Jump to content
IGNORED

Spamuje li i vama Mladinska knjiga poštansko sanduče?


Đipalo Junuz

Recommended Posts

Pre dva tri dana mi poštar doneo pismo od Mladinske (iako nikad ništa nisam od njih naručio, valjda pokupili ime iz telefonskog imenika), piše da sam usao u supergigameganajuži krug za dobitak, i da ću možda uskoro dobiti zelenu kovertu sa daljim uputstvima, ali samo ako uđem u bašjakoultrasupergigameganajuži krug, i da je sve strogo poverljivo, blabla... Eto meni danas poštara :) Nije mogla pošiljka da se ubaci kroz onaj prorez na sandučetu kolika je... Dobićete auto od 1 600 000 dinara, nagradu od 2 500 000 dinara, bonus od 250 000 dinara ako na vreme pošaljete odgovor, ekskluzivnu nagradu od 90 000 dinara koja nije uključena u sve pošiljke nego samo u odabrane (gle čuda, dobih ju i ja), besplatnu poklon knjigu, i još svašta nešto... Tek tako. Doduše, mali uslov (koliko čujem, prvi u nizu) je da naručite knjigu "1001 narodni lek" ili tako nekako, po izuzetno povoljnoj ceni, bla bla... Priloženo kompletno uputstvo, koverte za odgovor, nalepnice, nekakav pasoš za učestvovanje u nagradnoj igri, letak na kome čovek kaže da je čuo da kašika meda dnevno pomaže kod polenskih alergija i da je odlučio da rizikuje uzimajući kašiku meda svako jutro, i tako...Ne volim spam u elektronskom obliku, ali ovakav hardverski spam me još više iritira, pogotovo kad su navlakuše za kupovinu nečega u pitanju, a još kad je spamer dobro poznata firma, pa još izdavačka kuća...

Link to comment

Nedavno sam pročitao da Mladinska knjiga 'odlazi'. Da li je to značilo da odlazi kao klijent Pošte, ili odlazi sa ovog tržišta, nisam siguran. Zato me malo i iznenadio ovaj post.U svakom slučaju - ignoriši ih!

Link to comment
U svakom slučaju - ignoriši ih!
Nisu slali meni, ali jesu mojim roditeljima, baš kad su bili na moru prošle godine ( ne preko Mladinske knjige :D ), a ja obilazila stan i proveravala poštu .Svaki dan nova koverata, u jednoj pismo, u drugoj kartica, u trećoj zlatni ključić :wub: ...Ignorisati <_< , kao što kaže Ras.
Link to comment

Ja na žalost nikada nisam dobio ništa od njih na kućnu adresu.Znam da postoje ljudi koji su se na to primili, lepe one nalepnice, zaokružuju "tačne" odgovore, naručuju knjige koje ih ubacuju u uži krug potencijalnih dobitnika finalne i manje finalnih nagrada, i sve to...Mislim da je za sadržaj jedne koverte potrebno poseći ar šume. Ono je neverovatno koliko puno papira ima.Pa se nešto razmišljam, ako bih dobio na svoje ime tu količinu nečega, ne bi me mrzelo da im u kovertu ubacim propratno pismo vrlo uvredljive sadržine. Čisto da vidim da li uopšte čitaju to što dobijaju kao povratno pismo.

Link to comment

Baca ribar udicu.. uglavnom pecaju usamljene penziće, udove i udovce željne pažnje, koji su tako dirnuti da neko eto baš njima piše da si uzimaju od usta, madraca i djece za te knjige, a knjige su jedno dno. Spaliti, spamere u katran i perje, to bi trebalo, jebo ih biznis model..

Link to comment

auc, evo ja cu onako povrsno:dobijes besplatnu veceru u hajatu, rcimo, d abi ti objasnili kako funkcionise nagrada. onda ti tamo objasne da je nagrada takva da se prevoz mora platiti, tj., nagrada se odnosi samo na smestaj. smestaj je na nekom egzoticnom mestu, pa sracunaj sam koliko bi mogao biti avion, cak i da je low cost. dalje, to nije sve, obicno za dobijanje tog putovanja, moras ispuniti jos neki uslov., recimo, iznajmljivanje, tajm sering varijanta, apartmana na zlatiboru, ili jos 10 besplatnih putovanja, na istu foru, ili tako nesto. takodje, i uclanjenje u agenciju s eplaca. sve u svemu nije dzabe. osim za one koji imaju lovu, pa im super dodje 10 dzabe smestaja svuda po svetu.

Link to comment
tenerifi agencije CMC. pa, muka mi je. mladinska je redja.
živiš u mojoj ulici ? ista situacija kod mene.
Znam da postoje ljudi koji su se na to primili, lepe one nalepnice, zaokružuju "tačne" odgovore, naručuju knjige koje ih ubacuju u uži krug potencijalnih dobitnika finalne i manje finalnih nagrada, i sve to...
Moja keva, npr. Kupila knjigu o lekovitim biljkama, pa smo se jedva rešili Mladinaca, i to tako što sam morao da im pretim preko telefona da više nikada ne zovu i ne šalju bilo šta.
Link to comment

Slali i meni. Jos se secam kako sam bio zbunjen kad nadjoh ladno i kljuc u kovertu. Bio sam ubedjen da ga neko zagubio :D Svremena na vreme posalju iako im nikad nisam odgovorio.Mene zanima jel bi moglo zakonom da se nekako zabrani to spamovanje preko poste, telefona (cuvene banke koje nude kredite naivnim penzionerkama, jebote to treba na vuvuzelu nabijati) i razni kucaci na vrata kojima je sestra/dete/vanzemaljac oboleo od raka.

Link to comment
živiš u mojoj ulici ? ista situacija kod mene.Moja keva, npr. Kupila knjigu o lekovitim biljkama, pa smo se jedva rešili Mladinaca, i to tako što sam morao da im pretim preko telefona da više nikada ne zovu i ne šalju bilo šta.
i moja je majka kupila tu knjigu... a onda se uredno dopisivala sa njima birajuci uvek onu kovertu sa NE... i dobila je zlatnu medalju. doduse otstampanu na losem papiru, ali medalja je medalja. <_<
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...