Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

6 hours ago, Frile said:

dok postanemo bogatije društvo

 

Kao što rekoh, od ove garniture ama baš ništa pametno ne treba očekivati, ali to ne znači da joj (ili bilo kojoj vlasti) treba dozvoliti da problem ukrupnjava, kao npr. sa predlogom o pretvaranju zelenih površina u dodatna parking mesta.

Čekanje da se bdp-om ili kojim već ekonomskim faktorima približimo odabranom društvu je takođe kontra-produktivno - svaki korak, koliko god mali bio, ka smanjenju zavisnosti od automobila, korak je u pravom smeru. Dok čekamo neki drugi, bolji GSP, ljudima za početak treba ponuditi izbor bicikla kao efikasnog i bezbednog sredstva prevoza. Obezbediti infrastrukturu za to podrazumeva jedino drugačije planiranje troškova, a promena je itekako važna i odmah uočljiva, pritom dokazano bez ikakvih negativnih uticaja, čak i na vozače. Ama baš niko ne misli da BG u tri koraka može postati Roterdam - ni holandski gradovi to nisu postali preko noći, samo mi je baš depresivno kad se izgovori za delovanje u pravom smeru traže u stvarima koje same po sebi nikakvu prepreku ne predstavljaju.

  • +1 3
Link to comment
On 15. 12. 2023. at 11:56, I*m with the pilots said:

Gde vidis iskljucivost u mom pitanju?

Dozvoli da ima nas koji sve ovo navedeno obavljamo sa sedistem za dete i velikim rancevima na ledjima, ili pak bisagama na paktregeru. Ne mora se ici u Holandiju za to, funkcionise u mnogim ravnim gradovima Srbije veoma lepo vec dugo. Dakle, moze malo (ili pak agresivno!) da se to promovise na plakatima umesto sto se grade parkinzi na sve strane. Mene cudi da tebi jos kao stanaru tamo odgovara veci broj automobila okolo? :huh:

a gde da ostavis bajk sa torbama i sedistem dok si na pijaci? ovde ljudima kradu bajkove iz zgrada sa dva sedista za dete. bukvalno imas bajk mafiju, dovoljno je da otvoris cikloberzu i sve ti je jasno.

  • +1 1
Link to comment

to je isto jednostavno, sistem (da ne kazem rezim :lolol: ) ima jasne mehanizme kako da zagorcha zivot kradljivcu bicikla, vandalu u prevozu, bahatom vozachu. i to na takav nachin da mu i presedne i da se smori, 2u1. da se ne isplati. mislim, to sve dok chekamo da volshebno transformishemo svoju dushu u slovenachku :rolleyes:

  • +1 5
Link to comment
3 hours ago, Mr.Mxyzptlk said:

a gde da ostavis bajk sa torbama i sedistem dok si na pijaci? ovde ljudima kradu bajkove iz zgrada sa dva sedista za dete. bukvalno imas bajk mafiju, dovoljno je da otvoris cikloberzu i sve ti je jasno.

ajde sad, nije bas tako. ja po NBG i Zemunu idem iskljucivo biciklom vec godinama, a u zgradi ga drzim na ulazu ispred vrata, jer jbg nemam gde. I nije mi niko ukrao (za sada).

Na pijaci, vezes bajis za banderu, kupis malo bolji lanac i jbg. Ili kao u Holandiji, vozis sto vec krs od bicikla, neupadljiv, a i njega vezujes sa dva lanca, jer ce ti tamo sve sto je skuplje od 50 evra ukrasti za minut :D

Link to comment
23 hours ago, morgana said:

gradski prevoz je sranje i to mora da rjesava gradska vlast da bi podstakla njegovo koriscenje, a onda, kad stigne do nekog povecanja kvaliteta, da ozbiljno destimulise voznju automobila npr kroz zabranu koriscenja/uvoza starijih modela. kao drugdje, nista novo, nikakva topla voda.

u bgd prevoz koristi nesto vise od 20% stanovnistva, u zapadnoj i sjevernoj evropi u smjerljivim gradovima i do 70%

takodje, vlast mora da dobije podsticaj, odnosno ultimatum, da popravlja kvalitet prevoza, a gradjani da shvate da postoje zajednicki cilljevi.

