćanje pružite i kompletnu uslugu. A ovo sa momentalnim slanjem kod sudije za prekršaje je pravi dokaz pravne anarhije koja ovde vlada. Ovde sve treba privatizovati i ni dinar iz budžeta da ne ide za prevoz i da svaku liniju pokrivaju minimum tri prevoznička preduzeća koja nedeljne i mesečne karte prodaju potpuno odvojeno. Samo tako će oni koji o redu vožnje vode računa ko o lanjskom snegu osetiti posledice svog javašluka.
Link to comment
Propašće im i ovaj bezobrazluk vrlo brzo.http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/238657/Ujedinjeni-sindikati-GSPa-traze-smenu-direktoraTek kad racionalizuju poslovanje, povećaju ponudu vrsta karata (dnevne, nedeljne...), uvedu razumne cene (a ne kako im se hoće jer koriste monopolski položaj), urede vozila (juče ujutro sam se vozio u troli bez prozora, smrzoh se živ) i ljudstvo (kondukter i vozač moraju biti uredni, pristojni i imati uniformu, ne da mi ridžovan izvodi tu neke FBI undercover fazone. I kondukter u vozu nosi uniformu, i policajac na dužnosti, čak i JBNi portiri i obezbeđenje u holovima firmi - e pa i oni će. Ne sviđa im se žuta, nek nose plavu, crnu, koju hoće ali jednobraznu) tek tada mogu očekivati povećanje prodaje.I red vožnje.Dok je gužvi - naplatiće Qratz.
da sve treba da bude na višem nivou, treba.ipak mislim da, i kada bi vozila bila nova novcata, picnuta po japanskom modelu, sa cakum pakum osobljem GSP i u vozilima i drugde, opet bi bilo jednako neplaćanje karata. osionost, bahatost, nepoštovanje pravila ponašanja je svugde oko nas. da ne nabrajam. pročitao sam članak, sve je to što i u drugim firmama. ništa posebno. veće plate odabranima, namešten tender, ko bajagi štednja na sitnicama......meni nije jasno zbog čega ionako nedovoljan broj komunalnih policajaca sada troši vreme na poboljšanje poslova jedne firme. njima je posao javni red i mir. ako GSPu treba pomoć snagatora kod kontrole, neka angažuju privatnu firmu vičnu obezbeđivanju.vrlo retko se vozim javnim prevozom pa su moja iskustva sa kontrolom tanka. uvek kupim onu tračicu za jednu vožnju. ne mislim da je 50 dinara za prevoz s kraja na kraj grada mnogo. jednom prilikom je kontrola pokušala, bezuspešno, da naplati kaznu od žene koja nikako nije mogla da se smatra siromašnom.mislim da je previše vađenja na raznim temama i cenama preko ljudi koji nemaju ni za 'leba. siromašni, u principu, plaćaju.
Link to comment
Bas bi bila dobra fora da vrate nedeljne karte,secam ih se kao klinac,ne znam sto su jednostavno nestale pre nekih 15tak godina.
zar je ikad u beogradu bilo nedeljnih karata? pantljicara je bilo, al nedeljnih jok.
Link to comment

Ni ja se ne secam nedeljnih, bilo je tih pantljicara aka karti za vise voznji. GSP se muci sa naplatom kazni od 1500 dinara, najbolje da ce nekome uspeti da naplate 25000, maltene prosecnu srpsku platu.

Link to comment
ne mislim da je 50 dinara za prevoz s kraja na kraj grada mnogo.
Za to što kažeš, nije mnogo. Problem je u tome što 90% populacije u gradu nema potrebe za tim, nego menja po dva prevoza napred-nazad, što izađe 200 dnevno.Karte za određena vremenska razdoblja, koje je izmislio civilizovani svet, nisu baš tolika budalaština.
Link to comment

Bile su pantljicare i one "komadne", velicine recimo danasnje povlastice (malo uze). Onako, deblji karton/papir. Ne znam da li su one bile za pojedinacnu voznju, ili sta vec...

