Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

susenje satora ujutru :D

 

DSCN1526.jpg

 

onda smo se malo vozali po Lustici i zabadali razne puste i ne puste uvalice okolo

 

Rose

 

DSCN1539.jpg

 

neka psuta uvalica

 

DSCN1515.jpg

 

DSCN1504.jpg

 

kamp Maslina na Veslu

 

DSCN1606.jpg

 

DSCN1629.jpg

 

nas sator :P

 

DSCN1608.jpg

 

more :D

 

DSCN1617.jpg

 

 

i tako..

Link to comment

lepo je ivi, bas! svidza mi se taj rt veslo, nikad nismo bili tamo, mozda i navratimo ovih dana...plaza mi lici na mirista, na onaj deo ka arzi, mi se tamo kupamo jer a ja volim te malo manje posecene plaze sa velikim stenama za skakanje :-) a sto se tice puta, stvarno smo i mi odlicno prosli iduci kroz bosnu, nikog zivog na putu, a jos je i vijadukt i tunel iza tjentista, kojim je izbegnut zapravo najgori te negadasnje deonice, izmedju tjentista i cemernog. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Drugari, koji je najudobniji autobuski prevoz (noćni) od Bgd do Budve? I da li mnogo lupam ako pitam da li karte mogu da se kupe online?

 

Blue Line i to preko Kraljeva, izbegni Lastu.

 

Online prodaja je za sve njih i dalje misaona imenica, ne radi im ni WC u autobusu, a pauza na svaka tri sata je za sve njih takođe misaona imenica, kao i online prodaja karata.

 

edit:

 

ja ću sad dole drljavim, raspadnutim vozom do Podgorice, pa posle lokalnim autobusom, to mi je i dalje manje smaranje nego da se vozim autobusom od Bgd-a. 13 sati + granica, a ne može da se hoda, puši, ode u WC.

Edited by Anonymous
Link to comment

U odlasku smo išli Lastom, bus je već prokuvavao 2 sata od Beograda ali su ga majstori izvezli do Ulcinja (jer nisu hteli da im šalju novi) povremenim dolivanjem galona vode. Stajali smo sat i po kod Požege jer se Blue Line koji je prethodno divljački preticao po ibarskoj skucao sa kamionom (bez žrtava). Za povratak iz HN sam bila odlučila nikako noću i nikako Blue Line, na kraju smo upravo tako išli, superbrzo, udobni, čisti autobusi, kratka pauza u CG i malo duža kod Zlatibora. Ukupno oko 13 sati sa granicom i 1.5 tabletom nekog hrvatskog bogovskog dimigala, spavala sve vreme. Granica je zapravo veći problem za kola nego za buseve, tu nismo mnogo izgubili, i lasta i blue line su se provukli vozeći levom trakom do dela kada postoje 3 kolone, od kojih 1 odvojena za buseve. Zaključak, Blue line je keva (naizmenično idu preko Zlatibora i preko Novog Pazara), samo ko se plaši kao ja, nek se lepo nadrogira pa mirna i ibarska i Morača.

Link to comment

U odlasku smo išli Lastom, bus je već prokuvavao 2 sata od Beograda ali su ga majstori izvezli do Ulcinja (jer nisu hteli da im šalju novi) povremenim dolivanjem galona vode. Stajali smo sat i po kod Požege jer se Blue Line koji je prethodno divljački preticao po ibarskoj skucao sa kamionom (bez žrtava). Za povratak iz HN sam bila odlučila nikako noću i nikako Blue Line, na kraju smo upravo tako išli, superbrzo, udobni, čisti autobusi, kratka pauza u CG i malo duža kod Zlatibora. Ukupno oko 13 sati sa granicom i 1.5 tabletom nekog hrvatskog bogovskog dimigala, spavala sve vreme. Granica je zapravo veći problem za kola nego za buseve, tu nismo mnogo izgubili, i lasta i blue line su se provukli vozeći levom trakom do dela kada postoje 3 kolone, od kojih 1 odvojena za buseve. Zaključak, Blue line je keva (naizmenično idu preko Zlatibora i preko Novog Pazara), samo ko se plaši kao ja, nek se lepo nadrogira pa mirna i ibarska i Morača.

 

Šta god, jedino Blue Line vozi CG primorje - Podgorica - Berane - Rožaje - N. Pazar - Raška - Kraljevo - Beograd i to je jedini put kojim se vredi autobusima vraćati sa CG primorja.

Link to comment

Jedno pitanje,

 

Da li je neko ove godine bio na Plavim Horizontima i da li je išta promenjeno?

 

 

Tamo je iz godine u godinu bivalo sve gore, prljavije i socijalnije sa sve onom prašinčinom ispred restorana, gde je nakad bila trava sa igračkama za decu.

 

Ne znam da li decu da vodim jedan dan tamo (iz Herceg Novog) ili neko možda ima preporuku za neku drugu peščanu, a da nije 3 sata vožnje.

Link to comment

Bio ja jednom pred kraj prosle sezone. Nije sjajno, ali nije ni toliko strasno.. Ima ona borova suma pored, gde ima i lepih kamenitih plaza. A na pescanom delu sto dalje ides tamo levo dosta je manja guzva. Ne secam se detalja, al nisam po nekom zlu zapamtio.

Link to comment

Ma znaš kako, deci je kao bilo do jaja, igre u pesku i to.

Ali je bila neviđena gužva + more prljavo sa sve plutajućim govnima tu i tamo.

 

Nekako mi bilo grozno, verovatno zato što mi je davno, davno, davno, tamo bilo super.

Link to comment

nisam bila nikada na plavim horiznontima, ali na zanjicama i dobrecu imas plaze sa sitnim sljunkom koje bi mozda bile zgodne za decu... mi smo se ove godine kupali u molunatu, do tamo je pola sata automobilom, a kao da si usao u '78 godinu... na plazi nix suncobrani, lezaljke i ostale tekovine modernog turizma, sitan sljunak, bistra cista voda, opusteni kamperi, uglavnom stranci, neverovatno mirno i ususkano....mozes i bez kuna da odes, skoro niceg nemas da kupis ako bas neces, mislim, nema onih mamipara kao u ostalim mestima :-)

Link to comment

prošla prošlog vikenda. povelika gužva, ali cenim da će sada da se istanji.

sredina plaže je oslobođena od suncobrana i ležaljki.

borova šuma u pozadini je nedostupna jer je sve ograđeno. imaš koridor do plaže, koliko je asfaltni put. sve ostalo je ograđeno - gradilište. stari hotel je srušen, novo počelo, pa stalo.

šumarak uz plažu je sav u pesku i prašini jer narod tu masovno širi peškire i šeta do vode-od vode.

 

sa strane, da. ali čovek hoće na pesak, a ne na stene.

 

parking 3 evra. platićeš ga sigurno, a mesto ćeš naći možda.

cena sladoleda - kao u prodavnici.

 

čistoća je na većini cg plaža krajnje upitna. naročito na pesku.

 

poz

Link to comment

Hvala svima na brzim odgovorima.

 

Samo još jedno pitanje za neznanova-u.

Da li je to jedina (glavna) plaža na molunatu? 

Ono, ne može da se promaši?

 

I kad je već na tu stranu, da li je neko išao u Popviće, Radovčiće o.g.?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...