 

Ovo boldovano nije baš tačno. Kolko se sećam nekih analiza za stategiju urbane mobilnosti Beograda (a koju sad ne mogu da nađem nigde na netu), nekih 47-48% svih kretanja u Beogradu je javnim prevozom, plus kolima i peške po oko 25, i po tome smo dosta bolji od EU proseka (više pešačimo i manje idemo kolima okolo). I generalno u Srbiji i Beogradu i dalje ima mnogo manje automobila po glavi stanovnika nego po bogatijim i razvijenijim zemljama, i manje se vozi.

 

Problem je totalna nekompetentnost svih mogućih vlasti koje su se izređale u zadnjih 30 godina da srede osnovne stvari, da prevoz, čak i ovakav kakav je unaprede, da srede problem parkiranja, da policija reguliše imbecilna ponašanja tipa parkiranja na livadama, na tramvajskim šinama, itd. Ne, mi se uzdamo u spucavanje milijardi evra na metro, kao da će to išta rešiti ako i dalje sve bude neorganizovano kao sada. U međuvremenu ovo što imamo od javnog prevoza ostavljamo da se raspadne skroz, pogotovo tramvaje i bg voz, jer biće metro jednog dana. 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Mr.Mxyzptlk said:

a gde da ostavis bajk sa torbama i sedistem dok si na pijaci? ovde ljudima kradu bajkove iz zgrada sa dva sedista za dete. bukvalno imas bajk mafiju, dovoljno je da otvoris cikloberzu i sve ti je jasno.


Ja sam u Nemackoj ali i tu ne ostavljam tek tako bajs nego imam katanac - sigurnosnu bravu, kako god to vec zovemo, neki sa pristojnim nivoom sigurnosti (osim kad me mrzi da zakacim katanac a i to je sigurno jednom nedeljno, cuva me verovatno neki andjeo + manje mesto) - ima ta kao skala kod nekog proizvodjaca, pa nisam uzela bas najskuplji nego neki u gornjoj polovini. Muz ima neku tezu artiljeriju samo on realno retko kad obavlja sve te stvari ali ima ozbiljniji sportski bajs pa zbog toga.
 

Moji rodjaci i prijatelji po Vojvodini, koji bas redovno koriste bicikle, takodje imaju katance. Sto naravno ne sprecava kradje, drugarici je u Subotici triput ukraden bicikl (i najvise je zalila za nekim prastarim od svog dede, uopste ne mogu da zamislim sta je neko sa tim uradio osim da ga je dao za 10 evra u gvozdje??), drugaru dvaput, mojima u Novom Sadu (pricala sam jednom da je stric nasao svoj bicikl na Najlonu), neki jos uvek to srecom nisu iskusili. I uprkos tome oni i dalje voze bicikle.

 

KRadu se bicikli svuda. Prijatelj je ziveo neko vreme u Holandiji i jedan mu je bio ukraden. I u Nemackoj se to desava, samo je ocito kod nas u Srbiji bolje trziste za te ukradene, tj. niko ne radi nista povodom toga. Ocito ni samim ljudima kupcima ne smeta. Mi u nasem gradu imamo kao i za sve, lokalnu grupu za polovne bicikle, i kad je u nekoliko dana korisnik pod istim imenom stavio desetak bicikala koji deluju sasvim dobro za tipa 70-80 evra, reagovao je jedan covek odmah i napisao da ga je prijavio, jer mu je sumnjivo da tako jedna osoba ima toliko bicikala - isto sam i ja mislila i pitala se da li treba da kontaktiram policiju. Posle sam popricala sa njim i on je rekao da uvek to radi kada vidi nesto na tu foru. Ko inace ima toliko svojih bicikala na prodaju?

