Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Sada se škola zove Duško Radović.Na terenima su pre 5-6 godina, kada sam išao tamo na basket, u popodnevnom terminu često pikali Srećko Jarić i mladi mu sin, polusposobni Marko wannabe.... a video sam par puta i Tijanića kako pika s nekim penzosima.edit:ma->na

Edited by Oxymoron
Link to comment

Ja sam jednom na tom terenu igrao protiv Tijanica, Nebojse Covica i ne mogu da se setim ko im je bio treci. Pobedili smo ih, mada su pruzili solidan otpor.

Link to comment
Ja sam jednom na tom terenu igrao protiv Tijanica, Nebojse Covica i ne mogu da se setim ko im je bio treci. Pobedili smo ih, mada su pruzili solidan otpor.
protiv kog ono bese kosarkasa si ti igrao i dobijao ga?
Link to comment
protiv kog ono bese kosarkasa si ti igrao i dobijao ga?
Verovatno Srećka Jarića.
Onda je to taj basket sa penzosima koji je video Oxymoron.
+1
Link to comment
ali ti ovo kažeš kao da je u pitanju nešto što se podrazumeva. a ne podrazumeva se. da ponovim, ja tu korelaciju nisam primetio u protekloj deceniji. povezao si kulturni izbor sa sklonošću ka komunalnim prekršajima, i očekuješ da se to prihvati zdravo za gotovo.
Kulturni izbor povlači sa sobom mnogo više stvari nego samo izbor muzike. Ne podrazumeva se, ali je verovatnoća veća. Možemo novi topic o tome da li ekipica koja revnosno uništava svaki novi dečiji parkić sluša EKV ili Acu Lukasa.
Ne shvatas da je i tada "seljadija" bila u vecini, Nije problem Beograd nego novo vreme koje su ljudi nekriticki prihvatili i nedovoljno sazvakali da bi ga mogli ispljunuti. Pazi molim te da umesto vremena to uradi Beogradizacija Beograda koju ti ovde poturas kao model ili dopunu nekoj mitoloskoj urbanizaciji. Nista ovo nije nas izum i ako to ne shvatas ne znam sta ja novo mogu da kazem.
Ja ne znam koliko više primera da navodim šta se dešava kada se neko (društvo, obrazovni sistem, nvo-i) bave urbanizacijom građana a šta se dešava kada to niko ne radi. To što ti smatraš za mitološku urbanizaciju več postoji, ali ne u ovom gradu i ovoj državi. Cilj je dostići nivo odnosa prema komšiluku, javnoj svojini i uopšte okruženju kakav danas postoji u Japanu. Bila je juče fina emisija na RTS-u koja to ilustruje. Svaka akcija (uključujući i beogradizaciju beograda) u tome pomaže. A da smo bili bliže tom standardu tokom osamdesetih nego danas, bili smo.
Zao mi je sto te je ocigledno previse blagi ton mog posta naterao u dalje preradjivanje vec napisanih gluposti. Pa da prevedem: teorije su ti golo govno, bez ijednog uporista u realnosti. Fikcija, fantazija i masta. Mogao bi da budes daktilograf Udruzenja starosedelaca, ali dalje ne dobacujes. Drago mi je da si doduse konacno ukopcao da je Beograd kao dosljacki grad imao jednako velike prilive, odnosno promene stanovnistva kao proteklih 20 godina. Pitanje je da li je ovaj poslednji uopste najveci. Jedino sto jos nisi ukopcao da nekako ne ide da dosljaci ocenjuju dosljake kao neurbane. Ne zanima me pad kulturnih vrednosti, zadrzimo se na priviknutosti na urban zivot. I tu staaaari urbani, tj. urbanizovani Beogradjani itekako imaju veze, jer su bar po navedenom parametru zagovnatosti zivotnog prostora na ubedljivo prvom mestu. Naucite da kupite govna za svojim kucicima, pa onda lepite nalepnice "dosljacima" za bahato parkiranje.
Golo govno je validan vid kontraargumenta, ne naročito efektivan ali svako nudi argumente prema mogućnostima. Da li si imao neprijatan bliski susret sa nekim Njufaundlenderom? Ili te nervira neka baba iz kruga dvojke? Kada se rešiš tih trauma, možemo da nastavimo o istorijatu urbanizacije društva, ne mora da bude u pitanju Beograd. Nekada je duboku potporu u društvu imao stav da šinski saobraćaj donosi boleštine i probisvete iz sveta a danas se raspravlja o validiranju kartica.
