Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Mozda sam bio preostar da su direktno javili da ga pusti (iako to ne mora biti iskljuceno), vec mu je verovatno prosto receno "you are not racing Vettel", tj. "dobar si tu gde jesi" (npr. kad je zamenio gume) pa ovaj nije jurnjao kao sumanut, jer se cekalo da Tojote odu. I onda, kad su videli da Tojote nece ici, a da ga je ovaj obisao, su mu odjednom rekli nesto poput: "fuck, it seems like you are racing Vettel" i on krenuo da jurnja. Tako rekose i Denis i Denis-Luis, u onim linkovima. Nije neka misterija.
To bi bila kocka dostojna Julija Cezara :lol: Jednostavno nema logike, na dva kruga pre kraja računati na to da će Tojote ići da menjaju gume i zarad toga ispustiti poziciju koja ti donosi šampionat, nema puno veze sa zdravim razumom.
Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Niko normalan u McLarenu ne bi doneo odluku da se kocka sa titulom i da se Vettel propusti u trenutku kada niko ne zna hoće li uopšte Glok u boks (tada se nije činilo)
Moj je utisak, zbog Denisovog iznenadjenja komplikacijom u vidu Gloka ("terijer"), da se Tojotin odlazak u boks zbog zamene guma nije dovodio u pitanje. Sto je naravno propust.
Link to comment

Ne, ne, jedino nase nerazumevanje je kada mu je receno da se ne trka sa Vettelom, i koliko vremena je proteklo izmedju "ne trkas se" i "trkas se". Ja mislim da je proslo relativno dosta, tj. da mu je puno ranije (npr. kada je izasao iz boksa sa gumama za kisu) receno da nije frka ako ga pretekne Vettel, sve da bi klinca smirili da opet ne zavrsi u blatu.

Edited by Buck Naked
Link to comment

Okej, ali za mene je to suviše tanko da bih mogao da poverujem u to. Puštanje Vettela nije bilo od neke važnosti za McLaren, Hamilton nije morao da vozi toliko defanzivno da bi se to smatralo rizikom, a Vettel je realno mogao da ga prestigne samo ako Hamilton napravi grešku, što je i učinio posle Kubicinog valcera oko njih dvojice. Dakle, u tom trenutku Hamilton ima vrlo malo da dobije propuštanjem Vettela, u situaciji kada je ostalo 2 kruga do kraja, a koliko je mogao da izgubi, ulazeći (namerno) u jednačinu sa 3 velike nepoznate smo videli sinoć, do pred 2 krivine pre kraja.Pretpostavljam da nećemo znati ako neko eksplicitno ne kaže minut-po-minut odluke McLarena toko poslednja 2 kruga, ali meni se takva vrsta kocke čini previše ludačkom.

Link to comment
tj. da mu je puno ranije (npr. kada je izasao iz boksa sa gumama za kisu) receno da nije frka ako ga pretekne Vettel
Da, ali da je to i bio slučaj, svakako bi mu 2 kruga pre kraja, kada je već bilo jasno da Glok neće menjati gume, javili da nipošto ne propušta Vettela.
Link to comment

Evo da ostavim ovde, da možemo lako da se podsećamo, poslednjih 10 minuta ove lude trke. ITV realizacija, u maestralnom komentarisanju Martin Brandla i dosta manje maestralnom komentarisanju Džejms Alena:

Link to comment

Jednostavno neponovljivo. Da je kiša pojačala samo minut kasnije, Masa bi bio prvak sveta.Najveći downside Hamiltonove titule je neverovatna agresija ostrvskih medija i dodatno pojačani hajp oko Hamiltona, da se od toga neće moći živeti. Ako Luis osvoji back-to-back, mislim da će već biti proglašen za najvećeg vozača u istoriji.

