Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

Sad su se umrežili i na granici automatski imaju tvoj datum ulaska u CG + što su turističkim agencijama (preko kojih su ljudi koji izdaju sobe radili) zabranili da naplaćuju taksu.

 

Ja sam poslednjih nekoliko godina uzimao od drugarice iz agencije karton na nedelju dana da me ne bi niko drkao na granici, ali to više ne funkcioniše.

A što ne naplate prilikom izlaska i rešen problem?

 

Niko se ne drka, svi plate taksu, koliko god da je i gotovo...

Link to comment

Pa tek bi to bilo super, i onako su im nenormalne gužve na aerodromu i granicama, naplata u vozu bi trajala pola dana.

 

Najlogičnije rešenje je da bude kao kod nas, tj. da oni koji izdaju sobe plaćaju usranu taksu i ugrade to u cenu smeštaja. Zamišljam nekog, recimo, Šveđanina, kako se zajebava u turističkom birou sa priučenim nesrećnicama i unapred plaća taksu, a ni ne zna kolko će ostati. Bolest.

 

edit:

 

Bio sam mesec dana u Beču u januaru i niko mi ništa na EU granici nije tražio, tu boravišnu taksu jednostavno treba ukinuti i kod nas i u CG, nek' je naplate kroz porez hotelima i kafanama.

Edited by Anonymous
Link to comment

 

Nov je zakon, tako mi je bar pandur na CG granici rekao, sad jadni turistički radnici mole da se primena zakona odloži do oktobra.

Taj zakon u CG postoji unazad brat bratu cetrdeset godina. Panduri su u vreme SFRJ zaustavljali mladje ljude na setalistu i uz LK trazili potvrdu o placenoj boravisnoj taksi. Vlasnici nekretnina i njihova uza familija je uvek bila izuzeta od placanja takse (jer placaju porez na imovinu).

 

edit: nego o kakvom se to mrtvackom kovcegu na kome pise CG turizam govori? Zar nece i ove godine biti 5% vise nego prosle? Dje je zapelo?

Edited by ObiW
Link to comment

Nov je zakon, sličan starom samo pooštren. Kraći je rok za prijavu, izbačene su turističke agencije iz mehanizma prijave, režim dozvoljenog izlaska i ulaska u CG je sad nejasan itd., ali mrzi me da dalje o tome tupim.

 

A što se tiče standardnog rasta broja turista od 5% godišnje (što sam fakat oduvek ovde slušao), neki lik odavde mi kaže da je ovogodišnja prognoza ministarstva turizma da će broj turista biti kao prethodne godine, što se jednostavno neće desiti, a i kad bi se desilo teško da bi se to moglo nazvati uspehom.

Link to comment

Voleo bih, po cenu da budem banovan zbog reklamiranja, da najavim otvaranjenje bivše Bonace u HN-u, biće zabavno mesto, najblaže rečeno.

Link to comment

u budvi je bio neki kvar, ali to je akutno a ovo u hn je pakao. trajace jos par dana, po planu do 20. ali se obicno taj plan probije, pa mozda vode ne bude do 25 a mozda, s druge strane, ispregovaraju sa dubrovcanima da je puste ranije (sto bi teorijski bilo od sutra). 

Link to comment

Ja sam ko MMateus koju prati sunce. Kad dođem u HN vode ima po dva sata. Normalizuje se dan pred moj povratak.

Vraćam se 28og, pa ti izračunaj.

 

Inače, carinik mi je rekao da se karton za boravišnu taksu kupuje u knjižari za 0.10 evra, da se overi u policiji i da se ništa ne plaća prva tri meseca.

To ću da proverim danas, ako prestane ova kišurdača.

 

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Link to comment

a ja se danas evakuisem :D

 

javi nam kako si prosao u fajtu protiv administracije :)

 

hn je raspad trenutno, u svakom zamislivom smislu, jedino pozitivno sto je park boke uredjen i do polovine dopire otvoren vajerles signal iz obliznje firme i sto je  pivnica otvorena ranije nego prosle godine, pa dane provodim ispod smokve I ili smokve II. ambicija mi je da tako i nastavim do oktobra, ebookovi su na tabletu u dostatnoj kolicini, nikakve me zabava ne zanima mimo toga. proglasavam godisnji odmor otvorenim.

Link to comment

anonimuse, ako si u hn danas ces imati vode samo 2 sata, od 7 do 9 uvece (na rivijeri od 6 do 8 ujutru)

 

Imam vodu 24 sata. Gazdaričina kuća je prikačena na stari austrougarski vodovod (pravljen za nekadašnji hotel Plaža).

 

a ja se danas evakuisem :D

 

javi nam kako si prosao u fajtu protiv administracije :)

 

hn je raspad trenutno, u svakom zamislivom smislu, jedino pozitivno sto je park boke uredjen i do polovine dopire otvoren vajerles signal iz obliznje firme i sto je  pivnica otvorena ranije nego prosle godine, pa dane provodim ispod smokve I ili smokve II. ambicija mi je da tako i nastavim do oktobra, ebookovi su na tabletu u dostatnoj kolicini, nikakve me zabava ne zanima mimo toga. proglasavam godisnji odmor otvorenim.

 

Totalni raspad, neverovatno, ona turska firma je apsolutno ruinirala jadno šetalište prema Meljinanama, turista skoro da nema, meni je doduše odlično, nema buke, muzike, voleo bih da ovako ostane.

Link to comment

a to sto je do turske firme uopste nije do turske firme (na stranu kakva je ona inace), samo da znas :D

nego do opstine, otezala je pregovore, cak u jednom momentu lagala da je raskinula ugovor sa turcima. tu su u pitanju interesi dva opstinska celnika koji su htjeli da se ugrade u projekat, jedan za stalno a drugi u sredjivanje gradilista pred sezonu, s tim da je ovaj prvi imao mnogo malignije dejstvo. znaci koliko su nesposobni, ja rijeci nemam.

 

ne znam kako je u recimo budvi sa prijavom boravka?

Edited by morgana
Link to comment

Inače, carinik mi je rekao da se karton za boravišnu taksu kupuje u knjižari za 0.10 evra, da se overi u policiji i da se ništa ne plaća prva tri meseca.

To ću da proverim danas, ako prestane ova kišurdača.

Ajd ako vec ides do policije, pitaj i da li ima neke razlike ako udjes u CG na pasos, ili na licnu kartu ?

Ako sam dobro shvatio ono sto sam izguglao, turisti mogu da udju na lk, ali recimo oni koji nameravaju da traze posao moraju na pasos (?)

Link to comment

a to sto je do turske firme uopste nije do turske firme (na stranu kakva je ona inace), samo da znas :D

nego do opstine, otezala je pregovore, cak u jednom momentu lagala da je raskinula ugovor sa turcima. tu su u pitanju interesi dva opstinska celnika koji su htjeli da se ugrade u projekat, jedan za stalno a drugi u sredjivanje gradilista pred sezonu, s tim da je ovaj prvi imao mnogo malignije dejstvo. znaci koliko su nesposobni, ja rijeci nemam.

 

ne znam kako je u recimo budvi sa prijavom boravka?

 

Isto.

 

Ajd ako vec ides do policije, pitaj i da li ima neke razlike ako udjes u CG na pasos, ili na licnu kartu ?

Ako sam dobro shvatio ono sto sam izguglao, turisti mogu da udju na lk, ali recimo oni koji nameravaju da traze posao moraju na pasos (?)

 

Na ličnu kartu dobijaš mesec dana boravka, na pasoš tri meseca.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...