Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

@assück:Zabavica je sesti u kafanicu na Karači (pored košarkaškog igrališta) kad imaju mušljadu, dolaze lokalci, to nešto znači. Narodska kuhinja u kafani pored novljanske pijace uopšte nije za bacanje.

Link to comment

prolazili smo pored te kafanice gdi je musljada, i bas nam je zapala za oko - sada znamo da treba da dodjemo. e sad, to pored pijace - mi smo bili u kafani "pod lozom" koja je odmah pored pijace, mada ima i nesto u ulicici iza, ne znam da li je samo pice ili ima i ice. opet kazem ponavljam, hrana je ok i nije skupa pod lozom ali je osoblje za jebeni odstrel. posto smo sada na belavisti videcu da prodjemo pored i vidimo za tu musljadu

Link to comment

ja sve mislim da se ti zaebaes sa nama da su stvarno tamoenivej, ako ti bude sutra jutro dosadno, spici se do risna, tamo je nedeljom pijacmali je ali babe iz grahova umeju da se spuste i donesu spektakularan grahovski sir a takodje i sira iz mjesineto grahovo ima 10 stanovnika i 200 koza i ovaca i rutinski pandursku sacekusu u kojoj su me svojevremeno pola sata drkali zasto vozim kola go do pasa kada to nije po zakonu crne gorei vidi da palis odatle:)

Link to comment

Pobegoh iz Krašića u Novi, izdržao sam tamo dan i po. Izgleda da ovde nije dramatična gužva.edit: apsolutni hejt za tehno-seljanu na rivi (škver), veliki hejt za iznenadni rivajval klik-klaka u Novom, taj odvratni zvuk nisam do danas bio čuo trideset godina, takođe hejt za zatvaranje Porta (Nautike) i za ponovno otvararanje Kusturičine kafane.

Edited by Anonymous
Link to comment

klopa: igalo..nautilus dole (piza, sendvici..ja jedem neki sendvic 2 -prsut, sir, pavlaka) i nautilus gore (biftek, riba i luksuzniji je a jevtin), rafaleo, kukoljac, mimoza

Link to comment
klopa: igalo..nautilus dole (piza, sendvici..ja jedem neki sendvic 2 -prsut, sir, pavlaka) i nautilus gore (biftek, riba i luksuzniji je a jevtin), rafaleo, kukoljac, mimoza
A nudisticke plaze:)
Link to comment
e sad sam se $etio da ima neka konoba u zvinje, al proljetos nije radila kad smo posli tamo. radi li to sad i valja li?
Popeo se danas u Žvinje i konoba radi. Mora se najaviti za jagnjetinu, sprema minumum kilo. Obećava, ima i kuvanu jagnjetinu u mlijeku. Kad je budem overio, javljam.Ima još jedna, zove se "Почетник", ime kafane je napisano na tabli na kojoj je srpska zastava sa ocilima, a čitava kuća je crveno-plavo-bela. Kažu da je i tamo dobra jagnjetina, ali kafana ne radi, pošto je gazda nedavno ubio nekog čoveka.
Link to comment

