Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

taj odnos je da bi se rusi osecali kao u svojoj kuci. nich vi ne kontate. genijalno.

zato su i preplavili primorje. vode mora biti za pice kad se ustane - tzv "sušnjak" da se prebrodi, za ostalo nije tako bitno  :D

+1  :lol:

 

Posmatrao red ispred turist biroa, prijavljivanje, taj rad: svi seru, pizde, komentarisu, jedino Rusi uredno stoje u redu i cute... 

Edited by namenski
Link to comment

Jebeš ga, ja sam u hotelu u HN, explicitno sam ih pitao da li treba ja nešto da se prijavljujem i tako to, rekli su da ne, da im platim 29€ za nas troje i da će oni rešiti sve...

 

Ja platio, dobio od njih papir da sam im platio za to... Jel' treba još neki papir da mi daju?

 

Sad ako me budu drkali na granici, biće interesantno...

Link to comment

A jel mora da se prijavi i ko ne boravi u objetku turisticke namene, nego obitava privatno i besplatno?

Mora, svako.

Jedino, a to je novo - dosetili su se - pa ne jebu tvrdnju da si rodjak 'imaoca objekta' :isuse: , priznaju samo najuzu rodbinu sto se dokazuje ne znaju ni oni kako, pa moras da platis onih 0.80 evra po danu, s tim sto moras da znas koliko ostajes i doneses uplatnicu na odgovarajucu sumu.

Ako uspesno dokazes da si prvo koleno, bliski rodjak, placas 1 evro.

 

Edit: mada, sve zavisi od lokacije: u Perastu je ovako, u Budvi onako, neverovatno je da se neko na ovaj nacin utera u kolosalni idiotizam... 

Edited by namenski
Link to comment

Koje plaže preporučujete u HN ili tu negde u okolini zaključno sa Njivicama, tj. Morinjom na drugu stranu? Pitam za prijatelja, ali stvarno.

Link to comment

@radisa

Trebalo bi da dobiješ kartonče, veličine pasoša, na kome piše od kada do kada i gde si bio.

To treba da ima svako ponaosob. I to kartonče ti traže i uzimaju na granici.

Pisao sam pre par dana kako je za mene izgledalo.

 

@Jozef K.

Na potezu za koji si pitao, zapravo nema ni jedna plaža za preporuku.

Dobreč je možda najlepši, ali do njega moraš brodićem.

 

@Anonymous

Pitanje:

Koliko sam razumeo, ti si bio u CG prijavio se i onda izašao na jedan dan?

Da li su ti uzimali tu prijavu boravka i moraš da vadiš novu?

To bi bilo epskih razmera glupo.

Link to comment

@radisa

Trebalo bi da dobiješ kartonče, veličine pasoša, na kome piše od kada do kada i gde si bio.

To treba da ima svako ponaosob. I to kartonče ti traže i uzimaju na granici.

Pisao sam pre par dana kako je za mene izgledalo.

 

Nema vise kartonceta: ukucaju te u kompjuter uz prilaganje odgovarajucih dokaza  :isuse:,  uplatnicom u prvom redu, i to je to. 

Link to comment

@radisa

U onom tekstu iz Vijesti, a koji je u stvari direktno prepisano saopstenje MUPa, a to pise i u zakonu, odgovornost za prijavu je na registrovanom davaocu smestaja, tako da ukoliko si smesten u hotelu apsolutno nemoj da brines o tome.

Link to comment

V. PRIJAVA I ODJAVA BORAVKA STRANCA

Podnošenja prijave i odjave

Član 91

Stranac kome je izdata viza za duži boravak (viza D) iIi boravi u Crnoj Gori do 90 dana u skladu sa članom 33 ovog zakona, dužan je da podnese prijavu boravka u mjestu u kome namjerava da boravi, na propisanom obrascu.

U slučaju da stranac kome je izdata dozvola za privremeni boravak, dozvola za privremeni boravak i rad i dozvola za stalni boravak namjerava da u drugom mjestu u Crnoj Gori privremeno boravi duže od osam dana, dužan je da podnese prijavu boravka.

Stranac iz stava 1 ovog člana, dužan je da podnese prijavu boravka i u slučaju kad u drugom mjestu u Crnoj Gori namjerava da boravi duže od 24 časa.

Prijavu iz st. 1, 2 i 3 ovog člana stranac podnosi policiji, u roku od 24 časa od dolaska u mjesto boravka.

Stranac iz st. 1, 2 i 3 ovog člana dužan je da podnese odjavu boravka policiji u roku od 24 časa prije odlaska iz mjesta boravka, na propisanom obrascu.

Odjava boravka se ne podnosi, ako stranac napusti mjesto boravka protekom vremena trajanja boravka navedenog u prijavi.

Prijavu i odjavu iz st. 1 do 5 ovog člana, za dijete, podnosi stranac roditelj, usvojilac, staralac, hranitelj, odnosno lice kome je dijete povjereno na čuvanje, njegu, vaspitanje i obrazovanje.

Prijava i odjava iz st. 1 do 5 ovog člana sadrže sljedeće podatke: prezime i ime; pol; jedinstveni matični broj; mjesto, državu i datum rođenja; državljanstvo; mjesto prebivališta i adresu u državi porijekla; mjesto boravka i adresu; datum prijave i vrijeme boravka; datum odjave; vrstu, broj, rok važenja strane putne isprave ili lične karte koju je izdao nadležni organ druge države; državu i naziv organa koji je izdao stranu putnu ili drugu ispravu; vrstu, broj, rok važenja i mjesto izdavanja vize; datum i mjesto ulaska u Crnu Goru; prezime, ime i jedinstveni matični broj korisnika objekta gdje stranac boravi, a po potrebi i druge podatke. Obrazac prijave i odjave boravka stranca iz st. 1 i 5 ovog člana, propisuje Ministarstvo.

Podnošenje prijave i odjave davaoca smještaja

Član 92

U slučaju kad stranac koristi usluge davaoca smještaja, obavezu podnošenja prijave, odnosno odjave boravka iz člana 91 ovog zakona, za stranca ima davalac smještaja.

Prijava i odjava iz stava 1 ovog člana, podnosi se policiji u mjestu u kojem se prijavljuje boravak stranca, u roku od 12 časova od dolaska, na propisanom obrascu.

Prijava i odjava iz stava 1 ovog člana, pored podataka iz člana 91 stav 8 ovog zakona, sadrži i sljedeće podatke: naziv i sjedište, odnosno prezime i ime davaoca smještaja; naziv objekta smještaja; registarski broj upisa, odnosno matični broj davaoca smještaja, i adresu na koju se stranac prijavljuje, odnosno sa koje se odjavljuje.

Stranac koji koristi usluge smještaja iz stava 1 ovog člana dužan je da davaocu smještaja da podatke iz člana 91 stav 8 ovog zakona.

Podatke iz stava 4 ovog člana za poslovno nesposobnog stranca davaocu smještaja daje roditelj, staratelj ili član porodice tog stranca.

Izuzetno od st. 1 i 2 ovog člana, prilikom prijave ili odjave boravka organizovane grupe stranaca, koja broji najmanje deset stranaca, a njihov boravak ne traje duže od osam dana, može se podnijeti spisak članova grupe koji, za svakog člana, sadrži podatke iz stava 3 ovog člana.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...