Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

kad dodjes u valjevo idi preko debelog brda do bajine baste. u bbasti se popni preko tare do kremne. u kremni skreni desno za mokru goru i visegrad. u visegradu, kada predjes drinu, skreni levo i vozi pravo do posle trebinja pa tu skreni levo za herceg novi (ili produzi 35km pravo do dubrovnika)

 

 

a sta ti ovo hoces da me ubijes?

Link to comment

e, sad i ja da zabiberim :-) mi smo vise puta isli preko novog sada, fruske gore, sapca, loznice, zvornika, vlasenice, han pijeska, sokolca, gorazda, foce, tjentista, gacka, trebinja i onda novim putem do herceg novog...da sam na tvom mestu /mada, i mi cemo sledece nedelje istim putemevima / jednim putem bih isla ka moru, a drugim se vratila /recimo, isla bih preko durmitora a vratili se preko tjentista/- obe rute su bas interesentne.

+ treba vam zeleni karton za republiku srpsku i BiH 

 

 

da,ovo je najbolji predlog :P da se ne dvoumim

Edited by ivy
Link to comment

ako ides iz valjeva ka visegradu najbrze i najmanja guzva. ne valja jedino ako patis od mucnine u voznji.

 

 

bila jednom tuda i vise nikada,hvala lepo..to debelo brdo treba dici u vazduh pa napraviti novo sa sve putem koji nije opravljan od kada je Tito tu poslednji puta prosao 40ineke

 

pre bih iz Loznice isla pored Drine nego tuda

Edited by ivy
Link to comment

i meni je bilo mucno kad smo tim putem isli na taru... ovako, kroz BiH je bolji put, manja guzva, jedino je sranjce sto je, barem pre dve godine, bilo puno radara... moracete opreznije da vozite, pogotovo kroz naseljena mesta, 50km/h

 

ps. a momci ti preporucuju put kao da si iz bgd-a...iz novog sada, kroz BiH je bliza i bolja marsuta

Edited by nezvanova
Link to comment

e, sad i ja da zabiberim :-) mi smo vise puta isli preko novog sada, fruske gore, sapca, loznice, zvornika, vlasenice, han pijeska, sokolca, gorazda, foce, tjentista, gacka, trebinja i onda novim putem do herceg novog...

ovo je odlična maršruta. išla sam pre dve-tri godine, ali malo skraćeno, od loznice. :) možete pre loznice da se držite zaobilaznog puta koji vas vodi ka graničnom prelazu šepak, pa pratite put uz drinu do zvornika. jednostavnije je preći nego u samom zvorniku, trebalo bi da je i manja gužva.

dobar je put preko romanije, istina ima krivina dok se ne izbije na visoravan, ali zanimljiv je i zivopisan čitav kraj.

tad su radili nešto posle tjentišta, na zelengori, ako se dobro sećam, pa bi i ta deonica sad trebalo da bude bolja.

putevi u bosni su neuporedivo bolji nego što su sa ove strane uz drinu i dalje ka cg.

Link to comment

e, sad i ja da zabiberim :-) mi smo vise puta isli preko novog sada, fruske gore, sapca, loznice, zvornika, vlasenice, han pijeska, sokolca, gorazda, foce, tjentista, gacka, trebinja i onda novim putem do herceg novog...da sam na tvom mestu /mada, i mi cemo sledece nedelje istim putemevima / jednim putem bih isla ka moru, a drugim se vratila /recimo, isla bih preko durmitora a vratili se preko tjentista/- obe rute su bas interesentne.

+ treba vam zeleni karton za republiku srpsku i BiH 

 

 

ovo je odlična maršruta. išla sam pre dve-tri godine, ali malo skraćeno, od loznice. :) možete pre loznice da se držite zaobilaznog puta koji vas vodi ka graničnom prelazu šepak, pa pratite put uz drinu do zvornika. jednostavnije je preći nego u samom zvorniku, trebalo bi da je i manja gužva.

dobar je put preko romanije, istina ima krivina dok se ne izbije na visoravan, ali zanimljiv je i zivopisan čitav kraj.

tad su radili nešto posle tjentišta, na zelengori, ako se dobro sećam, pa bi i ta deonica sad trebalo da bude bolja.

putevi u bosni su neuporedivo bolji nego što su sa ove strane uz drinu i dalje ka cg.

 

 

hmm..ovo mi se sve vise svidja sto pisete..ja sam jednom provezla onaj kanjon Lima,Zlatar i Zlatibor i od tada to zovem ,,onaj uzas posle Uzica,,

a i jednom sam vozila u Sarajevo,a koliko sam shavtila ovo je oko pola puta do, i dosta vozila po Bosni tako da znam kakvi su putevi i blago naginjem na tu stranu..

Link to comment

e, ivy, da ne bude zabune- ovaj prelaz što se zvanično zove trbušnica ja sam u prethodnom postu nazvala šepak. tako smo mi lokalci oduvek zvali to mesto. i kad nije bilo granični prelaz.

što se benzina tiče, jeftiniji je u bosni. nisam vozač, a ovi moji što jesu uvek idu do durge pumpe i prema zvorniku i prema bijeljini, nikada ne sipaju gorivo na ovoj prvoj.

Link to comment

aham,hvala znaci info..

 

a koliko se secam bio je i bolji benzin u Bosni,bar tamo gde sam ja bila..

 

nego koliko se secam ogranicenje je u Bosni pre 3god bilo 70km/h a sada evo kaze znak 80..jel su to nesto menjali?

misim ne bunim se,ionako ne znam da vozim na 70 km/h,to mi je na ovom autu previse za 3. a nije ni za 4. brzinu..misim moze treca ali da krenem i dotle doceram skolski,sto nikad ne uradim..

Link to comment

a evo kaze i Mirko da ne valja Valjevo-Kosjeric i da je Ibarska preporuka :/

 

http://www.youtube.com/watch?v=30XlQCJQnK4

 

 

ja cu jos kasnije zvati AMS da ih pitam za stanje

 

i izvinjavam se na dosadi,ovo mi je prvi put da vozim u GG.jednom sam se samo vratila odande pa imam 1 neznanje i tremu zacinjeno sa dvoumljenjem..a mozda jos nekom budu korisne info

Edited by ivy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...