Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

U Ferrariju su se zajebali sto nisu probali sa 3. pit stopom. Mozda ne bi uspeli, ali bilo je jasno da na medium gumama ne moze nista da uradi..

Link to comment

Bogami, evo ja se pokrivam ušima - bio sam ubeđen da će Vetel da izede Hamiltona pred kraj.

 

Uopšte, nejasno mi je šta da pomislim od ove trke. Kao da je Ferari i dalje dosta bolji, a da je Mercedes ovo dobio na mišiće, tj na vrlo dobru taktiku.

Link to comment

Bogami, evo ja se pokrivam ušima - bio sam ubeđen da će Vetel da izede Hamiltona pred kraj.

 

Uopšte, nejasno mi je šta da pomislim od ove trke. Kao da je Ferari i dalje dosta bolji, a da je Mercedes ovo dobio na mišiće, tj na vrlo dobru taktiku.

 

Rekao bih da su tu negde, mozda na odredjenoj stazi neko ima prednost, ali ne veliku. Zato ce taktika cesto odlucivati ocigledno. Izbor S-M-S, uz odredjene okolnosti (VSC, Bottas) na kraju se pokazali kao pobednicka formula..

Link to comment

Ali sve vreme i danas i pre par nedelja sam imao utisak da je Mercedes veliki gorostas koji polako gubi snagu, a da je sva inercija sa Ferarijima. Čak i danas, ajde, LH je pobedio, ali tokom trke mi se kompletno činilo da su nekako na kolenima, i uvek bili ti koji su jurili nešto.

Link to comment

Mclaren je jedina ekipa koja posle pet trka nema nijedan poen :isuse:. Sto se tice vozaca u pogledu losih rezultata, moja ocekivanja je opravdao Palmer, njemu sam prognozirao otkaz, a prikljucujem mu i Richie Richa Strolla. Valjda ce u Williamsu resiti da dovedu nekoga ko pored penzionera Masse moze da donese neki pristojan plasman. Vandoorne nema sta da se prigovori, momak mozda ima neki potencijal, to ne moze da vidi niko u onakvom autu.

Link to comment

Sezona ce biti spektakl izmedju ove dvojice i borbe za titulu. U rangu nekih istorijskih iz proslosti. :Hail:

 

To pod uslovom da Ferrari uradi in-season development kako treba (sto je bio najveci problem poslednjih bar 6 godina), posebno sto je jasno da je ove godine konacno osnova dobra. 

 

Inace, vidim po netu da vlada neki blagi defetizam, a ja sam jako zadovoljan trkom, bez obzira sto Ferrari nije pobedio i sto je Kimi morao da odustane u prvoj krivini. Mercedes je doneo gomilu poboljsanja (koja ok, tek treba da se doteruju) i izgleda uspeo da resi neke stvari ili makar poboljsa (race-pace, trosenje guma, itsl.), a Ferrari je i dalje tu (naravno i oni rade na bolidu, samo sto se to ne vidi kao sto se videlo na Mercedesu ovaj put, ali svakako sa manje fundamentalnih promena). 

 

A i trka je generalno bila odlicna, steta sto na kraju Vettel nije mogao da pridje Hamiltonu vise. Vettel je moram reci odvezao ovo sjajno i bas raste u mojim ocima od kad je u Ferrariju i zbog voznji izbog ponasanja. 

Link to comment

Kada je osnova dobra, kao kod Ferrarija, onda nema ni potrebe za radikalnim redizajnom. Sasvim oni dobro unapredjuju bolid, za ovu trku su izmedju ostalog promenili i nacin startovanja (to je bilo ono peckanje izmedju Lewisa i Seba po zavrsetku kvalifikacija juce), sto se pokazalo kao pun pogodak danas.

 

Ono gde Mercedes i dalje ima prednost je motor. Ne samo cista snaga, nego i pouzdanost komponenti. Vec sada je izvesno da ce Vettel prekoraciti dozvoljeni limit, to bi moglo skupo da ga kosta na kraju..

Link to comment

Kada je osnova dobra, kao kod Ferrarija, onda nema ni potrebe za radikalnim redizajnom. Sasvim oni dobro unapredjuju bolid, za ovu trku su izmedju ostalog promenili i nacin startovanja (to je bilo ono peckanje izmedju Lewisa i Seba po zavrsetku kvalifikacija juce), sto se pokazalo kao pun pogodak danas.

 

Ono gde Mercedes i dalje ima prednost je motor. Ne samo cista snaga, nego i pouzdanost komponenti. Vec sada je izvesno da ce Vettel prekoraciti dozvoljeni limit, to bi moglo skupo da ga kosta na kraju..

 

Pa da, nije potreban radikalan redizajn, nego razvoj onoga sto imas. Njima to treba. Nadam se da nece da posustanu. 

 

Ferrari ima problem sa pouzdanoscu jer je ovogodisnji motor nov i ocigledno dosta jak (tu je sa Mercedesom, neki su tvrdili cak i jaci, ne znam koliko je to tacno), pa zahteva vise vremena da se dodje do vece pouzdanosti. 

Link to comment

Nije Ferarije motor još uvek jači. ali je prilično blizu..Mečka još ivek ima rezerve kada zatreba. Šasija Ferarija je ove godine definitivno mnogo bolja, dok mercedes i dalje jede pneumatike i topi diskove..( iako sve manje i manje)

Edited by Dark Wader
Link to comment

U nekom normalnom rezimu eksploatacije Meckin i Ferarijev motor su tu negde na egalu, ali mi se cini da Mecka ima vise "magije" u rezervi kada ga treba odvrnuti. Tako da po potrebi mogu da budu jaci od Ferarija, bez ulaska u preteran rizik zbog preopterecivanja komponenti.

 

Danas je Ferari bio bolji bolid ovde, ali su ih Meckari izradili na taktiku.

 

Bice ovo jebeno dobra sezona!

Link to comment
  • radisa unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...