@gazza: no kidding, tu smo u fleshu i bloodu. kola na zalost nemamo, tako da je i izlet do Kotora neizvestan. no, da vidimo sta smo jeli od poslednjeg javljanja...ono vece smo i skoknuli na musljadu, i sve je bilo spremno i toplo taman kada smo dosli. malo sam krivio vrat ispod TVa (Barsa je guzila Sevilju) a muslje su bile super. e sad, posto sam ja covek seljak ("seljak seljacina" sto bi rekao Marjan Risticevic) nisam pio belo vino nego pivo ali su i dalje bile super. veoma prijatno osoblje, velika preporuka.onda se sutradan islo na Zanjic, sve je toliko grozno iskomercijalizovano da sam pustio suzu, onu musku, najtezu. Big Blue je neka polu rusevina u polu neizgradnji, ali je i dalje zgodno za brckanje, tj najbolji odnos jezevi-covek u korist coveka. Arzu je neki debeli zakljucao nama ispred nosa ali smo se setali okolo i ispod, izblejali na plazi koja nije pustahija kao nekad ali su je usrali nekim nazovi akva parkom pored sa gomilom pontona i tome slicno. voda je bila cista ali prilicno hladna i bilo je nezgodno za ulazak zbog fckn jezeva, pa smo zapalili do pomenutog remnanta Big Blua. tu je moja devojka spazila poznanika iz bloka (stoka iz 30 bloka) koji je furao ogromnu crnu dogu po imenu Baghira. lik je veoma car, ogroman, debeo, duga kosa, krimi cvikeri, zlata na kilograme i moschino gacarone. posto su se prepoznali pocela je prica o kucicima, sta ti radi majka sta ti radi sestra, sta je sa kucom, a jel imam ja kucu i sve tako, dok nije doslo do pitanja "jel rivkate vi?" pa nam je rekao da ga sacekamo gore iznad staze kod njegove bembare da mu zena ne bi srala, a on ce kao da ode po nesto iz kola. e sad, nije nam najjasnije u tom trenu bilo sta nam je rekao, a takvog coveka ne pitas da ti dva puta objasnjava. mi smo se kao nesto nevesto motali oko kola, u tom trentuku je naisao i pitao sta nije jasno, jel on "habla espanol" i odosmo mi u sikaru iza da kuce mirise neka govna a mi da rivkamo. uglavnom, like je mega njuska, na moru je vec 40 dana i sa drugarima iz Budve, njih 10, pravi cuda po primorju kaze, ziveo je i u Majamiju i tako, simpa lik ali ne bih mu bas stajao na zulj. elem, otisli smo posle do Zanjica gde smo sa popustom jeli veoma uobicajeni program (ja cevape, nisu na zaru a i cedo su proseka) smarale nas ose i tako. vratili se kuci samo da otkrijemo da smo izgoreli poput mladih majmuna (naime, prvi dan da smo zaboravili mlijeko za telo).sledeci dan smo pomalo nespremni zapalili na Rose, bez opreme za kupanje, nesvesni sta nas ceka tamo. a cekala nas je: 1) do jaja klopa 2) musica CE CE koja nas je jebala u zdrav mozak u konobi kod Joska kao i vec legendarne ose 3) ROSE. mesto je preslatko, bar onih 7 i pol kuca, ali jebem mu mater, kad smo pojeli has, satima smo bulaznili po okolisu cekajuci brodicu, poserem joj se u usta. vratimo se na bolji deo, jelo.dakle, kod Joska, mi kao neznalice gledali smo sta izgleda fensi, kao skupo je ali nije previse. tako smo jeli salatu od hobotnaje (meni prvi put, i moram da priznam da je bila super), a posle smo mu dali po oradi i brancinu. ja choper sam hteo skushu ali mi je zenstvenija polovina rekla da ne budem to sto jesam, choper nego da uzmem nesto sto nisam jeo do sada. riba je takodje bila sjajna, konobar je bio majstor svog zanata, miran tih neprimetan sveden i licio je na Milijasa, te je brzine otprilike i bio. uglavnom tu smo se onako dobro najeli, i krenuli da mrvimo preostala tri i po sata po Rosama. naucili smo svali pedalj, a i ljudi su se pitali ko su ova dva kretena koja prolaze levo desno svakih 15 minuta. onda smo otisli na Forte Rose na kavu i kolace, i naravno, posto mi je secanje poput zlatne ribice, ja uzeo koka kolu samo da bih privukao nase dobre prijateljice, ose. popili smo kavu, pojeli panakotu sa vocem (ok, ali nista vise od toga) i neki kolac sa jabukom i kremom od cokolade preko (taj je vec bio dobar) i nastavili nasu golgotu. na kraju ja stigao i taj brodic, i mi odosmo put HNovoga.ostalo vredno pomena je linolada, jedemo je u ozbiljnim kolicinama, i ja sam pravio neke ok testenine sa veoma malo pribora i posudja, skoro da sam ponosan na sebe. sada opet sedimo na Belavisti i cekamo da Anderleht izjednaci ili makar pobedi. ovih dana ciljamo na kalamare, mozda malo odemo do Kotora i tako...

Link to comment

zanjice su grozota, ja sam bila prekjuce i jela neki hamburger sa najtanjom pljeskavicom ikad. bila sam previse gladna da bih je zafrljacila konobaru u lice, nazalost. zaobidjite konobu mornar.dobrec je neuporedivo bolji.

Link to comment

@assück:Do Kotora možete stići novljanskim gradskim autobusom (linija broj 1) do trajekta (ide na pola sata, poslednji od trajekta do Novog ide u jedan noću), pređete na drugu stranu trajektom (besplatno) i tamo uhvatite lokalca koji ide do Kotora starim putem, isto ide na pola sata, mislim da poslednji iz Kotora do trajekta ide u ponoć, pitajte, tako da duže tamo možete da ostanete nego kad bi išli normalnom linijom, a i egzotično je.@mustang:Problem sa Dodoom (jednoj od mojih omiljenih kafana u Novom) je što je tamo postalo nemoguće naći mesto, od kako je zatvoren Porto.edit: morgana je napisala ono što sam hteo i ja, ali nisam, pošto sam počeo da se nerviram.edit: otkako u od kako