Link to comment
da sve treba da bude na višem nivou, treba.ipak mislim da, i kada bi vozila bila nova novcata, picnuta po japanskom modelu, sa cakum pakum osobljem GSP i u vozilima i drugde, opet bi bilo jednako neplaćanje karata. osionost, bahatost, nepoštovanje pravila ponašanja je svugde oko nas. da ne nabrajam. pročitao sam članak, sve je to što i u drugim firmama. ništa posebno. veće plate odabranima, namešten tender, ko bajagi štednja na sitnicama......
Apsolutno. Javasluk u GSP i javasluk kod "heroja ulice" koji nece da placaju uslugu koju priljezno koriste i pored katastrofalne usluge GSP-a je jedan te isti, zapravo, ima isti koren. Samo su izgovori drugaciji. GSP ima izgovor da im je naplata losa pa zbog toga ne mogu da urede prevoz, ovi drugi da je prevoz neuredjen pa nema smisla placati i super su se u tom krugu nasli da jedni drugima pruzaju razlog za nacin na koji se ponasaju. Kad neko periodicno najavi da ce nesto da bude uradjeno na tom planu, malo se digne buka i panika, pa na kraju sve lepo ponovo legne u orijentalni kal i blato nerada, neodgovornosti i samozivosti.
Link to comment
zar je ikad u beogradu bilo nedeljnih karata? pantljicara je bilo, al nedeljnih jok.
Hahaha,jeste,mislio sam na pantljicare,ne na nedeljne :)
Link to comment
Apsolutno. Javasluk u GSP i javasluk kod "heroja ulice" koji nece da placaju uslugu koju priljezno koriste i pored katastrofalne usluge GSP-a je jedan te isti, zapravo, ima isti koren. Samo su izgovori drugaciji. GSP ima izgovor da im je naplata losa pa zbog toga ne mogu da urede prevoz, ovi drugi da je prevoz neuredjen pa nema smisla placati i super su se u tom krugu nasli da jedni drugima pruzaju razlog za nacin na koji se ponasaju. Kad neko periodicno najavi da ce nesto da bude uradjeno na tom planu, malo se digne buka i panika, pa na kraju sve lepo ponovo legne u orijentalni kal i blato nerada, neodgovornosti i samozivosti.
Samo što je u pitanju šbbkbb. Da vidim te japanske uređene buseve koji ne kasne, pa možemo da pričamo. Uostalom, uvek postoji mehanizam. Ne vidim koji je problem da ovaj neredovni random buljuk žutaća uvek bude prisutan u urednom i tačnom japanskom busu u koji ulaziš, i da si ti svestan toga kad ulaziš. I da zbog toga uvek moraš da imaš svoju šestočasovnu, dnevnu ili mesečnu kartu sa sobom.Ovde je problem u tome što u GSP ništa nije ulagano još od onih silnih donacija bratskih japanskih, švajcarskih i norveških naroda 2000, a non stop se potencira cena karte kao krivac što je stanje takvo.
Link to comment
ne mislim da je 50 dinara za prevoz s kraja na kraj grada mnogo.
Tih 50din je jedna vožnja. Da li je to 1 stanica ili 25, svejedno. Ali nekad ti zatrebaju i 2-3 busa jer nije sve povezano.Ne vraća ti se novac nazad ukoliko se pokvari bus. Mesto za sedenje i prostor za disanje dobiješ samo ukoliko ti se sreća osmehne.Da li je mnogo ili malo, to se može reći tek kad bi znali trošak i prihod po jednom busu.A da li je mnogo za građane, jbg. uzmi digitron: broj radnih dana x (2 x cena karte) i uporedi sa prosečnom platom.Nego, za neplaćanje su sami krivi. Manje više uslugom koliko svojim akcijama. Zahtevanje papira za vađenje povlastice pa onda 12 x čekanje u redovima za markice.(Ne razumem zašto je to uopšte povlastica? Gradski prevoz ionako svi koriste, a markicu mogu da izvade svi od osnovaca do penzosa)I posle svog maltretiranja oko kupovine mesečne, vidiš akciju GSPa "kupovina oprosta", gde se svaka kazna oprašta ako uplatiš 3.000rsd.Uzme se digitron u ruke (12 x cena markice) i vidi se da je idiot svako ko je je vožnju platio (za godinu dana plaćanje markice je 4 do 10 puta skuplje od vožnje bez karte).Sigurno može da se izvede bolje ovo plaćanje GSP-a. Samo je problem što šefovi vole da šefuju, pokazuju silu umesto da razmišljaju, zavrnu rukave i nađu win-win rešenje.Za početak, uzimanje povlastice na ličnu kartu, i ništa više od papira. Ista cena za studente, nezaposlene i zaposlene (1.000-1.500rsd max). Cenim da će ljudi manje rizikovati ako im markica bude lako dostupna.A da li se isplati, neka sami računaju ( da li je bolje 100 plaćenih markica nego 30 plaćenih, 60 neplaćenih i 10 kazni).A ako kinezi zarađuju na jeftinoj robi tako što idu na količinu, što i oni ne bi mogli. Kvalitet im je tu negde :s_d:
Link to comment
da sve treba da bude na višem nivou, treba.ipak mislim da, i kada bi vozila bila nova novcata, picnuta po japanskom modelu, sa cakum pakum osobljem GSP i u vozilima i drugde, opet bi bilo jednako neplaćanje karata. osionost, bahatost, nepoštovanje pravila ponašanja je svugde oko nas. da ne nabrajam. pročitao sam članak, sve je to što i u drugim firmama. ništa posebno. veće plate odabranima, namešten tender, ko bajagi štednja na sitnicama......meni nije jasno zbog čega ionako nedovoljan broj komunalnih policajaca sada troši vreme na poboljšanje poslova jedne firme. njima je posao javni red i mir. ako GSPu treba pomoć snagatora kod kontrole, neka angažuju privatnu firmu vičnu obezbeđivanju.vrlo retko se vozim javnim prevozom pa su moja iskustva sa kontrolom tanka. uvek kupim onu tračicu za jednu vožnju. ne mislim da je 50 dinara za prevoz s kraja na kraj grada mnogo. jednom prilikom je kontrola pokušala, bezuspešno, da naplati kaznu od žene koja nikako nije mogla da se smatra siromašnom.mislim da je previše vađenja na raznim temama i cenama preko ljudi koji nemaju ni za 'leba. siromašni, u principu, plaćaju.
Ima tu dosta istine sto si rekao,al sto se pojedinacne karte tice,tu se ne mogu sloziti.Ti i ja imamo para da je platimo,ali ima mnogo ljudi kojima je 50 dinara mnogo.Naravno,problem je sto ima dobro situiranih ljudi koji su navikli na besplatnu voznju,al ne znam kako bi snagatori tu pomogli.I ja sam bio u prilici da prisustvujem situaciji kada je fino obucena,zdrava i u obrazima rumena gospodja obavijena mrtvom lisicom odbijala da pokaze licnu kartu.Kontrola ju je smarala nekoliko minuta,putnici su skocili na njenu stranu,poceli da ih vredjaju i ona je posle par stanica izasla kao da se nista nije desilo.Zena ih je prosto iskulirala.Kazem,ne znam sta bi ti snagatori mogli da urade.Jedino da dele samare i biju.
Link to comment

