Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

Ovo 8 sati.... teško... to ako ne staješ, nije gužva i nema nikog na granici.

 

@morgana

Pomenuo sam mu i pivnicu.

 

Inače, izgleda stvarno nema više isljučivanje vode. Woohoo

 

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Link to comment

vise nikada nema smisla ici drugim putem nego preko Bosne.

:blink:

 

smaraju bosanci sa onim zelenim kartonima i međunarodnim dozvolama. skoro isto kao i ibarska kao takva. put preko žabljaka je fabulozan

 

2radiša

ne vidi se ni mimo tt-a

:fantom:

10 je realno, uz jedno, dva stajanja. i sendvič u žarkovu da se jede u kolima

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

U pivnici je počela da skuplja čudna ekipa, najblaže rečeno. Nisu ni oni iz stare pivnice bili baš sasvim čisti, ali baš da slušam pola sata baju iz Trebinja na koji način pere kurac je malo previše za moj ukus. Napraviću malo dužu pauzu tamo, čini mi se.

 

edit: sutra valjda stiže tehnička voda u cevi, od prekosutra će biti za piće, mada ja ne mogu da razumem ovakvu trpeljivost građana, jednostavno treba da se skupe i spale opštinsku zgradu, pa će odjednom vode biti čitave godine po razumnoj ceni.

 

@radiša

 

Putuj preko Žabljaka.

Edited by Anonymous
Link to comment

nemam pojma,meni je put preko bosne 345672puta bolji plus sto nema ovih nasih kamikaza i suludih preticanja gde mogu da poginem ni kriva ni duzna..jako sam se dobro osecala i nije bilo nikakvih problema.

Link to comment

Sutra me čeka pešačenje od Sitnice (graničnog prelaza iz Bosne) do Novog, pošto moram da izađem i ponovo uđem u CG, a autobus iz Trebinja ide tek u devet uveče. na Kobili danas nisu hteli da me puste sa ličnom kartom. Mislim da ću, ukoliko ovaj genijalni zakon o stranim turistima zaista zaživi, odustati konačno od dolaska ovde.

Edited by Anonymous
Link to comment

Kako mislis nisu hteli da te puste? da udjes ili izadjes? inace ako uazis u CG vozom niko ti ne skenira dokumenta. Meni je zena danas prijavila boravak na tri meseca iako je u cg usla pre 10dana, a po ps-u bi trebalo u roku od tri dana. ostatak familije nece da se prijavljuje. inace sto se gostiju tice, prijava ide kao i do sada, samo nema vise belih kartona nego je sve "elektronski". Znaci gazda prijavljuje goste u turistcki info biro, oni to tamo unose u komp, on ih upsuje u knjigu gostiju i po toj knjizi placa boravisnu taksu inspektoru. dal neko uporedjuje te podatke ne znam. evo i jedan clanak o ovome http://www.vijesti.me/vijesti/uprava-policije-obavezna-prijava-i-odjava-boravka-stranaca-840822

Link to comment

Kako mislis nisu hteli da te puste? da udjes ili izadjes? inace ako uazis u CG vozom niko ti ne skenira dokumenta. Meni je zena danas prijavila boravak na tri meseca iako je u cg usla pre 10dana, a po ps-u bi trebalo u roku od tri dana. ostatak familije nece da se prijavljuje. inace sto se gostiju tice, prijava ide kao i do sada, samo nema vise belih kartona nego je sve "elektronski". Znaci gazda prijavljuje goste u turistcki info biro, oni to tamo unose u komp, on ih upsuje u knjigu gostiju i po toj knjizi placa boravisnu taksu inspektoru. dal neko uporedjuje te podatke ne znam. evo i jedan clanak o ovome http://www.vijesti.me/vijesti/uprava-policije-obavezna-prijava-i-odjava-boravka-stranaca-840822

 

Ne baš (za ovo boldovano), dobro sam sa raspitao i u informacionim centrima i na graničnom prelazu (Kobili) i u pandurskoj stanici kod granične policije. Turista mora lično da se prijavi u Informbiro i da preda na uvid ličnu kartu, a može da sa sobom ponese gazdin vlasnički list i kopiju njegove lične karte, tako da gazda ne mora da dolazi. Po PS-u bi morao da se prijaviš u roku od 24 sata, ali je, očigledno, opšte ludilo, svi prevrću očima i panduri i inspektori i turistički radnici, tako je kad doneseš debilan zakon.

