Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Pa tako nesto je bilo planirano, ali.........
ako ima nesto na netu slobodno okacite, iako nema nista od toga, to zemljiste je previse vredno.
Link to comment

Ja se iskreno ne secam da je ikada planirano nesto poput parka/trga. Uvek su se pominjali neki megalomanski projekti, kule od trista spratova, sa nekakvom pasarelom koja bi prolazila izmedju i izlazila na Bul M. Pup-a. Citao davno na beobuildu. E sad, ne znam kakvi su planovi bili 80ih i ranije, ali sve te prazne parcele su previse vredne, kao sto Kojot kaze

Link to comment

bilo bi lepo kada bi se to desilo, mozda neka gradjanska inicijativa da se ne dozvoli da se tu izgrade zgradurine. ceo taj deo beograda je fenomenalan, posebno za ljude koji zele da osnuju porodicu. u nasem bloku na razdaljini od 50 metara imas vrtic, osnovnu i srednju skolu. druuuuuze tito mi ti se kuneeeeeeeeeeemo.

Link to comment
Зграду ЕДБ-а је захватио пожар па су радови стали а РАД је очерупан од стране способног СПС кадра, мислим да су и локали препродавани неколико пута...Комшо :Hail:
Lokali u Radovoj zgradi su prodavani i preprodavani više puta... Ne zna se ko je vlasnik i stoji tako tužno i bedno. A lepa zgrada na dobroj lokaciji.
Link to comment
Možda i jeste, mada se ja ne sećam, ali ipak slutim da nema mnogo veze sa mestom rođenja, već sa kućnim vaspitanjem.
DA,DA,DA. Konačno, neko čita napisano. Hvala. Kada toga nema (iz opravdanih ili neopravdanih razloga) država mora to da nadoknadi. Prošla nam država je bar imala volju da to uradi (iako ne uspešno ili efikasno koliko je mogla) dok je ovoj najnovijoj tek u poslednjih par godina sinulo da bi mogla da se pozabavi odnosom stanovništva prema okolini.
Naravno da je validan, kad se na svaki oblik realnog iskustva odgovara sa 'to je izuzetak koji potvrdjuje pravilo', 'da, to je interesantan primer, ali ja to nisam tako zamislio', 'ne. to ne moze biti. ne uklapa se u moju poremecenu zamisao' itsl
Ovo već podseća na civilizovanu raspravu. Pokušaću i tebi i Bergasi da objasnim još jednim primerom.

67618167.jpg27429716.jpg57060191.jpg61078175.jpg

Ovo je članak koji govori o problemima koji opterećuju jedan grad kada ima ubrzan priliv stanovništva. U njemu se pominju i Zabalini, koptska hrišćanska manjina koja se bavi odnošenjem smeća sa kairskih ulica. Oni su tokom prošlog veka, vodeći se samo svojim iskustvom osmislili i implementirali izuzetno efikasan sistem reciklaže otpada. Ima na vikipediji članak sa više detalja (http://en.wikipedia.org/wiki/Zabaleen).Ti ljudi žive u nehumanim uslovima a država se uopšte ne brine za njih.Takav sistem jednostavno nije održiv (slučaj sa ubijanjem svinja zbog svinjskog gripa) a podrazumeva svesno žrtvovanje dela populacije radi veće efikasnosti reciklaže. I sada država hoće da ih preseli iz Kaira misleći da će tako rešiti problem.Sa druge strane, pre petnaestak godina sam gledao reportažu o sličnoj temi u Japanu. Novinar je intervjuisao ljude u nekom selu (nije bilo više od 100 kuća) i video kako ispred kuća uredno stoji đubre razvrstano u 27 kategorija. Ne sećam se svih ali znam da su čak i stare cipele bile posebna kategorija. Država je tamo uvidela da joj je jeftinije da uloži u obrazovanje stanovništva kako bi ukinula potrebu za deponijama i svim problemima koje odnošenje smeća povlači.Tako da svaka inicijativa kojoj je cilj obrazovanje stanovništva predstavlja korak u pravom smeru.