A u celoj priči postoji još jedna sitna kvačica. Sadašnji mehanizam karte po vožnji te često ostavlja u nebranom grožđu™, pošto na više od 50% stanica GSP ti jednostavno nemaš gde da kupiš kartu od 50 kinti, pa moraš da kupiš kod vozača za 100. I čemu uopšte ta dupla cifra u vozilu? Kazna zbog toga što na tvojoj stanici nema trafike gde bi mogao da uzmeš regularnu u slučaju da si zaboravio da ih više nemaš?

Link to comment
Apsolutno. Javasluk u GSP i javasluk kod "heroja ulice" koji nece da placaju uslugu koju priljezno koriste i pored katastrofalne usluge GSP-a je jedan te isti, zapravo, ima isti koren. Samo su izgovori drugaciji. GSP ima izgovor da im je naplata losa pa zbog toga ne mogu da urede prevoz, ovi drugi da je prevoz neuredjen pa nema smisla placati i super su se u tom krugu nasli da jedni drugima pruzaju razlog za nacin na koji se ponasaju. Kad neko periodicno najavi da ce nesto da bude uradjeno na tom planu, malo se digne buka i panika, pa na kraju sve lepo ponovo legne u orijentalni kal i blato nerada, neodgovornosti i samozivosti.
A ti cenis da je resenje u tome da gradjani prvi pocnu da se ponasaju savesno? kapiras onda da nije dovoljno placati kartu, nego da bi svaki gradjanin trebalo da ponese i kanticu sa sobom i magicnu krpu, da malo ocisti autobus, opere malo sipke i pregibe koji nisu oprani od kada je autobus kupljen? mozda i da volontiramo da pritiskamo tastere za otvaranje vrata na stanicama ako majstora mrzi da pritisne dugme? sta mislis, mozda bi mogli i da se brinemo o tome da na polaznoj stanici busa 46 izvidjamo da li ce majstor postovati veoma striktno pravilo da se ne otvaraju vrata ako si treci u nizu vozila GSP-a, ili nece? (u oko 50% slucajeva otvaraju vrata i ako su treci, pa i cetvrti u nizu, i ludo se zabavljaju gledajuci kako babe laktaju trudnice u trci da se predje 50 metara do autobusa...uvek neko ostane napolju, uvek neko lupa na vrata, vozacima je to simpaticno)ne znam za druge, ali ja javasluka nemam. cistim sneg ispred svoje zgrade, generalno sam, sto se kaze, gradjanin. ali da placam nekome da me ponizava prljavstinom i bahatoscu, to ce moci samo ako me nateraju. ne smatram se "herojem ulice", jednostavno mi je uvredljivo da za onu tugu placam bilo sta ako bas ne moram. necu i kraj, makar me 50 ljudi koji zive u centru grada i ne zavise od tog prevoza nazvalo javasluk-efendijom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...