Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Vala bi mogli neki topik da otvorimo ovde, samo fotke NBGD.
+1a to za fb rezoluciju fotki, sta ja znam, neke su skenovi niske rezolucije, ostale ljudi podizu na fb u niskoj rezoluciji i sve tako. a ima dosta ljudi koji su ziveli ili zive na nbg i jednostavno vole taj deo grada i sjajno bi bilo da postavljaju svoje fotkenije da prozivam indyja ovde ali on je svojevremeno na topiku o fotografiji okacio nekoliko svojih sjajnih radova na temu nbg iz kasnih 70-ih i ranih 80-ih, izuzetne fotorgafije i estetski i tehnicki a iz sadasnje perspektive te fotka imaju i arhivski znacaj (recimo fotke legendarnog nbg koncerta na otvorenom novih grupa iz... au jbt, kada to bese? 1978? 1979 godine?) - sve se mislim, ako se otvori tema o fotkama nbg komotno bi on mogao da pocne sa tim svojim radovima Edited by Pontijak
Link to comment
Ljudi koji gledaju samo pink i slušaju city records su skloniji gađanju trojki sa sedmog sprata u kontejner jer ih dotične institucije uče da je to sasvim ok.
ali ti ovo kažeš kao da je u pitanju nešto što se podrazumeva. a ne podrazumeva se. da ponovim, ja tu korelaciju nisam primetio u protekloj deceniji. povezao si kulturni izbor sa sklonošću ka komunalnim prekršajima, i očekuješ da se to prihvati zdravo za gotovo. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Evo jednog autenticno novobeogradskog i pravog lokalpatriotskog benda, u kojem je najstroze zabranjeno clanstvo svakome ko vise od 5 puta godisnje predje preko Save u Tursku. Ima sijaset novobeogradskih motiva u slajd souu.http://www.youtube.com/watch?v=CxNZ2nmbXAw
neka osnuju stranku, hocu da se uclanim.
Link to comment
De, de, koga lazes. Ti samo u Pionir odes vise od 5 puta godisnje
hajde bjazi, ove sezone sam u pionir isao samo da gledam partizan u evroligi, one tri zadnje utakmice. nisam ti ja kriv sto si izdao novobeogradstvo. pogledaj diga, covek pobegao u belgiju zato sto nije hteo da prelazi zavu. hard kor!
Link to comment
Имам ја негде на компу, качим чим је ископам.
e super, hvala unapred
ima na fejsbuku jedna sjajna grupa, stare slike novog beorgada ili tako nekako sa obiljem fotografija iz ranih 60-ih i kasnije, stvarno se potrudili ljudi da okace dosta sada vec arhivskih fotorgafija :)
nema tamo, trazila sam. bila je na nekom forumu, ali ne mogu da se setim imena foruma. ali mozda Arbeitmann ima bas tu.
Link to comment
hajde bjazi, ove sezone sam u pionir isao samo da gledam partizan u evroligi, one tri zadnje utakmice. nisam ti ja kriv sto si izdao novobeogradstvo. pogledaj diga, covek pobegao u belgiju zato sto nije hteo da prelazi zavu. hard kor!
Nikakav sam ti ja HC, moj Koki. Imam drugara koji sigurno već 4-5 godina ne izlazi iz radijusa od 800 metara osim kad baš, baš mora. Radi na 200m od gajbe, kafići gde bleji su mu tu oko posla kao i prodavnice u kojima se oblači, kladionica takođe, banka mu je na 500m... Pozovemo ga na Savu na vops, kaže "zajebi, daleko" Jednom godišnje mora do Poreske uprave, kuka 15 dana unapred što mora do opštine NBGD. Do duše, ne buni se kad mu neko smesti guzicu u kola i odveze ga do Durmitora na telence.P.S. Sad kad sam bio u Bgd, sigurno sam desetak puta prešao most za 3 nedelje. Edited by dig_chohano
Link to comment
Nikakav sam ti ja HC, moj Koki. Imam drugara koji sigurno već 4-5 godina ne izlazi iz radijusa od 800 metara osim kad baš, baš mora. Radi na 200m od gajbe, kafići gde bleji su mu tu oko posla kao i prodavnice u kojima se oblači, kladionica takođe, banka mu je na 500m... Pozovemo ga na Savu na vops, kaže "zajebi, daleko" Jednom godišnje mora do Poreske uprave, kuka 15 dana unapred što mora do opštine NBGD. Do duše, ne buni se kad mu neko smesti guzicu u kola i odveze ga do Durmitora na telence.P.S. Sad kad sam bio u Bgd, sigurno sam desetak puta prešao most za 3 nedelje.
hehehe, to se ceni. pricali su mi da postoje takvi carevi na novom beogradu, mislio sam da je to urbana legenda.
Link to comment

Ma gde ledjenda. Imam ja ortaka, onog sto mi je sina prozvao Ozren, koji sigurno ne prelazi most cesce no jednom godisnje. Zivi u 63-em, doskora je radio u kladionici u 61-om. Sada su ga prebacili u 19a. Nekada davno, oko bombardovanja i malo posle, imao je devojku na Ceraku ili tako nesto. Tada je jos umeo da se jednom u mesec-dva prevari i ode u grad. Od tada, medjutim, iskljucivo vata ribe sa Novog Beograda i Zemuna. Kladim se da on ne zna, recimo, da su dve godine radili Gazelu. Ako nije slucajno cuo na televiziji, ali i to sumnjam.

Link to comment
Ma gde ledjenda. Imam ja ortaka, onog sto mi je sina prozvao Ozren, koji sigurno ne prelazi most cesce no jednom godisnje. Zivi u 63-em, doskora je radio u kladionici u 61-om. Sada su ga prebacili u 19a. Nekada davno, oko bombardovanja i malo posle, imao je devojku na Ceraku ili tako nesto. Tada je jos umeo da se jednom u mesec-dva prevari i ode u grad. Od tada, medjutim, iskljucivo vata ribe sa Novog Beograda i Zemuna. Kladim se da on ne zna, recimo, da su dve godine radili Gazelu. Ako nije slucajno cuo na televiziji, ali i to sumnjam.
pa i ti si takav debela kravo.-aj u brod, tu smo-a ne moooogu, to mi je 15 minuta do kola plus 15 minuta kolima do broda...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...