Odnosno, kao sto vec rekoh: prvo naucite da kupite govna za svojim kucicima, pa onda lepite nalepnice zbog bahatog parkiranja. U tvom slucaju, prvo se dovoljno obrazuj da se ne mucis s menjanjem Grocke kroz padeze, pa se onda bavi razvijanjem plana i programa za kulturni preporod Srbije.
Ja ne živim u krugu dvojke. Ne pravim razliku između ljudi rođenih u gradu i rođenih na selu. Napisano više puta. Ne čitaš. A i nosim šuplju plastičnu kost u kojoj ima mesta za par kesa kada šetam psa. Ti si iz čista mira ubacio kučiće i stare beograđane a posle tri posta ispade da sam staroooosedelac koji vodi psa da serka po Hilandarskoj. Toliko o poremećenim zamislima. Tvoje greške neću tražiti, jer me više interesuje sadržaj napisanog od sintakse.
nemoj se ljutiti ali ti ovde iznosis dosta radikalnu tezu koja nema uporiste nigde osim u kolumnama Mirjane Bobic Mojsilovic, i stoga si duzan da je potkrepis nekim argumentom.takodje, plasim se i da te pitam gde si tacno postavio granice urbanosti, posto sam od proponenata ovakvih teza slusao i ideje o tome da je hip-hop prigradska muzika i kao takva nije urbana. meni je sve to jako arbitrarno, iskreno.
Ovde u blokovima ima stvarno svega i svačega od muzike (mnogo ljudi na malom prostoru) ali je gotovo isključivo pink/grand ekipa sklona nasilju, što bi Venom rekao realno iskustvo. Ne delim muziku na urbanu i neurbanu, samo na kvalitetnu i nekvalitetnu. Jedno sociološko istraživanje na temu bi bilo svakako interesantno.
Meni ovo bigvladino kukanje na dosljake deluje neosnovano. Posto sam i sam iz smrdljivog™ Krusevca mozda mi je pogled iskrivljen no meni se cini da je komsiluk tamo bio daleko bolji i lepse vaspitan nego u bgu. Huligani mi nisu pevali isprod prozora i razbijali po gradu, komsije su uvek tu da pomognu a vrata nikada nismo zakljucavali (iako zivimo u zgradi). I meni grad deluje cistiji i lepse uredjen od veceg dela bg-a al opet, sta ja znam...
Ne kukam na došljake. Pa ceo Novi Beograd ti je ex-yu u malom. Komšiluk ti je kakav ti zapadne. Imamo i Japance i Kineze i studente iz priojateljskih afričkih država. Nije ceo Kruševac prljav, već predgrađe (konkretno Parunovac). I imate odlične kolače.
Link to comment

Koliko se secam rasprava je pocela tako sto si ti podrzao beogradizaciju Beograda.Sada si postavio tekst koji sanjom nema veze i govori o sasvim drugim problemima. Umesto da nam odgovoris sta je dobro u toj malogradjanstini, ti si krenuo u neke druge vode. Nista mi nisi objasnio, nego si lagano zamenio teze. Ne mogu da polemisem kada ne znam o cemu se vodi polemika.

Link to comment
je li trač ili istina da su ove zgrade započete nekim materijalom koji se ispostavio radioaktivnim, te da je to glavni razlog zastoja?a ovo sa predratnim terazijama... skorojevićizam izmešan sa antimodernizmom. destruktivno u svakom smislu.
Da li je istina ili ne, ali se secam konferencije za stampu u kineskoj ambasadi na nbg na kojoj su kinezi imali primedbe jer je taj mermer ili sta sadrzavao radon ili tako neki gas .I tada su rekli da je i ona zgrada kod hajata poplocana istim materijalom...A za one "predratne Terazije" , ma tamo ce Bjela i burazer mu da snimaju "Moj te video" 3.deo pa da nemoraju da se mlate sa scenografijom...
Link to comment

Ne vredi dalje pisati. Ja sam neobrazovani lokal šovinista iz kruga dvojke, sa ludim stavovima i još luđim idejama. Do podne mrzim sebe a od podne ceo svet. Noću praktikujem vudu i crnu magiju.Ostale epitete dopišite po želji. Prijatno vam bilo.

Link to comment
a ovo sa predratnim terazijama... skorojevićizam izmešan sa antimodernizmom. destruktivno u svakom smislu.
one bandere mi deluju baš zgodno:ph34r:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...