Jump to content

CG


onamonamo

Recommended Posts

Pre dve godine poslednji put u životu overio CG, Njivice, na nagovor familije. Ceo HN urla noću preko puta (nije da mi nešto smeta buka, no je bilo zanimljivo slušati 20 različitih urlanja iz 20 različitih kafića, a sve frontalno preko vode). Na prljavoj njivičkoj hotelskoj plaži suncobran i ležaljka 15 evra dnevno, na drugoj prljavoj plaži sa betonskim molom sunce zalazi u 3 popodne, ali zato ima baja koji ilegalno drži soc restoran sa pićem. Prolazak kroz Sutomore kao prolazak kroz zipovanu zgusnutu Guču, na bilo kojoj HN plaži mesto za peškir možeš da nađeš eventualno ako se zabodeš u 4 ujutru. Naravno, ležaljke su nabijene strogo jedna uz drugu, nije bitno što ne može da se prolazi, bitno je da se uzme kinta.Hvala bat ne hvala. Ne vidim šta tu može da se uradi u sledećih 5 godina, a HN mi je još top ponuda u CG. Grčka je tu za istu kilometražu i iste pare, a ima plaže, vodu, pesak i mesta za prosečnog turistu da se razgaći.
Pa to jeste realan prikaz CG rivijere. Mada bih imao šta da progovorim povodom tih omiljenih srpskih mesta u Grčkoj.
Link to comment
Mada bih imao šta da progovorim povodom tih omiljenih srpskih mesta u Grčkoj.
Ne znam na šta misliš. Poslednjih par godina bili na zapadnoj strani Sitonije, Toroni i Neos Marmaras, gde sunce zalazi u 9 uveče, plaže su ogromne i udobne, hrana i piće ne skuplje od onih u Bg, ubedljivo najviše ima Grka, pa tek onda dolaze Srbi, pokoji Rus i Nemac, nema luđenja i divljanja. Meni more podrazumeva mesto gde ću da prespavam, a u ostatku dana mi treba prostor na pesku da se rasprostrem i fina voda da plivam, kao i jeftino voće i povrće da pregrizem između dva kupanja.
Link to comment

Iskren da budem meni se uvek odlazak u Grčku svodio na ostrva, Krit pre svega, mogli su i Kikladi. A sad kad čujem reč Parga, mašim se za obarač, što manje srpskih turista, ja srećniji, trenutno ih je manje u Novom.

Link to comment

Mi kad smo stigli u HN i Igalo, bilo je otprilike 300 miliona ljudi, nevidjena guzva. A plaze u tom delu su sranje, ili plitko ili ima nekih stena koje te zabodu niotkuda. Baosici su ok za kupanje ali je to mesto kao neki seoski vasar. Plaze u okolini Budve su deset puta bolje, bez mnogo preterivanja.

Link to comment

Upozorenje za turiste koji zalutaju u HN. NIKAD ne kupujte ništa što se prodaje kao brza hrana u bilo kom obliku ovde. Ja to pravilo godinama poštujem, ali sinoć se zajebem i kupim sendvič sa pršutom na šetalištu i gadno se otrujem. Više-manje sam u WC-u od tada.

Link to comment

Ima mesara Dejo na kraju Igala, tamo vidiš šta ti se sprema na roštilju i odlično je, ali sinoć sam žurio i pojeo na brzinu taj sendvič. Nisu normalni, ovaj grad vapi za sanitarnom inspekcijom, koja bi u ludnicu poslala likove koji na 30+ prodaju sparušene pice stare deset sati.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...