Kaze se "u Grockoj", kultur-tregeru.
lapsus calami, koji ću sigurno napraviti još par hiljada puta u sledećih godinu dana. A i ne stavljam uvek tačku na kraju rečenice. Nekad mi se desi i da rečenicu počnem malim slovom.
Link to comment
Cilj je dostići nivo odnosa prema komšiluku, javnoj svojini i uopšte okruženju kakav danas postoji u Japanu.
Nisam baš 100% siguran kako je u Japanu, pošto sam nekoliko puta uspešno izbegao da živim u pomenutom, ali jedno selo podno Rudnika često posećujem i svi koje tamo poznajem imaju sasvim zdrav odnos prema komšiluku, javnu svojinu sami održavaju i ulepšavaju, kao i svoje okruženje. Čudi me da ih nije posetio neko sa RTS-a da ih zloupotrebi već za nešto. Da li su baš kao Japanci, to ne znam, ali i akcija nije Japanizacija Beograda, već Beogradizacija, što valjda znači da je to čemu se teži već nekad postojalo. Možda i jeste, mada se ja ne sećam, ali ipak slutim da nema mnogo veze sa mestom rođenja, već sa kućnim vaspitanjem.
Link to comment
Golo govno je validan vid kontraargumenta, ne naročito efektivan ali svako nudi argumente prema mogućnostima. Da li si imao neprijatan bliski susret sa nekim Njufaundlenderom? Ili te nervira neka baba iz kruga dvojke? Kada se rešiš tih trauma, možemo da nastavimo o istorijatu urbanizacije društva, ne mora da bude u pitanju Beograd. Nekada je duboku potporu u društvu imao stav da šinski saobraćaj donosi boleštine i probisvete iz sveta a danas se raspravlja o validiranju kartica. lapsus calami, koji ću sigurno napraviti još par hiljada puta u sledećih godinu dana. A i ne stavljam uvek tačku na kraju rečenice. Nekad mi se desi i da rečenicu počnem malim slovom.
Naravno da je validan, kad se na svaki oblik realnog iskustva odgovara sa 'to je izuzetak koji potvrdjuje pravilo', 'da, to je interesantan primer, ali ja to nisam tako zamislio', 'ne. to ne moze biti. ne uklapa se u moju poremecenu zamisao' itsl. Ne znam kako je bilo nekad, nisam ziveo tada, ali sam ziveo dovoljno dugo da znam da su u stvari ekstremno urbanizovani stari Beogradjani vise izuzetak koji potvrdjuje pravilo.Odnosno, kao sto vec rekoh: prvo naucite da kupite govna za svojim kucicima, pa onda lepite nalepnice zbog bahatog parkiranja. U tvom slucaju, prvo se dovoljno obrazuj da se ne mucis s menjanjem Grocke kroz padeze, pa se onda bavi razvijanjem plana i programa za kulturni preporod Srbije.
Nisam baš 100% siguran kako je u Japanu, pošto sam nekoliko puta uspešno izbegao da živim u pomenutom, ali jedno selo podno Rudnika često posećujem i svi koje tamo poznajem imaju sasvim zdrav odnos prema komšiluku, javnu svojinu sami održavaju i ulepšavaju, kao i svoje okruženje. Čudi me da ih nije posetio neko sa RTS-a da ih zloupotrebi već za nešto. Da li su baš kao Japanci, to ne znam, ali i akcija nije Japanizacija Beograda, već Beogradizacija, što valjda znači da je to čemu se teži već nekad postojalo. Možda i jeste, mada se ja ne sećam, ali ipak slutim da nema mnogo veze sa mestom rođenja, već sa kućnim vaspitanjem.
ne. to ne moze biti. to je izuzetak koji potvrdjuje pravilo i mozda interesantan primer, ali ja to nisam tako zamislio.
Link to comment
Kulturni izbor povlači sa sobom mnogo više stvari nego samo izbor muzike. Ne podrazumeva se, ali je verovatnoća veća. Možemo novi topic o tome da li ekipica koja revnosno uništava svaki novi dečiji parkić sluša EKV ili Acu Lukasa.
nemoj se ljutiti ali ti ovde iznosis dosta radikalnu tezu koja nema uporiste nigde osim u kolumnama Mirjane Bobic Mojsilovic, i stoga si duzan da je potkrepis nekim argumentom. takodje, plasim se i da te pitam gde si tacno postavio granice urbanosti, posto sam od proponenata ovakvih teza slusao i ideje o tome da je hip-hop prigradska muzika i kao takva nije urbana. meni je sve to jako arbitrarno, iskreno.
Link to comment