Link to comment

Jedna pomalo off-topic stvar, to jest relevantna za one koji prate sport na engleskom govornom području (UK, Kanada, Australija, dobar deo Komonvelta i dalekog istoka): posle 12 godina ITV realizacije, od sledeće godine se Formula 1 ponovo vraća na BBC. Sudeći po intervjuu datom Autosportu pre nekoliko dana, Martin Brandl je u pregovorima da nastavi F1 komentatorsku karijeru i na BBC-ju (ura), iako tvrdi da još ništa nije potpisano. Ted Kravic, reporter iz pit lejna, i prezenter Stiv Rajder koji su takođe učestvovali u ITV realizaciji su već potpisali "transfer" na BBC. Pošto je legendarni Murray Walker pre 12 godina prešao na ITV posle nešto manje od 50 (!) godina komentarisanja za BBC, tako da presedan postoji, a britanska korporacija bi bila luda da ne dovuče Brandla. Džejms Alen verovatno neće slediti na mesto "glavnog" komentatora, za sada su za to mesto najviđeniji Džonatan Legard ili Dejvid Kroft, F1 komentatori sa BBC-jevog radija 5 Live (they're good!).Takođe, ovo je otišlo toliko u bizarnost da se ranije ove godine čak FIA oglasila i izrazila nezadovoljstvo zbog mogućnosti da Brandl nastavi komentatorsku karijeru na BBC. Samo da ga dovedu! :evil:

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

Ima li neki drugi linak, ovaj ne radi, juče sam pratio trku u otežanim okolnostima. Gledao sam trku u sobi u kojo je bilo još sedmoro ljudi, od toga dve babe starije od 80 godina. Zamolio ih da upale tv, nikoga to apsolutno nije interesovalo. Od žamora u sobi ništa nisam mogao da čujem. Kad je Fetel obišao Hamiltona mojoj sreći nije bilo kraja. Pomislio to je to, obukao jaknu i krećemo kući. Onda vidim Hamilton peti :blink: Može li biti zanimljivije - jedino da njih trojica budu u igri za titulu i da na poslednjoj trci uđu u ciljni pravac točak uz točak cool.gif

Link to comment

Ko je gledao juče i danas BBC World Service mogao je da vidi i emisiju o Hamiltonu još kad vozio karting kao klinac i sve priče o njemu.Prilično ljigavo!Ne sećam sličnih priča na TV o mladosti šumahera kad je prvi put postao prvak šampionata, a ni o Alonsu i drugim vozačima.

Link to comment
Ko je gledao juče i danas BBC World Service mogao je da vidi i emisiju o Hamiltonu još kad vozio karting kao klinac i sve priče o njemu.Prilično ljigavo!Ne sećam sličnih priča na TV o mladosti šumahera kad je prvi put postao prvak šampionata, a ni o Alonsu i drugim vozačima.
Onda stvarno nisi pratio formulu u to vreme... Nije se moglo živeti od toga, doduše, na nemačkim kanalima... Svaka ptica, svome jatu...
Link to comment
Ko je gledao juče i danas BBC World Service mogao je da vidi i emisiju o Hamiltonu još kad vozio karting kao klinac i sve priče o njemu.Prilično ljigavo!Ne sećam sličnih priča na TV o mladosti šumahera kad je prvi put postao prvak šampionata, a ni o Alonsu i drugim vozačima.
:lol: :lol: :lol:
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovo je intersatna vest za sve!

[b]ALONSO ISPRED HAMILTONA[/b]


Interesantno, ali Britanci ne smatraju Lewisa Hamiltona najboljim vozačem današnjice. U izboru čitalaca The Timesa, za najboljeg vozača Formule 1 je proglašen ? Fernando Alonso! Ovaj poredak renomiranog britanskog lista je glasno ?odjeknuo?, a odmah su ga preneli i on-line izdanja italijanske La Gazzette i španske Marce. španac je pobedio sa deset glasova više. 
Treći je Felipe Massa sa 72 glasa manje od Hamiltona, a četvrtu i petu poziciju su zauzeli Robert Kubica, odnosno Sebastian Vettel. Na poslednjem mestu je završio Kazuki Nakajima iz Williamsa, iza dvojca Super Agurija, Takume Satoa i Anthonyja Davidsona.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...