Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

savina, trg i crkvica na belavisti, i uopšte taj deo izmedju karače košarkaškog terena i belaviste

škver, "vidikovac" na gradskoj kafani, park ispod.

 

i kao što neko reče fabulozna vegetacija

tenks :)

 

a od aktivnosti?

Link to comment

meni gledanje u nebo i čačkanje nosa, uglavnom. čitanje politike i žurnala uz kafu na škveru u prvom sunčanom februarsko-martovskom danu nema cenu(onaj dan kad možeš da blejiš na suncu u kratkim rukavima). prebrojavanje krljušti na nekom nesretnom san pjeru, kao i prebrojavanje repnih kolutića na škampima.

a šta tebi tačno treba?

Link to comment

 

čitanje Vijesti i Dana uz kafu na trgu kod sata, dok prisluskujem razgovore matorih lokalaca (a raspon tema ide od ww2 do Ukrajine).

 

A i ovo ostalo je slicno. Nema posebnih aktivnosti, knjiga, more i hrana, puno hrane, bilo u HN, Rosama, na Dobrecu ili Zanjicama. Spricer ili loza vec od ujutro, pa do kraja dana.

Link to comment

meni gledanje u nebo i čačkanje nosa, uglavnom. čitanje politike i žurnala uz kafu na škveru u prvom sunčanom februarsko-martovskom danu nema cenu(onaj dan kad možeš da blejiš na suncu u kratkim rukavima). prebrojavanje krljušti na nekom nesretnom san pjeru, kao i prebrojavanje repnih kolutića na škampima.

a šta tebi tačno treba?

 

 

upravo to sto mi govorite.

treba mi sta turisti rade u hn i sta im se svidja.

 

:)

teze meni ide lajfstajl, nemam stajl a cim sam na forumu vidis da nemam ni lajf

Edited by morgana
Link to comment

Idu u banju, spa, masaze, terapije, beauty, uzimaju casove ronjenja, posecuju titovu vilu, onaj mali prch kao art district, bile su i one zabvne igre na skveru, pa festivalcici, sliaju i fotkaju landscape, idu na hiking put poda, suscepana.

 

Ja volim da sedim iznad tunela gde je pivnica i onaj spomenik i da blejim tu, gledam u pucinu medju borovima... Tu je i muzej., a volim da uzmem u tri lipe cevape ili vesalicu i cekam na kraj admirala zalak sunca. Gore se popnem kod svetionika.

Da jedem vocnu salatu u nautilusu, sladoled u do-do, u ex mondo cirke na zaliv i dobru muziku

Edited by mustang
Link to comment

drugari, treba mi pomoc

 

radim jedan turisticki projekat, hn je tema

 

mozete li molim vas da mi kazete sta vam je u herceg novom interesantno i sta vidite kao autenticno i prepoznatljivo, tako reci esencijalno? 

zanima me turisticka perspektiva.

 

nedostatke poznajem odlicno, ali ovoga puta ih ciljano zanemarujem

 

hvala :)

 

 

Rastinje raznih vrsta. Ovo što se ovde svakodnevno viđa nema nigde. Ljudi iz Konavala (kojima turizam ide solidno) zavide HN-u upravo na rastinju. Papirusi, banane, eukaliptusi i još milion raznih vrsta biljaka videti na ovako malom prostoru je zaista nestvarno. Još da neko sve to popiše i stavi oznaku ispod svake biljke bi pomoglo. A bonus bi bio kad bi neko sredio najlepši park u bivšoj Jugoslaviji, sad divljački razvaljen.

 

Šetalište (Danice). Tu bi buldožer + bacač plamena odradili solidan posao i da se posle napravi raj za solidne turiste, koji bi voleli da pešače jednim od najdužih i potencijalno najlepšim šetalištem pored obale, tj. da se sve vrati u nekadašnje stanje.

 

Planina (Orjen). Ja ne znam da još negde postoji mesto gde se pešice od mora može popeti za 5 sati na onakav biser (recimo Subru), znači krenuti ujutru, popeti se na 1680 mnm i predveče se, po povratku, okupati u moru. Naravno, gore stalno srećem strance, koji su se uprkos svemu nekako popeli i potpuno su šokirani da postoji takvo mesto, a da dole ne uspevaju da dobiju elementarne informacije.

 

Luštica. Bojim se da bi o njoj trebalo da pišem u daleko prošlom vremenu, ali sam je pomenuo samo zbog tog što mi je ona nekad bila osnovni deo turističke ponude Novog.

 

Kulturna scena. Ovde postoji neverovatan potencijal, ima i prostora i ideja i pametnog sveta, ali tek su ti nesrećnici totalno skrajnuti i frustrirani.

 

Ima još.

 

I svi pametni ljudi odavde znaju to o čemu sad pišem i mnogo više od toga, ali se jednostavno ništa ne pitaju.

 

edit:

 

Klima. Da zajebemo ovu neverovatnu godinu, HN je grad sa najvećim brojem sunčanih dana (uz ostrvo Hvar) u bivšoj Jugoslaviji.

Edited by Anonymous
Link to comment

Izgutao mi je edit, pa da dodam:

 

Oriđinali. Najveća koncentracija mediteranskih autentičnih likova koju sam u životu video, Italija može o tome samo da sanja.

 

'Grad sunca i ludaka, podno vrha Radoštaka'.

Link to comment

drugari, treba mi pomoc

 

radim jedan turisticki projekat, hn je tema

 

mozete li molim vas da mi kazete sta vam je u herceg novom interesantno i sta vidite kao autenticno i prepoznatljivo, tako reci esencijalno? 

zanima me turisticka perspektiva.

 

nedostatke poznajem odlicno, ali ovoga puta ih ciljano zanemarujem

 

hvala :)

 

VK Jadran. Hteo sam da kupim kupaće gaće, majicu ili bilo šta sa grbom Jadrana ali su me gledali kao budalu.

 

170px-PVK_Jadran.jpg

Link to comment

VK Jadran. Hteo sam da kupim kupaće gaće, majicu ili bilo šta sa grbom Jadrana ali su me gledali kao budalu.

 

170px-PVK_Jadran.jpg

To sam i ja probao pre par godina i gledali su me belo, ali se bar to promenilo.

 

Ove godine su imali i majice i kape i kupaće i kostime i peškire, pa čak i zastavice za kola.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...