Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

Pa da si ovde bio krajem jula kao nažalost ja, shvatio bih o čemu pišem. Ukoliko naiđem na zasrane i zapišane kabine za presvlačenje na plažama, ili likove koje idu Danicama i mekeću, kako da tu ekipu drugačije nazovem?

Link to comment

Nešto kao turista, mada ovde vežem oko 4 meseca godišnje, pa sam pomalo upoznao prilike ovde.

 

edit:

 

Mislim i sad ovde ima turista, ali mi ne pada na pamet da ih zovem stokom, pošto je to uglavnom normalan svet, ali, na žalost po CG turizam, je klijentela koja dolazi u glavnoj sezoni (koja je ovde kraća od mesec dana) uglavnom stoka, ne umem da smislim bolji izraz.

Edited by Anonymous
Link to comment

Tu si u pravu, ali sam ga vremenom usvojio, pa se nerviram zbog nerealizovanog potencijala, a ima potencijala onoliko, mada i ja uglavnom uživam, inače ne bih provodio toliko vremena ovde dole.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Sad je ovde temperatura mora i vazduha idendtična (oko 25 stepeni, idealno), ne mogu da shvatim da sad uopšte nema turista, valjda vole da se prže na 200 stepeni u avgustu.

Edited by Anonymous
Link to comment

Jbg, deca, obaveze. Ja bih dole sada, ali kako da objasnim supruzi, prosvetnoj radnici. A nemam toliko odmora.

Kakva je situacija sa kanalizacijom (kišnom i fekalnom)? Ima li šanse da to urede ili je uzaludan posao. I da li je proradila Bijela ili su ih definitivno roknuli?

 

Poslao tapatalk

Link to comment

Bjela je u stečaju, čeka se da postane remont za jahte iz porto montenegra, zaposliće samo deo radnika, ostale ko jebe. Sa kanalizacijom je situacija standardna, razvalili su ponovo deo šetališta i sad tamo stoji par neradnika i idu kamiončine sa NK registracijom, opasni po život. Nikad to neće završiti, bojim se.

Link to comment

zavrsice, naravno, posto su na oko 80% 

 

edit, trebalo je da fabrika za preciscavanje otpadnih voda davno bude izgradjena
s druge strane, poredjenja radi, postrojenja za preciscavanje vode nema dobar dio dalmacije, pula ga je tek nedavno dobila, u zadru je na njega prikljuceno samo pola grada, ostrva ga nemaju (neka trenutno planiraju/grade)

sto se cistoce mora tice, dosta zavisi od pravca struja. igalo kod stare banje treba otpisati za kupanje, po tri kriterijuma: struje, plitka voda, septicke jame, a u najvecem dijelu hn situacija je daleko od katasrofalne kakvom je opisuju (ali dakako daleko i od pozeljne, zato se postrojenje za preciscavanje i gradi)

voda oko mamule je onoliko bistra a bakterioloski losa sa strane gdje struji ka otvorenom moru. ko bi rekao.

Edited by morgana
Link to comment

Da. Početkom septembra su javljali da Mirišta (?!) imaju neispravnu vodu za kupanje.

 

Ja sam se definitivno vratila 19. septembra, a ta nedelja je bila savršenstvo za kupanje. Možda naletim za desetak dana opet. Javljaj nam Anonimuse kako je za plivanje.

Link to comment

Da javili su Mirište, Ulcinj i još nešto. Mirište nema struja, verovatno je zato tamo loša voda.

Početkom septembra je bilo fenomenalno. Toplo, toplo, a i bilo je finog sveta.

 

Poslao tapatalk

Link to comment

zavrsice, naravno, posto su na oko 80% 

 

edit, trebalo je da fabrika za preciscavanje otpadnih voda davno bude izgradjena

s druge strane, poredjenja radi, postrojenja za preciscavanje vode nema dobar dio dalmacije, pula ga je tek nedavno dobila, u zadru je na njega prikljuceno samo pola grada, ostrva ga nemaju (neka trenutno planiraju/grade)

sto se cistoce mora tice, dosta zavisi od pravca struja. igalo kod stare banje treba otpisati za kupanje, po tri kriterijuma: struje, plitka voda, septicke jame, a u najvecem dijelu hn situacija je daleko od katasrofalne kakvom je opisuju (ali dakako daleko i od pozeljne, zato se postrojenje za preciscavanje i gradi)

voda oko mamule je onoliko bistra a bakterioloski losa sa strane gdje struji ka otvorenom moru. ko bi rekao.

 

Lik iz vodovoda mi je pričao da uopšte nije tako sigurno da će se akcija završtiti na Karatoču. Može da se desi da razjebu čitav Škver. Nadam se da nije u pravu.

 

Takođe kaže da je problem finalni proizvod, a to su nekakve kocke od svog mogućeg otpada, za to uopšte nisu smislili mesto za skladištenje. Predložio sam mu da te kocke prodaju na obali kao suvernir.

 

edit: a baš me zanima čemu služi ona katastrofalna rupčaga od Splendida prema bolnici, kad sam u bio u junu je bila puna vode i smrdela je, a onda su pred samu sezonu pokrili tu rupčagu najlonom i postavili znake 'work in pregress', sad su sklonili tu maskaradu i sad tamo nekakvom razdrndanom pumpom ispumpavaju vodu, a pored, sad već standardno, stoje par šljakera i puše.

Edited by Anonymous
Link to comment

Inače, meni je omilljena scena scena prošlogodišnja, kad su im bili podelili teodolite, a oni ih okrenuli prema moru i komentarišu jahte i ženske na njima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...