Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

znači, to više ne postoji? eto, mogla sam milogleda poslati na prazno. ovo su oni pontoni koji su držali tobogane, pa su povađeni.ti mene, anonimuse, uznemiravaš svojim insistiranjem da sve bude netaknuto, mirno, tiho i divlje kada je u pitanju boka. nemoj pogrešno da me shvatiš, bila bih presrećna da se grand show počisti iz boke, ali treba ljudi i da zarade neke pare od turizma, pa nude ono što turistima odgovara..

Link to comment

Možda i postoji, nisam tamo bio ove godine, nadam se da ni u septembru neće niko uspeti da me natera tamo.Generalno nemam ništa protiv turizma kad se ljudski organizuje, ali da li moraju da se seku masline stare 500 godina da bi se napravio teren za odbojku (što je urađeno na Žanjicu), da li mora da se zabetonira, ozvuči i napuni đubretom baš svaki kvadratni metar obale, a svaki metar van obale proda Rusima?Dovoljno je preći granicu i pogledati Konavle, razlika u pristupu je neverovatna.

Link to comment

e, ogromna je razlika izmedju hn i dubrovacke opstine, basja nemam nista protiv prodaje rusima. govorim o prodaji od strane opstine, o privatnom vlasnistvu nema sta ni da se prica. ali opstina mora da postavi izvjesne uslove kupcu ili zakupcu, a kod nas vrlo cesto, tj gotovo nikad, nije. no, kazu da je tender za prodaju kumbora jako dobro pripremljen i u tom i u ostalim aspektima i da bi taj projekat mogao biti sasvim ok. na stranu niska cijena i sl, mislim da tu nismo u poziciji da nesto mnogo biramo pa se ni ne smaram tim aspektom.edit, kad smo kod rusa, anonimuse, jesi vidio kako je sredjen stari lazaret kod muzicke skole?i samo da se korigujem, moguce je u slucaju arze i vojska imala nesto sa prodajom, ali to ne mijenja stvar. a i drzavi se mora pomenuti majka ovom prilikom, o istom trosku.

Edited by morgana
Link to comment

ispod muzicke, na samom obodu zidina starog grada je isto nekad bio kapucinski lazaret. ispod zvonika sv jeronima a iznad sv leopolda. na mjestu rusevnog prizemnog objekta, ako se sjecas.rusi su ga sredili, napravili kamenu kucu sa dvoristem, skroz dobro sve uklopili u ambijent a i sanirali dio zidina.zavod za zastitu spomenika je sasvim zadovoljan uradjenim, da nije bilo rusa zidine bi otisle u materinu i nikad ne bi bilo obradjeno novootkriveno arheolosko nalaziste.s druge strane, bivsa zgrada doma vojske, isti vlasnik je u pitanju, stoji onako nedovrsena zbog gradnje sprata van gradj. dozvole.

Edited by morgana
Link to comment
e jebemga bas, koja stoka.sta sad ide, ona placa stetu ili to ulazi u nekakvo osiguranje? sori ako glupo pitam, nemam pojma o temi.
Verujem da je to pokrilo osiguranje, mada je zet (Amerikanac) morao da menja gumu. Moja sestra je ponosna na nase krajeve, pa se blamira ispred muza kad se nesto neprijatno desi (a pre toga je bilo na BG aerodromu, nasao jedan na pasoskoj da na njima trenira strogocu, umesto customer servicea... valjda mrzi Amere po defaultu). (BTW. Zet je, s druge strane, bio skroz impresioniran svime od BG-a, CG, do Dubrovnika, da je pitao sto je ona uopste emigrirala. On je jedan od onih iritatno pozitivnih Amera, koji kao da ne primecuje nista lose sto se desi. Bloody WASP).
Link to comment
Verujem da je to pokrilo osiguranje, mada je zet (Amerikanac) morao da menja gumu. Moja sestra je ponosna na nase krajeve, pa se blamira ispred muza kad se nesto neprijatno desi (a pre toga je bilo na BG aerodromu, nasao jedan na pasoskoj da na njima trenira strogocu, umesto customer servicea... valjda mrzi Amere po defaultu). (BTW. Zet je, s druge strane, bio skroz impresioniran svime od BG-a, CG, do Dubrovnika, da je pitao sto je ona uopste emigrirala. On je jedan od onih iritatno pozitivnih Amera, koji kao da ne primecuje nista lose sto se desi. Bloody WASP).
to samo znaci da ovdje nije bio dovoljno dugo :D
Link to comment
to samo znaci da ovdje nije bio dovoljno dugo :D
Pa, jeste, to je njegova tajna - gde god ide (a ide svuda), ostaje maks. do 3 dana. cool.png I svuda mu lepo.
Link to comment
ispod muzicke, na samom obodu zidina starog grada je isto nekad bio kapucinski lazaret. ispod zvonika sv jeronima a iznad sv leopolda. na mjestu rusevnog prizemnog objekta, ako se sjecas.rusi su ga sredili, napravili kamenu kucu sa dvoristem, skroz dobro sve uklopili u ambijent a i sanirali dio zidina.zavod za zastitu spomenika je sasvim zadovoljan uradjenim, da nije bilo rusa zidine bi otisle u materinu i nikad ne bi bilo obradjeno novootkriveno arheolosko nalaziste.s druge strane, bivsa zgrada doma vojske, isti vlasnik je u pitanju, stoji onako nedovrsena zbog gradnje sprata van gradj. dozvole.
picture174t.jpgTo ovo? Pitao sam se čemu ruska zastava.
Link to comment

da, to ce biti neakav ruski kulturni centar. nadam se i kafana, pogled je dobar odatle.jedan od rijetkih objekata dobro uklopljenih u okolinu u posljednjih 10 g u h novom.

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...