Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

ne moze ovo. ti nekadasnji jna blokovi su sa betonskim fasadama a u bg postoji arhitektonski betonski lobi koji je izuzetno uticajan i minira sve akcije koje imaju za cilj bojenje betonskih fasada
Realno, ovi sa slike su bolidi. U bloku 23 postoje dve ovakve zgrade bliznakinje. Na drugoj mislim da već ima preko 30 obojenih površina ali lepo i kulturno - belom bojom. Razlog je jednostavan: originalni prozori su drveni i neumitno propadaju jer se zgradama bliži 40-ti rođendan. Originalne roletne su takođe drvene i odavno vrede još samo za potpalu a kaiševi koji ih drže su istrulili. To stanare dovodi u poziciju da, hteli - ne hteli, moraju da ulože u PVC prozore i onda koriste priliku da čitavu površinu fasade koju pokriva njihov stan ofarbaju u belo. Tako je fasada one druge zgrade iz godine u godinu sve više bela a sve manje betonska. Nije mi jasno koji je andrak ovima udario u glavu sa tom žutom bojom, stvarno je odvratno.
Link to comment

slazem se. ja sam samo komentartisao cinjenicu da je za sada nemoguce renoviranje cele fasade te zgrade putem nanosenja sloja boje na celu fasadu i to bas zbog postojanja jakog "betonskog lobija" u krugovima beogradskih arhitekata i urbanista koji miniraju svaku vecu akciju koja ima kao deo radova i sakrivanje betona fasadnim bojama. kamo srece da ljudi koji zive u tim zgradama imaju vise para (kao i da svi mi u zemlji imamo vise para) pa da renoviraju drvenariju u skladu sa originalnim projektima ali eto nemaju. tu si potpuno u pravu, svako odrzava svoj stan kako zna i ume i koliko moze. 23 blok je sjajno izgledao u doba sfrj jer je ipak o njemu brinulo vojno stambeno preduzece a i bio je mnogo bolji standard tadasnih stanovnika. ma, uostalom, meni je taj blok lep i sada iako ga je dohvatio zub vremena

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...