Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

šta ima na Luštici/Lušticama? drugar je mislim u Krasićima pa nas zvao da dodjemo..kako to izgleda?šta ima tamo?plaže,more?

meni se čini kul,pusto i lepo..

 

Ako imaš auto, spavaj u Krašićima ili Radovićima ili gdegod a preko dana idi na drugu stranu na Veslo.

Link to comment

Ako imaš auto, spavaj u Krašićima ili Radovićima ili gdegod a preko dana idi na drugu stranu na Veslo.

 

Jesi li skoro bio na Veslima?

 

edit: da, za Krašiće je automobil spas, tamo nekako prespavati, a kolima se da nekako stići na pristojno mesto.

Edited by Anonymous
Link to comment

Jesi li skoro bio na Veslima?

 

edit: da, za Krašiće je automobil spas, tamo nekako prespavati, a kolima se da nekako stići na pristojno mesto.

 

Prošlog leta, u uvalici kod kampa.

Nisu valjda upropastili i to parče obale

Link to comment

Nisu (valjda), mislio sam na onu Kaluđericu blizu. Tu je nekad bilo svega par kuća i divlji kamp, bio sam u šoku kad sam bio video ono nakazno naselje.

Link to comment

Ako imaš auto, spavaj u Krašićima ili Radovićima ili gdegod a preko dana idi na drugu stranu na Veslo.

 

Jesi li skoro bio na Veslima?

 

edit: da, za Krašiće je automobil spas, tamo nekako prespavati, a kolima se da nekako stići na pristojno mesto.

 

imamo auto tako da je tako nešto i ideja da se vozamo i obilazimo uvale ili nadjemo negde pusto parče stene za nas..otkud znam,nisam nikad bila,ovo što vidim na gugl ertu mi liči da može tako...koliko je daleko Veslo?uopšte koliki je prečnik poluostrva?

Link to comment

imamo auto tako da je tako nešto i ideja da se vozamo i obilazimo uvale ili nadjemo negde pusto parče stene za nas..otkud znam,nisam nikad bila,ovo što vidim na gugl ertu mi liči da može tako...koliko je daleko Veslo?uopšte koliki je prečnik poluostrva?

 

Velika je Luštica prilično i božanstvena, tj. ono što nisu još uvek uništili, znači unutrašnjost. Parče stene ćete najlakše naći na Pržnu (Plavi horizonti), naravno ne na onoj sindikalnoj plaži, nego levo ili desno od nje, postoje betonske staze do tih stena.

 

Levo od plaže, blizu stena, novljanski planinari probijaju pešačku stazu do Bigova, ali još nije završena, zeznule su ih kiše.

 

Mogu se obići solila, ona su na putu prema magistrali, to je ornitološki rezervat, postoji stari rimski nasip kojim se može pešice stići do ostrva cveća i sve do Tivta, a more na tim solilima je zdravo za kupanje, za razliku od onog u Igalu.

 

Uveče Kotor ili Tivat.

Link to comment

imamo auto tako da je tako nešto i ideja da se vozamo i obilazimo uvale ili nadjemo negde pusto parče stene za nas..otkud znam,nisam nikad bila,ovo što vidim na gugl ertu mi liči da može tako...koliko je daleko Veslo?uopšte koliki je prečnik poluostrva?

 

 

Dovoljno blizu i vredi truda. Pogledaj na  google earthu južnu obalu rta Veslo. Tu imaš mali kamp u maslinjaku (možeš parkirati kola za 1 eur ako hoćeš da ih ostaviš u hladovini), odmah iza kampa je betonirana staza do divne kamenite uvale. Sva raja se sjati tu što bliže stepenicama (tu ima hladovine) a levo i desno ima mesta koliko hoćeš (barem je bilo početkom septembra kad sam bio). Raj za one što vole divlju kamenitu i stenovitu obalu. Ispred tebe pučina, voda duboka i čista. Jedini minus je što nema hladovine, moraš da se zavlačiš pod stene ili da praviš nekako senku.

Link to comment

Velika je Luštica prilično i božanstvena, tj. ono što nisu još uvek uništili, znači unutrašnjost. Parče stene ćete najlakše naći na Pržnu (Plavi horizonti), naravno ne na onoj sindikalnoj plaži, nego levo ili desno od nje, postoje betonske staze do tih stena.

 

Levo od plaže, blizu stena, novljanski planinari probijaju pešačku stazu do Bigova, ali još nije završena, zeznule su ih kiše.

 

Mogu se obići solila, ona su na putu prema magistrali, to je ornitološki rezervat, postoji stari rimski nasip kojim se može pešice stići do ostrva cveća i sve do Tivta, a more na tim solilima je zdravo za kupanje, za razliku od onog u Igalu.

 

Uveče Kotor ili Tivat.

 

 

Dovoljno blizu i vredi truda. Pogledaj na  google earthu južnu obalu rta Veslo. Tu imaš mali kamp u maslinjaku (možeš parkirati kola za 1 eur ako hoćeš da ih ostaviš u hladovini), odmah iza kampa je betonirana staza do divne kamenite uvale. Sva raja se sjati tu što bliže stepenicama (tu ima hladovine) a levo i desno ima mesta koliko hoćeš (barem je bilo početkom septembra kad sam bio). Raj za one što vole divlju kamenitu i stenovitu obalu. Ispred tebe pučina, voda duboka i čista. Jedini minus je što nema hladovine, moraš da se zavlačiš pod stene ili da praviš nekako senku.

 

 

kuul hvala,cini mi se da ce tako i biti...osim ako ne odemo u Krusevo...aaaa mrzim kad nemam plan a svuda bih,ne znam kuda bih pre

Link to comment

Postoji mogucnost da odem u Petrovac  na 5-6 dana krajem mjeseca.

Ima li neko preporuku za smjestaj ili bilo sta tamo?

 

Ako si mozda zainteresovan za Budvu (ili bilo ko drugi)

Izdajem garsonjeru do kraja meseca, ~ 800m od mora (i pogled na isto)

U avgustu ce biti zauzeto, za detaljniji info - PM

Link to comment

Postoji mogucnost da odem u Petrovac  na 5-6 dana krajem mjeseca.

Ima li neko preporuku za smjestaj ili bilo sta tamo?

 

ja bio prošle godine, ima jedan simpa kafić - Kuba, tu sam svaki dan sedeo. ima i kao terasu na spratu na kojoj u toku dana obično nema nikoga, a lep je 'lad.  bio sam smešten u okviru istog zdanja u kom je i kafić, samo nismo gledali ka moru nego ka dvorištu.

Link to comment

Ja sam u Baošićima. Tamo je velika gungula i često prljavo more. Kolima sam. Ima li neki predlog sa te strane zaliva. Par puta odem do Morinja i par puta iznajmim barku, pa odem do Mamule i vesla. Ima li još šta zanimljivo?

Link to comment

Nema. Morinj, Orahovac i sl. je jedino što sad vredi na ovoj našoj pogrešnoj strani zaliva. Da si pitao pre mesec dana, preporučio bih ti da odeš pešaka od Lepetana do plaže na Verigama, ali je verovatno, u međuvremenu, onaj majmun ponovo otvorio svoju seljanu na toj lepoj plažici.

 

Ukoliko si raspoležen za avanturu, idi gore u Grahovo i nađi grahovsko jezero, okupaj se u slatkoj vodi, a onda se predveče okupaj u Morinju u poluslanoj, mnogo lep osećaj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...