Pisala sam isto i o kodiranju bicikala, ovde to radi policija besplatno jednom godisnje, i onda ti je u bajs ugraviran jedinstveni kod i jasno je vidljiv...valjda i to radi neki posao! Mi smo to ovde uradili cak i na jednom polovnom biciklu od deteta, jer je covek koji nam je prodao bicikl imao jos uvek racun i sa tim sam otisla u policiju i sredila stvar. Nije neka vrednost, mislim platili smo bajs 50 evra, ali sa nadom da ne moramo u frci da mu trazimo bicikli, on je takodje prakticno svaki dan na njemu.

 

Sto se tice decijeg sedista, on zahteva kljucic tako da teoretski i lopov mora da ima kljuc. Sto moze da dobije za 30 evra, koliko kosta ako se kupi samo taj adapter koji ide na sipku. Makar ova firma koju mi imamo (Hamas) ima iste brave na svim adapterima (i muz i ja imamo adapter na biciklima i svi kljucevi pasu na oba)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
7 minutes ago, palikaris said:

Ovo boldovano nije baš tačno. Kolko se sećam nekih analiza za stategiju urbane mobilnosti Beograda (a koju sad ne mogu da nađem nigde na netu), nekih 47-48% svih kretanja u Beogradu je javnim prevozom, plus kolima i peške po oko 25, i po tome smo dosta bolji od EU proseka (više pešačimo i manje idemo kolima okolo). I generalno u Srbiji i Beogradu i dalje ima mnogo manje automobila po glavi stanovnika nego po bogatijim i razvijenijim zemljama, i manje se vozi.

 

Problem je totalna nekompetentnost svih mogućih vlasti koje su se izređale u zadnjih 30 godina da srede osnovne stvari, da prevoz, čak i ovakav kakav je unaprede, da srede problem parkiranja, da policija reguliše imbecilna ponašanja tipa parkiranja na livadama, na tramvajskim šinama, itd. Ne, mi se uzdamo u spucavanje milijardi evra na metro, kao da će to išta rešiti ako i dalje sve bude neorganizovano kao sada. U međuvremenu ovo što imamo od javnog prevoza ostavljamo da se raspadne skroz, pogotovo tramvaje i bg voz, jer biće metro jednog dana. 

 

ovo sam cula nekidan na n1, nemam nacina da provjerim sama

Link to comment
6 hours ago, I*m with the pilots said:

..

KRadu se bicikli svuda. Prijatelj je ziveo neko vreme u Holandiji i jedan mu je bio ukraden. I u Nemackoj se to desava...

Moj primer..

Vozio naslednik svojevremeno "DH" poručen i kupljen od proizvođača iz DE...(skupa, vrlo skupa igračka)

Na našu sreću prošlo ga to zezanje sa životom posle 3,4 godine i prodamo ga preko ebay-a, kupac iz Poljske. Preteramo nekako opet do DE i tamo na kurirsku službu uz na svu sreću osiguranje na punu cenu kao i slikanje preuzimanja od strane njihovih kurira. Biciklo nestalo na putu...samo isparilo.

Osiguranje uz malo više negodovanja isplaćeno u full-u.

Tako da biciklo nemora da bude u haustoru ili pored bandere da bi bilo ukradeno :laugh:.

Link to comment
  • 2 weeks later...
2 hours ago, Lezilebovich said:

Ultra lokal patriotizam ... ruse Gusar za koji sat, žurka trenutno ...

ma sacekace noc, ili mozda neko losije vreme. Ovo jutros je bilo toliko masovno da nisu ni pokusali

  • Wub 1
Link to comment
4 minutes ago, jorma shparga said:

ma sacekace noc, ili mozda neko losije vreme. Ovo jutros je bilo toliko masovno da nisu ni pokusali

Ne znam ni ko je trebalo da pokusa, nije bilo neke masinerije ... doduse, i bilo je bas dosta ljudi :) 

  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...