Meni ovo bigvladino kukanje na dosljake deluje neosnovano. Posto sam i sam iz smrdljivog Krusevca mozda mi je pogled iskrivljen no meni se cini da je komsiluk tamo bio daleko bolji i lepse vaspitan nego u bgu. Huligani mi nisu pevali isprod prozora i razbijali po gradu, komsije su uvek tu da pomognu a vrata nikada nismo zakljucavali (iako zivimo u zgradi). I meni grad deluje cistiji i lepse uredjen od veceg dela bg-a al opet, sta ja znam...Sto sve mislim da nema veze sa kulturom koliko sa malom zajednicom i budzetom grada koji ne raste.edit: Verovatno huligani ne slusaju EKV al to sto susaju acu lukasa ne znaci da svi koji ga slusaju su zli ljudi. To je jednostavno danas mainstream muzika.

Edited by Shan Jan
Link to comment
nemoj se ljutiti ali ti ovde iznosis dosta radikalnu tezu koja nema uporiste nigde osim u kolumnama Mirjane Bobic Mojsilovic, i stoga si duzan da je potkrepis nekim argumentom. takodje, plasim se i da te pitam gde si tacno postavio granice urbanosti, posto sam od proponenata ovakvih teza slusao i ideje o tome da je hip-hop prigradska muzika i kao takva nije urbana. meni je sve to jako arbitrarno, iskreno.
A i urbanost nije neko merilo, ako uopšte bilo šta i znači ta reč. Npr. oni fašisti skejteri - kobazz, sigurno su urbani, gnušaju se Lukasa ...
Link to comment
Ne shvatas da je i tada "seljadija" bila u vecini, Nije problem Beograd nego novo vreme koje su ljudi nekriticki prihvatili i nedovoljno sazvakali da bi ga mogli ispljunuti. Pazi molim te da umesto vremena to uradi Beogradizacija Beograda koju ti ovde poturas kao model ili dopunu nekoj mitoloskoj urbanizaciji. Nista ovo nije nas izum i ako to ne shvatas ne znam sta ja novo mogu da kazem.
Ti mi na ovaj post gore oggovoris ovako.
Ja ne znam koliko više primera da navodim šta se dešava kada se neko (društvo, obrazovni sistem, nvo-i) bave urbanizacijom građana a šta se dešava kada to niko ne radi. To što ti smatraš za mitološku urbanizaciju več postoji, ali ne u ovom gradu i ovoj državi. Cilj je dostići nivo odnosa prema komšiluku, javnoj svojini i uopšte okruženju kakav danas postoji u Japanu. Bila je juče fina emisija na RTS-u koja to ilustruje. Svaka akcija (uključujući i beogradizaciju beograda) u tome pomaže. A da smo bili bliže tom standardu tokom osamdesetih nego danas, bili smo.
Iz toga mogu da izvedem zakljucak da ti ne razumes urbanost. Nema te akcije koja ce nekog napraviti urbanim, a pogotovu ova malogradjanstina idiotski nazvana beogradizacija Beograda. Jesi li ti svestan sta pricas? Edited by bergasa19
Link to comment
Ima li ko ideju sta gradu iza hajata?
U produzetku one braon zgrade?Nemam pojma mislim da sam video onu tablu sa podacima o nvestitoru itd ali mi bilo daleko da uostrim...BTW Ona braon zgrada je trebalo da bude nova zgrada EDB-a ali su u jednom trenutku shvatili da nemaju papire tipa gradj. dozvolu ili tako nesto :isuse: i to zvrji prazno.A pogotovu ona radova zgrada tek...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...