Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Iz ugla navijaca Renaulta nece. Ogromna greska je davanje motora Mclarenu.

 

A ne verujem ni da ce RB navijaci biti srecni zbog jos jedne sezone u kojoj nece konkurisati za titulu.

 

Jedino Mcl mogu da budu zadovoljni sto su se ratosiljali Honde i sto ce se konacno videti da aero ogranak radi odlican posao..

Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bice zanimljivo videti direktan duel ucitelja i ucenika, Njuija i Prodromua. Ovo je prvi put ako se ne varam da ce uslovi biti relativno ravnopravni (oba bolida s istim motorom) - pa da vidimo ko ume to bolje da skocka.

 

Fabricki Rendza ce ipak morati jos da priceka, jos od odlaska Alisona nemaju s kim pred Milosa...

Link to comment

Bob Bell radi odlican posao kao tehnicki direktor u Rendzi, napredak u ovih godinu i po dana je impresivan. U medjuvremenu su doveli i Pete Machina, tako da ce uzlazna putanja biti nastavljena.

 

Koliko je dobar raskid sa Hondom sa sportskog aspekta (barem trenutno tako izgleda), los je finansijski. Mcl ostaje bez znacajnog dela budzeta, ubuduce ce i sami morati da placaju motore, jednostavno tesko da u kratkom roku nadoknade manjak para. A to ce se odraziti i na razvoj bolida sigurno.

 

RB i dalje tu stoji najbolje i organizaciono i finansijski, tako da ne ocekujem da ih Mcl ili Renault mogu stici. Bice na kraju treci kako god da okrenes..

Link to comment

Dobro, Renault sam ubacio više zbog monitoringa napretka. I Prost je rekao da se ne nadaju šampionskom paketu dogodine, ali mislim da moraju da doguraju minimum do petog mesta u konstruktorskom.

 

Ne znam šta ovo menja za Red Bull u smislu borbe za titulu, ako Renault ka proizvođač motora uspe da smanji razliku u odnosu na Mercedes i Ferrari, tačnije da napravi iskorak koji su Italijani napravili ove godine, mislim da mogu biti itekako konkurentni.

Link to comment

Renault je i ove godine zacrtao peto mesto, na kome bi se vec sada nalazio da umesto nesrecnog Palmera ima iole pristojnog vozaca. Od Silverstona na ovamo su 4-5 po snazi, zavisno od staze..

 

Bice motor bolji sledece sezone, ono makar pouzdaniji, ali ne sede ni u Mercedesu i Ferrariju skrstenih ruku, tako da je ovakav zaostatak tesko nadoknaditi. Do kraja ovog ciklusa njihova prednost bice nazalost nedostizna. A onda u novom ciklusu nova sansa za sve..

Link to comment

Koliko je dobar raskid sa Hondom sa sportskog aspekta (barem trenutno tako izgleda), los je finansijski. Mcl ostaje bez znacajnog dela budzeta, ubuduce ce i sami morati da placaju motore, jednostavno tesko da u kratkom roku nadoknade manjak para. A to ce se odraziti i na razvoj bolida sigurno.

 

Meklarenu je dil sa Renoom cisto zbog mira u kuci, da se ne razbezi ovo sto imaju u tehnickom timu, jer ko jos zeli da se trudi ako zna da ce Japanac da se posere na sve to i da su sanse za iole ravnopravnu borbu ne za trofeje i titule vec uopste za jedan bod ravne nuli. Treba vratiti poverenje i sponzora, jer ipak nije Meklaren Marusija da sebi moze da dozvoli dugogodisnje tavorenje na dnu. Ako se sabere gubitak novca zbog razjurenih sponzora i izgubljenih bodova, onda ovo sto je Honda placala i nije toliko velik novac. Sada je najvaznije premostiti do novih pravila 2021, povratiti izgubljen kredibilitet, pa cemo onda dalje videti sta i kako.

 

A Honda ako proradi dotle - dobro za Red Bul, ako ne proradi - nikom nista. Posle 2020 svakako svi pocinju ponovo od (mane-vise) nule.

Link to comment

U Vokingu ako zele da se takmice na najvisem nivou moraju da razviju sopstveni motor. Nema druge. Strateska partnerstva mogu da budu dobra, ali vidimo u protekle tri godine i sve lose aspekte takvog aranzmana. Ne valja kad zavisis od drugih u bilo kom pogledu. Ja sam ocekivao da ce Mclaren ranije krenuti da razvija taj projekat. Jeste to skupa investicija, ali dugorocno se isplati..

Link to comment

Odgledao kzš Abitebula, Hornera i Brauna. Bogami mi se čini da je Rendži dokurčio RB. Siril se sve vreme smeškao na pitanje o 2019.g. a Hornera nikad znojavijeg i tužnijeg nisam video.

Link to comment

Za Vettela je kljucno da pobedi u Singapuru da bi zadrzao sanse za titulu. A tu ce morati da pobedi i Lewisa, ali i Red Bullovce. Tezak posao..

 

Za sada Vettel uradio ono sto je morao. Ako zadrzi prvo mesto posle starta, tu onda samo neki SC moze da mu pokvari racunicu.

 

Bikovi ocekivano brzi, ako vec ne ugroze Vettela na startu, posle mogu puno da mu pomognu. Sva prednost Merdzinog motora se gubi na ovakvoj stazi, sutra je damage limitation misija..

Link to comment
  • radisa unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...