Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

 

Na prijateljskoj utakmici izmedju Kelna i Milana sudije i igraci Kelna su nosili akcione kamerice na dresovima. Snimljeni kadrovi su bas zanimljivi, dobri za highlitse, naravno ne i za pracenje utakmice. Cenim da je jedno 10% snimljenog materijala upotrebljivo, jer igrac mora grudima da bude okrenut prema desavanju da bi snimak bio dobar, a to je retko slucaj, no svejedno bilo bi zabavno gledati ovo, neke 1na1 akcije bi delovale nadrealno.

 

Slicno tome, u indijskoj kriket ligi, a cini mi se i u bejzbolu u Americi, pojedini igraci imaju mikrofone i daju intervjue tokom utakmice. To je naravno moguce za one hvatace koji su staticni i cesto ne rade nista po nekoliko minuta, mozda bi to moglo da se prenese na golmane, zanimljiv je koncept svakako.

 

p.s. Ziru klasa :cool:

  • +1 1
Link to comment

Meni je od svih tih noviteta "za ugođaj gledalaca" najluđa ona obrada snimaka da podseća na igricu. Mislim da prednjači La liga u tim kadrovima.

 

Ono, obrnuli smo krug, praviš igricu da imitira stvarnost, a završiš na tome da stvarnost imitira igricu. :huh:

 

Ovo sa kamerama na grudima, može da donese spektakularne snimke. Bilo je pokušaja u EL sa tom perspektivom sudija, ali nije baš zaživelo.

 

Intervjui za vreme utakmice su mi baš wtf momenti. Mogli bi onda i dok se čeka VAR odluka da intervjuišu aktere, da daju svoj sud :D

Link to comment

Ovo sam prvi put video na nekom PES-u pre 15-ak godina kad se pojavio Become a Legend mod u igrici (da napravis sebe kao individualnog igraca i gradis karijeru od nule). Bila je ovakva kamera situaciona, ali iz treceg lica, ne iz prvog kao ovde, nikako nisam mogao da se snadjem, kad god se promeni posed ja krenem u kontra stranu jer se kamera okrene. :laugh:

Pa sam koristio standardnu tv kameru i nestajao iz kadra kad sam daleko od lopte, lakse je bilo tako.

Bilo je pre na derbijima kod nas tako intervjua kratkih tokom utakmice, tipa prvi minut dok se jos ne razvije igra, ili intervjuisu potencijalne zamene dok se zagrevaju, drugar jedan se zajebavao tipa sta ce reporter da pita ovog sto su ga izneli zbog povrede, je l' te jako bole? :D

Meni VAR skroz ok izum, ali mislim da tu treba da se stane sto se tice tehnologije, a da se sama igra dalje razvija izmenom materijalnih pravila (recimo ok mi je skroz ideja da se startuje i stopuje vreme, zbog simuliranja, izlezavanja i Borjanovskih otezanja kod ispucavanja, izmena, itd.).

Super-slow je do jaja takodje, ali je sve to u funkciji proizvoda, jedino je VAR doneo kakav-takav sustinski napredak u postenju, iako je mnogo glupavo da se svi izgrle i izljube i posle poniste :D

Da je VAR izmisljen pre 30 godina Inzagi bi ceo zivot proveo u trouglu Krotone, Katancaro, Cezena

Uzivanje u fudbalu je bar meni najvise sjebano spustanjem kamera nanize, pogotovo na vecim stadionima. Bernanbeu, Mestalja, Hajberi pre i Alijanc Arena snimani kao da je Kolubara, samo da bi se bolje videle reklame. 

Edited by Plajvi
Link to comment



Nisu "Scherzi a parte" ali bolje za njih da jesu... možda su samo sledili proceduru ali da se preteralo, jeste.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...