Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

mogu ja da ti donesem ako budem dolazila u beograd uskoro (nikad ne znam sa sigurnoscu unaprijed, zbog posla), ili u svakom slucaju da ti se javim pred dolazak makar i kasnije, pa ako ne nabavis masline drugacije ili ih pojedes do tada da imas (i) tu jednu turu. ali masline je napao neki insekt i ne znam kakva je situacija sa zuticom na pijaci. prosle godine sam uzela samo jednu flasu ulja sa lustice, toliko ga je malo bilo.

 

placanje i provizija, a daj ne zezaj  :)

Edited by morgana
Link to comment
  • 6 months later...

Ozbiljno upozerenje za entuzijaste, koji i dalje imaju pogrešnu ideju da provedu letovanje na CG primorju: donet je zakon po kom će svako ko se zajebe da pređe CG granicu morati da se u roku od 24 časa lično prijavi lokalnom turističkom birou, da bi im oni naplatili 70 centi po danu, a posebna divota je što pitaju i za datum odlaska iz CG.

 

Izgleda da su konačno uspeli da se umreže i sad je ideja da na izlasku iz zemlje drndaju sve one koji se nisu prijavili.

 

Ja sam se snašao i prijavio u Radovićima (platio 1 evro za mesec dana za karton), ali sad zamišljam haos, kad se sva ona stoka pojavi u Budvi i HN-u u avgustu.

Link to comment

Jes' malo sam bio previše živopisan, ali problem ostaje, kad se bude pojavila gomila ljudi u turističkim biroima, biće veselo.

Link to comment

Ozbiljno upozerenje za entuzijaste, koji i dalje imaju pogrešnu ideju da provedu letovanje na CG primorju: donet je zakon po kom će svako ko se zajebe da pređe CG granicu morati da se u roku od 24 časa lično prijavi lokalnom turističkom birou, da bi im oni naplatili 70 centi po danu, a posebna divota je što pitaju i za datum odlaska iz CG.

 

Izgleda da su konačno uspeli da se umreže i sad je ideja da na izlasku iz zemlje drndaju sve one koji se nisu prijavili.

 

Jel imas neki link za nesto vise o tome ? Koliko ja znam, stanodavac je duzan da prijavi turiste (mada to retko ko radi), tako je i u Srbiji.

Btw, jesi li se prijavio i u MUP-u i u turistickom birou ili samo ovo drugo ?

Link to comment

Ako sam dobro shvatio, ako si turista onda te gazda smestaja prijavi u turistickom birou, prijavi datum dolaska-odlaska, plati taksu i dobije beli odsecak koji to potvrđuje. Taj deo je isti kao i unazad x godina.

E sad ima i neka druga vrsta prijave, koja je isto u turistickom birou, ali mislim da je to za vlasnike nepokretnosti i za nju se ne plaća taksa. Različite su informacije da li taj boravak mora da bude duži od 30 dana. Stim u vezi priča se i da je maksimalan boravak ako se udje na lk 30 dana.

Ja sam čuo za jedan slučaj da su na granici pravili problem za prijavu i za jedan slučaj kada je moja sestra na tivatskom aerodromu insistirala da se to proveri posto se prijavila a da carinici (policajci kogod) nisu znali o čemu priča.

 

Edit. Ne verujem da je u pitanju neki novi zakon nego rigoroznija primena postojećeg, a sve u cilju pumpanja broja poseta i naplate te takse. Takva prijava je obavezna i u Srbiji i turistička i ne turistička

Edited by yabadaba
Link to comment

Jel imas neki link za nesto vise o tome ? Koliko ja znam, stanodavac je duzan da prijavi turiste (mada to retko ko radi), tako je i u Srbiji.

Btw, jesi li se prijavio i u MUP-u i u turistickom birou ili samo ovo drugo ?

 

Turista lično mora da se prijavi u roku od 24 časa od prelaska granice u turističkim biroima (ne agencijama). Pri tom procedura traje pola sata. Ja sam se lično prijavio na mesec dana, posle ću videti šta ću. Opšti je haos, niko ne daje identičnu informaciju, ovo će biti ekser u sanduk CG turizma na izdisaju. Verovatno sve to neće ni zaživeti, videćemo.

 

 

Ne verujem da je u pitanju neki novi zakon nego rigoroznija primena postojećeg, a sve u cilju pumpanja broja poseta i naplate te takse. Takva prijava je obavezna i u Srbiji i turistička i ne turistička

 

Nov je zakon, tako mi je bar pandur na CG granici rekao, sad jadni turistički radnici mole da se primena zakona odloži do oktobra.

Edited by Anonymous
Link to comment

nama su i proslog avgusta, na izlasku iz cg, trazili potvrdu o placenoj boravisnoj taksi. izvukli smo se nekako, ali i popizdeli, jer nam je gazdrica uzela pare, ''kao za taksu'', a mi blente, nismo trazili nikakav papir od nje. i umalo da fasujemo kaznu i ponovno placanje :-)

Link to comment

Sad su se umrežili i na granici automatski imaju tvoj datum ulaska u CG + što su turističkim agencijama (preko kojih su ljudi koji izdaju sobe radili) zabranili da naplaćuju taksu.

 

Ja sam poslednjih nekoliko godina uzimao od drugarice iz agencije karton na nedelju dana da me ne bi niko drkao na granici, ali to više ne funkcioniše.

 

Ne zna se ko pije, a ko plaća, jedni kažu da mi tih mesec dana važi do izlaska iz CG, pa da posle moram ponovo da se prijavljujem, a drugi kažu da to važi ukupno, bez obzira na broj ulazaka i izlazaka. Ludilo, zabranjuju mi da ovde sedim i trošim pare kod njih.

 

Trenutno se na granici panduri prave blesavi i ne traže ništa, ali ne bih da naletim na nekog drkadžiju i završim u Spužu, što se ljudima dešavalo.

 

Bilo bi lepo da neko nađe na netu taj usrani zakon i okači ovde link.

Edited by Anonymous
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...