 

A najviše su ojadili strane vlasnike kuća ovde, po novom zakonu imaju pravo da provedu tri meseca ovde u roku od šest meseci, što se svodi na tri meseca leti, a moraju uredno da plaćaju porez, pretplatu za struju i sl. 12 meseci godišnje.

 

Mene majmun nije pustio da izađem na Kobili sa ličnom kartom, zato što je to granica sa Hrvatskom, a kad sam se vratio u HN sam čuo da je neki lik na istom graničnom prelazu prešao sa ličnom kartom, a u Hrvatima je pokazao pasoš.

 

Postajem malo umoran od svega, grad razjeban, vode nije bilo 20 dana i još te zajebavaju na granici gore nego Mađari, u Beču ne moraš nikom da se prijaviš da bi plaćao taksu i niko te na izlasku iz EU ne drnda, niti naplaćuje kaznu.

 

edit: moguće je da su u nekim od tih info centara počeli da se ponašaju normalno, tj. da rade jedino što je logično, a to je da turistički radnici prijavljuju goste, a ne obrnuto, ali to je natezanje zakona. Još da im dođe iz dupeta u glavu, pa da traže da im panduri daju taj softver, pa mogu da turiste prijavljuju elektronski, a da usranu taksu naplaćuju kroz cenu smeštaja.

Edited by Anonymous
Link to comment

Kad sam napsao gazda mislio sam na gazdu registrovanog smestaja, ono, dozvola, kategorija, gost koji placa smestaj. stim sto se ne placa na ruke inspektoru nego po uplatinici. to je info od mog zeta koji se time bavi i ovog leta je vec prijavio pedesetak gostiju. Postoji i opcija da se uzme serifikat od poste, prijavi se u mupu i odna preko web aplikacije da se prijavljuju gosti od kuce.

E sad za one sto ne borave turisticki je ova zajebancija napravljena i mislim da je to jos jedan od klasicnih pucnjeva u nogu koji se ponavlja svake sezone. prvo je bilo ono sa eko taksom pa sa unosenjem hrane pa sto nekih budalastina koje kao da namerno ovako uvode da upropaste ovo malo turizma.

 

i jos jedno zapazanje odnos lokalaca prema ruskim gostima je katastrofalan. juce sam u voliju prisustvovao izdiranju prodavacice na jednog rusa sa sve: što oces jado progovori, pa onda meni pogled sa prevrtanjem ociju i ponosom al sam mu rekla. o cenama taxija za nase 40€, a za ruse 70-120€ da ne govorm.

Link to comment

i jos jedno zapazanje odnos lokalaca prema ruskim gostima je katastrofalan. juce sam u voliju prisustvovao izdiranju prodavacice na jednog rusa sa sve: što oces jado progovori, pa onda meni pogled sa prevrtanjem ociju i ponosom al sam mu rekla. o cenama taxija za nase 40€, a za ruse 70-120€ da ne govorm.

 

To je dvosmeran odnos, nisu se ni Rusi ovde proslavili, pa sad dolazimo od 'nas i Rusa 300 miliona' do takvog odnosa prema njima. Žalosno, u svakom slučaju.

Link to comment

taj odnos je da bi se rusi osecali kao u svojoj kuci. nich vi ne kontate. genijalno.

zato su i preplavili primorje. vode mora biti za pice kad se ustane - tzv "sušnjak" da se prebrodi, za ostalo nije tako bitno  :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...