Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

počinje obnova Starog sajmišta, za početak centralne kule i dva paviljona češkog i italijanskog, to bi trebalo da su dve zgrade koje ostaju sa desne strane kada se preko Starog sajmišta izlazi na Brankov most15769580694fd5e7373ef6d461548216_orig.jpg
Bojim se da je to neko skupljanje PR poena i da za to nema para nego samo laprdaju...
Link to comment

Oduvek sam mislio da se oni samo zajebavaju kada restauriraju te pre-WW2 grozote koje se ni po čemu ne uklapaju u sadašnji koncept Novog Beograda, ali sada mi se čini da je to bolest.Šta im treba, više sajamskog prostora sada kada niko više neće ni da učestvuje po sajmovima? Deluks prostor za izložbu? Osveženi koncept koncentracionog logora? Ili samo hoće da "vrate stari sjaj" koji je trajao cirka 2 godine?starosajmistenemackipav.jpgI šta je sledeće? Hoće li da izgrade Novi Vračar tamo gde je danas ušće? Hoće li na novobeogradskoj obali Dunava da izgrade Dorćol II ? Hoće li porušiti blokove da bi izgradili restauraciju jebene Čubure? Šta je to što će sledeće bolesnicima pasti na um sada kada znamo da je najbitnija stvar za Sajmište zapravo da stoji tu da dokazuje da Novi Beograd nisu izgradili komunisti, već je začet u doba predratnog intelektualštva, kada je valjda bilo dovoljno zamisliti, a onda gospod daruje želju i eto - izgradiće se samo?Jebote, oni neće stati. Katastrofa.

Link to comment

Po autorima knjige "Tajna Novog Beograda" Zorana Lj. Nikolića i Mirka Radonjića prve urbanističke poduhvate na sadašnjoj teritoriji opštine NB su započeli Turci izgradnjom rečnih utvrdjenja na mestu dašnjeg keja, a i sazidana je džamija na mestu sadašnje palate Srbija ;)

Link to comment
Po autorima knjige "Tajna Novog Beograda" Zorana Lj. Nikolića i Mirka Radonjića prve urbanističke poduhvate na sadašnjoj teritoriji opštine NB su započeli Turci izgradnjom rečnih utvrdjenja na mestu dašnjeg keja, a i sazidana je džamija na mestu sadašnje palate Srbija ;)
Docim je Bezanija starija od Turaka.
Link to comment
Docim je Bezanija starija od Turaka.
Bezanijci postavise i spomen obelezje povodom pet vekova pominjanja imena Bezanije.Slika pozajmljena sa BB foruma.img2428.jpg Edited by Bane5
Link to comment

ako se ne varam(nije mi pri ruci gorepomenuta knjiga) poslednji šor u selu Bežanija se negde podudarao sa sadašnjom Gandijevom ulicom. Šor je išao ka Savi tj. nekakvoj bari, šor je naravno imao naziv ulice te i tenaravno Palata Srbija je SIV, kao što je Ušće CK, a onaj kvart kod X gimnazije je Upin :)

Link to comment

jeste, ooogroman, na dva nivoa. bilo svega! kao mala sam tu dolazila sa kevom, trazeci ovo i ono, a posle se setala sa drugaricama u toku zime. za zimsku setnju je sluzio i sava centar. :lol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...