Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

S obzirom da pola NBG-a živi u Jurija Gagarina , ovo je najprikladnija tema da ga se setimo na dan njegovog rodjenjaGagarin_in_Sweden.jpgЮ́рий Алексе́евич Гага́рин (9 March 1934 – 27 March 1968)

Link to comment
Ponavljaš se.Hoćeš li nastaviti da verglaš u krug ili ću videti i neki argument? Hajde pročitaj ponovo šta sam napisao, uključujući i primere koji su decenijama stariji od te specifične akcije. A poštovanje i kažnjavanje na osnovu postojećih propisa ne spadaju u instant rešenja. Glavu gore, od onih 25 godina, desetak smo već odradili a ohrabrujuća vest je da je Domaćinstvo 2009, godine vraćeno u škole (istina samo kao izborni predmet) pa će nove generacije imati priliku da nauče nešto o savremenom domaćinstvu i porodici, kulturi stanovanja, kulturi odevanja,kulturi ponašanja, kako da bezbedno rukuju aparatima u domaćinstvu, održavaju čistoću stambenog prostora, ali i da odvajaju otpad u domaćinstvu i osmisle kućni budžet.
Ti ne razumes neke stvari. Pominjes 80-te a nikad nisi bio po raznim Nanama i slicnim mestima. Ne shvatas da je i tada "seljadija" bila u vecini, Nije problem Beograd nego novo vreme koje su ljudi nekriticki prihvatili i nedovoljno sazvakali da bi ga mogli ispljunuti. Pazi molim te da umesto vremena to uradi Beogradizacija Beograda koju ti ovde poturas kao model ili dopunu nekoj mitoloskoj urbanizaciji. Nista ovo nije nas izum i ako to ne shvatas ne znam sta ja novo mogu da kazem.
Link to comment
S obzirom da pola NBG-a živi u Jurija Gagarina , ovo je najprikladnija tema da ga se setimo na dan njegovog rodjenjaGagarin_in_Sweden.jpgЮ́рий Алексе́евич Гага́рин (9 March 1934 – 27 March 1968)
smile.gif
Link to comment
Nikakav sam ti ja HC, moj Koki. Imam drugara koji sigurno već 4-5 godina ne izlazi iz radijusa od 800 metara osim kad baš, baš mora. Radi na 200m od gajbe, kafići gde bleji su mu tu oko posla kao i prodavnice u kojima se oblači, kladionica takođe, banka mu je na 500m... Pozovemo ga na Savu na vops, kaže "zajebi, daleko" Jednom godišnje mora do Poreske uprave, kuka 15 dana unapred što mora do opštine NBGD. Do duše, ne buni se kad mu neko smesti guzicu u kola i odveze ga do Durmitora na telence.P.S. Sad kad sam bio u Bgd, sigurno sam desetak puta prešao most za 3 nedelje.
http://www.youtube.com/watch?v=aLts7_eDJ8k
Link to comment
Vidim da je drevna veština čitanja napisanog u izumiranju.Kakve ovde sada veze imaju stari beograđani? Možeš živeti u gradu 200 godina i imati mentalitet Velje Ilića ili živeti na selu i biti urban (što sam i napisao i ilustrovao primerima ali svako čita ono što želi a ne ono što je napisano).Ne.Bilo koji grad na planeti ima ceo spektar komunalnih problema kada doživi nagli priliv stanovništva koji je mnogo veći od priliva koji je imao decenijama ranije. Nuakšot,Meksiko Siti(u jednom trenutku se doseljavalo 10.000 ljudi dnevno) i Kairo su neki od ekstremnijih primera. Niko nikoga ni za šta ne optužuje,neki ljudi imaju urban način razmišljanja nevezano za mesto rođenja a neki nemaju. Niko se nije naučen rodio a ogromna većina želi da se menja na bolje. Otud i procena da će biti potrebno 25 godina da nivo urbanizacije bude isti kakav je bio tokom osamdesetih godina prošlog veka. Problem je sa agresivnom manjinom koja ne bi ništa da menja, a najmanje sebe. Beograd je imao tu sudbinu da je sa naglim prilivom stanovištva istovremeno nastupio i drastičan pad moralnih, društvenih i kulturnih vrednosti (ne usled priliva stanovništva) kao posledica ratova,sankcija,nacionalizma, divljeg kapitalizma i korupcije. I ovo nije prvi put da se to dešava, posle WW2 se takođe desio drastičan priliv stanovništva i period prilagođavanja na novu sredinu (koliki procenat ljudi je pre rata živeo u zgradama a koliki polovinom šezdesetih?), ali onda nije bilo pinka i granda (niti se ohrabrivao takav model ponašanja) pa je proces trajao kraće a grad bio obogaćen novim kulturnim uticajima.
Zao mi je sto te je ocigledno previse blagi ton mog posta naterao u dalje preradjivanje vec napisanih gluposti. Pa da prevedem: teorije su ti golo govno, bez ijednog uporista u realnosti. Fikcija, fantazija i masta. Mogao bi da budes daktilograf Udruzenja starosedelaca, ali dalje ne dobacujes. Drago mi je da si doduse konacno ukopcao da je Beograd kao dosljacki grad imao jednako velike prilive, odnosno promene stanovnistva kao proteklih 20 godina. Pitanje je da li je ovaj poslednji uopste najveci. Jedino sto jos nisi ukopcao da nekako ne ide da dosljaci ocenjuju dosljake kao neurbane. Ne zanima me pad kulturnih vrednosti, zadrzimo se na priviknutosti na urban zivot. I tu staaaari urbani, tj. urbanizovani Beogradjani itekako imaju veze, jer su bar po navedenom parametru zagovnatosti zivotnog prostora na ubedljivo prvom mestu. Naucite da kupite govna za svojim kucicima, pa onda lepite nalepnice "dosljacima" za bahato parkiranje.Uzgred, kad smo kod Granda i Pinka:
Za 100 goina će kukati ljudi u Grocki(kada bar 80% svetskog stanovništva bude živelo u gradovima).
Kaze se "u Grockoj", kultur-tregeru.
Link to comment
Pa tri sestre, to su ti soliteri iza Perpera, odmah kod škole. Staneš između njih, uperiš aparat ka nebu...
tri godine sam dnevno prolazio pored tri sestre. živeo u tazbini i kroz prozor gledao dečurliju u dvorištu škole (tada 25. maj. jel' ostalo ime?)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...