Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

fala druze arame, al nisam u tom biznisu, nego se slucajno zalomilodruze kampokei 19767 je tel nekog taksi udruzenja, probaj, valjda moze da se zakaze voznja

Link to comment
haha, ovaj topik ko zavicajno drustvo:)
Što mi daje vrhunsku ideju, da jednog dana napravimo zavičajno veče i to ovde:p1070410p.jpgEvro pivo, znaju i gusle ponekad da zasviraju.
Link to comment

gde je ovo? poslednjih godina slabo silazim sa lustice pa ne pratim ugostiteljsku scenu novoga.ja sam ranije voleo da pijem lozu u klubu penzionera u kotoru. bilo jeftino, a lepa basta. posle to zatvorili. sad je tu neki kafic. :(

Što mi daje vrhunsku ideju, da jednog dana napravimo zavičajno veče i to ovde:p1070410p.jpgEvro pivo, znaju i gusle ponekad da zasviraju.
Edited by foto
Link to comment
ja sam ranije voleo da pijem lozu u klubu penzionera u kotoru. bilo jeftino, a lepa basta. posle to zatvorili. sad je tu neki kafic. :(
Ne staj mi na muku.edit:a inače, u ovom klubu u Novom u WC-u piše 'ne pišaj van šolje', nemam fotku, ali prvo što ću da uradim kad se dole ponovo budem spustio je da slikam taj WC, pa kačim. Edited by Anonymous
Link to comment
reci kakva je bila ladovina pod onim ogromnim drvetom. bilo bas fino i zavuceno mesto.
Najbolje mesto u istoriji Kotora, sednem ja i dalje tamo ponekad (u pivnicu), ali nije to to.
Link to comment

Vratih se sinoc sa kratkog sedmodnevnog letovanja u CG. Sve u svemu, bilo je OK. Bili smo u Radovicima, trokrevetna soba sa kupatilom (koju izdavaoci pretenciozno nazivaju apartmanom) 25 evra. Bez klime i interneta i sa nekim malim televizorom bez kablovske. Srecom, jedan od par postojecih kanala prenosio je atletiku. Osim toga, bukvalno samo da prespavas, kako smo i radili. Ima kao i neka sudopera i sporetcic, ali to je sve tako malo i skuceno da nije ni za sta drugo osim kuvanja kafe.Kupali smo se, naravno, na plazama za siromahe - Plavim horizontima i Zanjicama.Horizonti su vrlo blizo, moze i peske koga ne mrzi da se posle vraca uzbrdo. Ako pak zelis vozilom, parking je 3 evra. Lezaljke nijesmo uzimali, ali mislim da su 8 evra dva komada i suncobran. Sto smatram da je besmisleno, jer je suncobran otprilike velik toliko da ti pokrije jedno stopalo, dok je ostatak tela na suncu (ako imas stopala kao Toni, onda je i to upitno). Tu je pesak i jako je plitko, par desetina metara od obale jos moze da se stoji. Voda bi mogla da bude malo toplija ako se ja pitam, mada ja bas i nisam merodavan za te stvari, jer za mene nije neuobicajeno da se npr. za dve nedelje letovanja okupam pet puta. Prosle godine na Korculi, recimo, prvih pet dana nisam mogao da pridjem vodi koliko mi je bila hladna. Nezgodno je sto je do pola 3 - 3 popodne na celoj plazi sunce, tako da moras ili da budes stalno u vodi, ili da se kvasis svakih 5 minuta jer posle toga postaje neizdrzljivo. Povoljna okolnost je sto ima dosta tuseva, koji su mnogo topliji od mora. Voda je pre podne cista, ali popodne se pojavi neka travuljina, i to bas na tom delu gde dodje hlad. Na celoj plazi ima jedan restoran, dovoljnih kapaciteta. Sta znam, cijene su manje-vise korektne. Veliko pivo 2 evra. Za 6,5 evra moze da se pojede kompletan dnevni meni - npr. corba, neko meso sa prilogom i salata. To je sasma OK varijanta. Hamburger je takodjer 2 evra. Velika pica 5 i nesto.Zanjice su malo dalje, dvadesetak minuta voznje. Nezgodno je sto su geniji napravili tako uzak put da se dva automobila jako tesko mimoilaze, sto je izvor nerviranja i potencijalnih incidentnih situacija sa mandrilima koji veruju da svi treba da im se sklanjaju pa makar se survali u jendek. Kada se napokon domognes plaze, parking je dva evra. Lezaljke su, mislim, isto kao na Horizontima, s tim sto ovde ima dosta mesta medju drvecem gde se mogu staviti peskiri. Jos budes malo bezobrazan i uzmes neke rashodovane stolice iz obliznjeg restorana i bog da te vidi. Na Zanjicama je krupno kamenje, sto se pak lasno resava ulazenjem u vodu u papucama. Dubina je vec posle nekoliko metara. E, tu je voda prilicno topla, skoro po mom ukusu. Cinjenica da ja maltene nisam izlazio iz mora dovoljno govori. Jeli smo i pili u jednom od restorana, u kojem su cene jos humanoidnije nego na Horizontima. Veliko pivo 1,90. Odlican pasulj sa mesom 4 evra. Spagete isto. Solidna porcija od 10 cevapa sa pomfritom 4,80. Takodje solidna pica 4,70. Corba s mesom valjda 1,50 ili 1,60. Kome pak treba neki fensiji ugostiteljski objekat, ima i toga, ali tamo nismo zalazili.Eto, to bi bilo to. Ako se setim jos neke relevantne informacije, podelit cu je.

Link to comment

mimoisla me informacija, tek je danas citamneko je iskoristio grede iz drvenog mostica na mamuli da potpali rostiljsta ce ljudi, kad su bili gladni

Link to comment

Baš fino, što bi Nemanja Kusturica rekao, to je ionako bila okupatorska tvorevina. Čudo da se i on tamo nije pojavio, da povadi okupatorsko kamenje i odnese u Andrić grad.

Link to comment

Pa sto Miloglede nisi malo produzio od Zanjica i vodio Ozrena u akva park na Arzu? Imao bi i tamo gde lepo da stavis peskir za nula dinara i najcistiju vodu sto se mene tice.Prvi put od 1991 ne idem u CG i mnogo mi krivo. :(A ovi sa rostiljem su stvarno da se izbecis i ne komentarises nista...

Link to comment
mimoisla me informacija, tek je danas citamneko je iskoristio grede iz drvenog mostica na mamuli da potpali rostiljsta ce ljudi, kad su bili gladni
kad smo vec kod mamule, dozivljaj iz detinjstva koji necu zaboraviti do kraja zivota. doplovimo deda i ja, prosetamo po ostrvu, deda prica o zarobljenistvu tokom ww2 i u jednom momentu se zamisli, ode do nekog zbuna i izvadi kamenu plocu sa uklesanim svojim imenom i datumom. rostilj :mad:
Link to comment
Pa sto Miloglede nisi malo produzio od Zanjica i vodio Ozrena u akva park na Arzu? Imao bi i tamo gde lepo da stavis peskir za nula dinara i najcistiju vodu sto se mene tice.
Sad prvi put cujem za to mesto.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...