Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

Hvala

Edit: Dobreč je isto na Luštici? Mislio sam baš negde oko HN, ili sam HN.

 

Da. Ovde nemaš ništa, beton i kanalizacija jedino. Ima staro austrijko pristanište iza Njivica, ali ne možeš tamo bez čamca, a onda je bolje otići na Dobreč, pri tom čamdžije koje idu za Žanjic regularno voze i na Dobreč, 5 eurića je valjda povratna karta.

 

Ukoliko nemaš drugog izbora, onda jedino ostaju Njivice. Ono prema Kumboru zaboravi, Morinj je OK, ko može da podnese hladnu vodu.

 

Generalno u Boki nema dobrih plaža, što je i logično s obzirom na teren, HN je imao prednost u odnosu na ostala mesta što se moglo otići na Žanjic, ali su Žanjic efikasno unakazili, tako da ta prednost više ne postoji.

 

Moglo je da se preko trajekta ode i na Verige na plažu, ali i to su uspeli da unište, tako što je majstor zabetonirao potočiće i tu vodu sproveo u tuševe.

Link to comment

Član 92

U slučaju kad stranac koristi usluge davaoca smještaja, obavezu podnošenja prijave, odnosno odjave boravka iz člana 91 ovog zakona, za stranca ima davalac smještaja.

 

Interesantno, povodom ovog člana se svi ovde prave blesavi, znači zakon omogućuje da se stvari normalno organizuju, ali im je valjda lakše da to prebace na korisnike usluga.

Link to comment

@Anonymous

Pitanje:

Koliko sam razumeo, ti si bio u CG prijavio se i onda izašao na jedan dan?

Da li su ti uzimali tu prijavu boravka i moraš da vadiš novu?

To bi bilo epskih razmera glupo.

 

Da, ovde sam već mesec dana na ličnu kartu i sad po zakonu moram da izađem iz CG (što sam danas uradio, tako što sam otišao u Trebinje da pijem lozu) i vratio se nazad u HN. Majmun na izlazu mi nije tražio ništa, a pri povratku sam insistirao da mi budala upiše nov ulazak, pošto je sve vreme namigivao ženskama u našim kolima. Pešačenje, koje sam juče pominjao mi je propalo, pošto sam se uspavao.

 

Sad moram da vadim novu prijavu, naravno.

Link to comment

Interesantno, povodom ovog člana se svi ovde prave blesavi, znači zakon omogućuje da se stvari normalno organizuju, ali im je valjda lakše da to prebace na korisnike usluga.

Ljudima najiskrenije nije jasno kako i ko treba da prijavljuje turiste. Rijetko je koji vlasnik smjestaja, makar bio idiot, spreman da iznervira gosta time sto ga tjera da se sam prijavi.

Mediji su pomogli da situacija ostane nejasna, turisticka organizacija nije nasla za shodno da na svom sajtu objavi uputstvo i, prije svega, vlada je moron sto ovakav zakon, kada ga vec mijenja, pocinje da primjenjuje na pocetku sezone a ne u mrtvom dijelu godine.

Link to comment

ali su Žanjic efikasno unakazili, tako da ta prednost više ne postoji.

al na žanjicu ima ona kuća s ciglanim roštiljem oma iznad mola na koji svi sustižu; kuća na koju balim, lajk, forever...

 

niđe veze s tim što pišeš, al eto, pada mi često na pamet :)

Link to comment

koliko ima do petrovca km i(ili) sati od hn-a

 

:fantom:

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Moj račun kaže da moraš da planiraš sat i po pa možda i više.

ta informacija mi treba

 

hvala dobri ljudi. i žarkovčani™

:)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...