Jump to content
IGNORED

Dušeci


Krotka

Recommended Posts

10 hours ago, morgana said:

Da li neko ima preporuku za jastuk, odnosno prodavca i brend? Treba mi nizi, za spavanje na ledjima, nije mi vazno da punjenje bude prirodno ali jeste da ga ima dovoljno, da daje podrsku glavi i vratu i ujedno da nije previse tvrdo. Memorijska pjena mi ne odgovara.

Izludjuje me vrat nocu.

 

 

Samo da podsetim na pitanje. Takodje, ako neko ima i preporuku za, da prostite, debljeg nek napise

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 months later...

Ajde dajte preporuku za dušek, treba tvrd.
Ikea mi se nije svideo.
Jysk koji imam je prilično razočarenje...
Svi proizvođači dolaze u obzir,nemam predrasuda,osim gore pomenutih...



....shiit has hit the fan.

Link to comment
5 hours ago, Frank Pembleton said:

Ajde dajte preporuku za dušek, treba tvrd.
Ikea mi se nije svideo.
Jysk koji imam je prilično razočarenje...
Svi proizvođači dolaze u obzir,nemam predrasuda,osim gore pomenutih...



....shiit has hit the fan.

Koji Ikea, imaju ih mnogo?

 

Ako baš jako voliš jako tvrdo, Andrijasevic. Mislim da smo se zeznuli sa kupovinom (samo zato što je ispao još tvrdji nego onaj koji smo probali u radnji) ali opet, pošto ga ne koristimo ni tri meseca godišnje, možda nije imao prilike da se pokaže u dovoljnoj meri (očekivali smo da će malko da smekša ali niks)

Dakle, ako hoćeš baš bas tvrd dusek, idi u Andrijasevic, imaju mali izložbeni prostor u Cara Dušana, malo posle Prve gimnazije u smeru ka Zoo vrtu, sa desne strane. Mi smo taj neki "mnogo dobar" platili na popustu 300K dinara 2019. godine (160*200cm), ne sećam se tačnog naziva modela, moguce da je "ortopedski" ili tako nešto.

 

Drugo šta htedoh da spomenem je da ti je bitan i onaj deo ispod dušeka, stao mi mozak kako mi to kažemo (Lattenrost)

Lattenrost_starr_Rhodos_NV.jpg

 

Mi smo uzeli neki u ovom fazonu, mislim da sam se stvarno preporodila, sa nesto mekšim dusekom i takvim čudom spavam baš dobro. A nekad sam volela tvrde duseke, sad kad sam u Beogradu u gorenavedenom bude mi malo problem. (Uopšte mi je neki stručnjak za duseke rekao da nema šanse da meni od 60kg može da odgovara jako tvrd dusek, šta ja znam)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Jel imamo neki konsenzus oko najboljeg duseka na svijetu ili je sve individualno? Mrzi me da citam temu od pocetka a trebace mi kad se vratim iz Dojclanda pod hitno, ocajno sam spavao kuci.

 

Bilo bi idealno da moze na meru da se napravi, jedno 215+ cm da mogu nogice lepo da opruzim. 

Link to comment
  • 1 month later...

@foto 

 imam “šemu” za dušek, neki čiča pravi kao one iz šlarafije, ali za mnogo manje love

išao pre neki dan u šlrfj da vidim koji mi model odgovara pa da naručim al mi prodavačica spalila licnu u 30oj sekundi pa sam odustao

 

javljam kako je ispalo

  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

@foto 

 imam “šemu” za dušek, neki čiča pravi kao one iz šlarafije, ali za mnogo manje love

išao pre neki dan u šlrfj da vidim koji mi model odgovara pa da naručim al mi prodavačica spalila licnu u 30oj sekundi pa sam odustao

 

javljam kako je ispalo

Podeli iskustvo.I da li pravi po meri.Moze i PM.Vrlo zainteresovan.

Link to comment
On 17.1.2023. at 21:11, Frank Pembleton said:

Ajde dajte preporuku za dušek, treba tvrd.
Ikea mi se nije svideo.
Jysk koji imam je prilično razočarenje...
Svi proizvođači dolaze u obzir,nemam predrasuda,osim gore pomenutih...



....shiit has hit the fan.

Imam one Jysk Gold ili koji su vec najskuplji,sa memori penom.Sve je ok,ali mi treba tvrdja podloga,bolji federi.

Link to comment

Dakle da odgovorim @foto.
Stigao dušek Andrijašević Ortopedico.
To je najtvrđi koji sam probao.
160x200 visina ~25cm.
Navatali smo neki popust inače je 62k mi ga platili 50k bila neka akcija plus keš...
Ima tu "zimsku" i "letnju" stranu mada ja to kod ranijih nisam osećao razliku.
Ono što me malo zabrinulo kad sam ga "otvorio" su one kopče duž dušeka"šahovski" koje su na nekim drugim ono kao dugmad ovde su samo obavijene tkaninom.
Plašio sam se da može da žulja, ali za sada nije, sve je ok.
Previše je mali uzorak ali za sada mi baš prija...



....shiit has hit the fan.

Link to comment

mi smo svojevremeno kupili neke bayer dušeke

sve neke slojeve imaju, ni ne znam više kakve, bili skupi, ali sajamski popust, vamo-tamo, ajde, sve ok

 

radili kuću na planini, troškova bilo dosta, na kraju došli na red dušeci za koje više nije bilo love

kupimo tvrdi sunđer (onaj za nameštaj, debljina cca 25 cm) i neka žena nam povoljno sašije navlaku od debele pamučne tkanine da izgleda ko pravi

 

na tom ''dušeku'' na planini spavamo bolje nego na ovome brendiranom, mislim zbog toga što je tvrđi

 

toliko o dušecima, previše se to mistifikuje

 

na ovoj memori peni (osim ako nije baš sasvim tanka recimo 5 cm), ne bih spavala nikada, mislim da nije zdravo da telo porpuno utone

  • +1 1
Link to comment
15 hours ago, Frank Pembleton said:

Dakle da odgovorim @foto.
Stigao dušek Andrijašević Ortopedico.
To je najtvrđi koji sam probao.
160x200 visina ~25cm.
Navatali smo neki popust inače je 62k mi ga platili 50k bila neka akcija plus keš...
Ima tu "zimsku" i "letnju" stranu mada ja to kod ranijih nisam osećao razliku.
Ono što me malo zabrinulo kad sam ga "otvorio" su one kopče duž dušeka"šahovski" koje su na nekim drugim ono kao dugmad ovde su samo obavijene tkaninom.
Plašio sam se da može da žulja, ali za sada nije, sve je ok.
Previše je mali uzorak ali za sada mi baš prija...



....shiit has hit the fan.

To bilo na moju preporuku? :)

(mada sam ja kukala da je nama pretvrd)

Verovatno si našao još zadovoljnih kupaca

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...