Edited by Anonymous
Link to comment
Pobegoh iz Krašića u Novi, izdržao sam tamo dan i po. Izgleda da ovde nije dramatična gužva.edit: apsolutni hejt za tehno-seljanu na rivi (škver), veliki hejt za iznenadni rivajval klik-klaka u Novom, taj odvratni zvuk nisam do danas bio čuo trideset godina, takođe hejt za zatvaranje Porta (Nautike) i za ponovno otvararanje Kusturičine kafane.
ha ha, kusturicina kafana, koji je to jad kacila je mustang sliku, roms for rent, ne moze covjek da se odlijepi od cigana :Donaj tehno na pristanistu je uzas uzasa, al bila sam sinoc na veceri tamo prije no sto je pocela muzika. ovi sto su jeli hobotnicu i muslje kazu da je bilo ok, premda je hobotnici falilo zacina. ja sam jela sirotinjki ali dostojanstveno pilecu salatu, jer ribu ne jedem, i bila je sta znam, previse salatasta i sir se nije uklapao sasvim. konobar je bio jako ljubazan, nerviralo me to, nisam navikla.nautika ce da proradi sljedece sedmice i imace i nekakve sendvice a vremenom valjda i ozbiljniju hranu. time sam zadovoljna.edit: sto se tice zanjicaposlije setnje do arze (da bih vidjela tu novu plazu i akva parkic) vratila sam se na pirat, zadnji plato prema arzi, i dosta je ok u odnosu na ostatak zanjica. prazan, nas svega 6 je bilo na citavom tom dijelu plaze, more ok, zvukova nema osim zrikavaca, a camci se ne priblizavaju. miriste je svakako ljepse al je guzvetina, i mrzim kad ogranicenje za kupanje stave na 10 m od obale. Edited by morgana
Link to comment
onaj tehno na pristanistu je uzas uzasa, al bila sam sinoc na veceri tamo prije no sto je pocela muzika. ovi sto su jeli hobotnicu i muslje kazu da je bilo ok, premda je hobotnici falilo zacina. ja sam jela sirotinjki ali dostojanstveno pilecu salatu, jer ribu ne jedem, i bila je sta znam, previse salatasta i sir se nije uklapao sasvim. konobar je bio jako ljubazan, nerviralo me to, nisam navikla.
Problem s tim katastrofalnim mestom je, što je taj restoran. izgleda, u početku bio koncipiran kao mesto gde će ljudi koji će silaziti s jahti, moći odmah da sednu u restoran i da nešto pojedu i popiju, što nije bila loša ideja. Ali pošto su novljanski turistički radnici udarnički radili na tome da rasteraju pristojan svet, jahte slabo dolaze i vlasnik je to mesto pretvorio u ovu katastrofu, koja teroriše dobar deo Novog i čitave Rose noću.Pre sat vremena sam iz Dodoa gledao apsurdan prizor: preko razvaljenog plivališta se vidi mala i relativno luksuzna jahta, sa slabim svetlom iz kabina. Na doslovno par metara od njih iz seljane piči odvratni dens, riva puna klinaca koji vrište, s druge strane im je Sport kafe, iz kog drnda neka smrdljiva jugonostalgija. Ljudi verovatno preživljavaju najgoru noć u svojim životima.
Link to comment

ovo sad je novi vlasnik, onaj od prosle godine je ambiciozno krenuo da napravi elitni restoran i doveo kuvara koji je totalni krs, nije mogao (i ne znam kako je ocekivao) da postigne isplativost radeci samo 3-4 mjeseca godisnje (sto je planirao) pa je sad izdao restoran mamlazu (vlasniku all posto giusto i pod lozom) koji je odlucio da svih 24 h pokrije prigodnim sadrzajima. popodne moze da se popije kafa bez problema, nije ruzno, al kad krene tehno, ne mogu da spavam ni ja iznad autobuske. ne znam sta kazu ovi sa jahti i kako to da su jos uvijek usidreni tamo. bio bi mi gust da pobjegnu.a sport kafe ima novi tzv menadzment, izisli su bivsi vlasnici iz njega, i grozniji je no ikad.ma selo.

Edited by morgana
Link to comment

raport. hvala milogledu i ko je jos ono preporucio "tri lipe". sjajna klopa, nije skupo, fina basta, konobari bas kako treba, i Exit i Guca: bolji zivot stajling ali mega pristojni. jeo super cevape (opet, sta cu kada mi je to all time kafanska klopa) a polovica je jela lignjoslave na zaru. dva tambza gore.anonymous, hvala za tipove za prevoz

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...