October 7, 20241 yr Nece biti parking nego prosirenje na trecu traku... to rade vise od godinu dana od Milentija Popovica ka Carini.
October 7, 20241 yr i kod ade su ga nesto izvijugali, smer ka gradu, nije mi bilo svejedno dal ce svi pratiti nove trake
October 7, 20241 yr Prosirenje Zorana Djindjica je jedna od najbesmislenijih stvari koje se rade u Beogradu. To je ulica koje ide od nigde do nigde i uvek ce biti sporedna, sve i da nabiju po 5 traka po smeru. Da nisu izgradili onu karakondzulu sa druge strane mogao je u produzetku da se napravi most, pa i da dobije neku upotrebnu vrednost za tranzit, ali ovako nista od toga.
October 7, 20241 yr Pričali smo o tome već - puka proširenja, što ulica, što puteva, vrlo brzo dovodi do još većeg zagušenja saobraćaja. Vrlo lepa analogija iz ovog videa: rešavanje gužvi proširenjem traka je kao rešavanje gojaznosti popuštanjem kaiša:
October 7, 20241 yr ti paralelni bulevari na nbgd su dovoljno široki pogotovu kada se uzme u obzir koliko ih ima, ali zato da prokopaju 50m3 i da bulevar umetnosti spoje sa jurija gagarina i mostom na adi, e to je nemoguća misija
October 7, 20241 yr 1 hour ago, kud u maglu Simoviću said: ti paralelni bulevari na nbgd su dovoljno široki pogotovu kada se uzme u obzir koliko ih ima, ali zato da prokopaju 50m3 i da bulevar umetnosti spoje sa jurija gagarina i mostom na adi, e to je nemoguća misija pitao sam se ranije zaštonisutaj prolaz napravili dok su kinezi radili na pruzi i saobraćaja nije bilo. ispalo je da je to sitan posao a ida jezgodnije napravitispecijalni tender. no, koliko znam, ni od toga nema ništa a kako koja godina prolazi i promet vozova je sveučestaliji nikad to neće biti urađeno. ja se pitam zašto to nije urađeno pre 50 godina, tačnije, u vreme izgradnje te pruge.
October 7, 20241 yr 4 hours ago, Milosh76 said: Nece biti parking nego prosirenje na trecu traku... to rade vise od godinu dana od Milentija Popovica ka Carini. Биће вала и проширење и некакав скарабуџени паркинг, видиш како су усекли ово зеленило између дрвећа. До сада су ту биле три траке од којих је једна служила за паркинг, сад ће вероватно бити три овако (ако не набуџе некако четврту) и тај паркинг између дрвећа. 2 hours ago, Delija67 said: Prosirenje Zorana Djindjica je jedna od najbesmislenijih stvari koje se rade u Beogradu. To je ulica koje ide od nigde do nigde i uvek ce biti sporedna, sve i da nabiju po 5 traka po smeru. Da nisu izgradili onu karakondzulu sa druge strane mogao je u produzetku da se napravi most, pa i da dobije neku upotrebnu vrednost za tranzit, ali ovako nista od toga. Није баш да иде од нигде до нигде, солидна је ту фреквенција возила, гомила људи с Б. Косе се спушта туда плус сад кад су пробили коначно онај део код Интерконтија можеш лако и туда да изађеш на Газелу плус на СС мост (капирате као двосмислено) кад га буде било. Остаје да повежу В. Поповића и Булевар Николе Тесле и ето нешто смислено су урадили за промену. Али генерални проблем Београда је огроман број аутомобила на пратећу инфраструктуру која није предвиђена за тако нешто, док багра само додатно зида ли зида а резултат је проширење улица и паркинга на уштрб зеленила и тротоара.
October 7, 20241 yr 1 hour ago, đorđe geprat said: pitao sam se ranije zaštonisutaj prolaz napravili dok su kinezi radili na pruzi i saobraćaja nije bilo. ispalo je da je to sitan posao a ida jezgodnije napravitispecijalni tender. no, koliko znam, ni od toga nema ništa a kako koja godina prolazi i promet vozova je sveučestaliji nikad to neće biti urađeno. ja se pitam zašto to nije urađeno pre 50 godina, tačnije, u vreme izgradnje te pruge. Ту је ишла нека прича колико се сећам да је то сад као јако компликовано извести због те пруге, возова шта год. Скоро су ту нешто чепркали, поставили и неке табле чини ми се у фазону да крећу радови (можда се и Гангула сликао) али не делује да ће бити ишта од тога. А буквално 50ак метара колико треба да пробију би и те како растеретило Омл Бригада.
October 7, 20241 yr 47 minutes ago, johan nagel said: Ту је ишла нека прича колико се сећам да је то сад као јако компликовано извести због те пруге, возова шта год. Komplikovano je jedino naći šemu kako što više kajmaka pokupiti, u to im jedino verujem. Holandija, podvožnjak ispod autoputa za vikend:
October 7, 20241 yr Ма немам појма не разумем се уопште, можда аутопут и пруга нису исто немам представу. С друге стране они толико кајмака купе на сто страна да ми не делује да је то овде проблем али ко зна.
October 7, 20241 yr Znate onu bajku o podvoznjaku u bulevaru Umetnosti? E pa, ni grumen zemlje nisu pomerili... https://beobuild.rs/podvožnjak-na-novom-beogradu-p3179.html Vest je iz maja ove godine... Rokovi: Završetak radova avgust 2025. Edited October 7, 20241 yr by Milosh76
October 7, 20241 yr То је мистерија како се инвеститоритм нису још увек докопали тог јединог нетакнутог блока на Нбг-у. Знам да је била прича о разним неким пројектима али је утихнуло све. Планирају рецимо да нагурају некакве зграде и на оној пољани прекопута Генекса поред аутопута ка Студентском граду док овде цео блок један зврји неизграђен, па не може то тако. Edited October 7, 20241 yr by johan nagel
October 8, 20241 yr 19 hours ago, johan nagel said: То је мистерија како се инвеститоритм нису још увек докопали тог јединог нетакнутог блока на Нбг-у. Da, s obzirom na to koliko se otima i krade, ima tih čudnovato praznih placeva. U Zemunu onaj u Ugrinovačkoj odmah uz stadion npr. Kapiram da je vlasnik crkva ili neka još veća mafija.
Create an account or sign in to comment