Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

20 minutes ago, Grunf said:

znaci bilo bi ti draze da tu postoji nadzemna garaza, nego otvoreni parking sa drvecem. zanimljivo.

Dakle pogledaj koliko drveća imaš na "renoviranom" parkingu pored "paspalja" od deset stabala ih je ostalo 3!

Stavljanjem garaže (već mora parking da se obezbedi) sačuva se druga zelena površina, plus oko garaže može da se posadi drveće. Ali jbga onda nisu kola odmah ispred zgrade...

  • +1 2
Link to comment
Just now, napadaj said:

Nije veličina Beograda problem, nego neravan teren u starom delu grada i nabijenost svega živog.

 

..to sto nema metroa a ostatak prevoza izgleda kao da ga je Misko Krstic licno privatizovao..plus saobracajna kultura i postovanje propisa ozbiljno teze nuli. 

 

Kada sam u mom malom mistu, parkiram auto i svuda idem bajsiklom ako nema kise..u Bg se ne usudjujem.

  • +1 1
Link to comment
55 minutes ago, Grunf said:

znaci bilo bi ti draze da tu postoji nadzemna garaza, nego otvoreni parking sa drvecem. zanimljivo.

Nije mi draze nego negde mora. Iz istog razloga postoje zgrade, inace bi svi ziveli u kucama sa parking mestom ispred. Najdraze bi mi bilo da se grad razvija u skladu sa minimumom razuma, da ima dobar javni prevoz, i da se nove zgrade grade sa potrebnom infrastrukturom. Ova kratkotrajna i jeftina resenja samo otvaraju nove mogucnosti da se divlja sa gradnjom i unakazava sve sto je iole dobro napravljeno. Ja bih pristao na ove parkinge koje predlazes, ako bi nekako sistemski resili problem, na primer ovde gradimo podzemne garaze, pocinjemo gradnju, a privremeno ce ovde biti parking jer se garaza gradi dve godine. Ali to nikad nije tako, ovo je stavljeno samo kao izborni propagandni materijal, i pitanje je da li je ideja da se realizuje.

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Dakle pogledaj koliko drveća imaš na "renoviranom" parkingu pored "paspalja" od deset stabala ih je ostalo 3!

Stavljanjem garaže (već mora parking da se obezbedi) sačuva se druga zelena površina, plus oko garaže može da se posadi drveće. Ali jbga onda nisu kola odmah ispred zgrade...

dakle, pogledaj koliko drveca ima na ovoj livadi za koju drobim.

Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Ispravila sam, mislila sam na geografiju

 

Ja inace imam ljude koji po Mirijevu i Karaburmi voze bicikle ovako van posla i zarad rekreacije.

 

Ja ga vozim po starom delu gotovo svakodnevno, ali svaka moja vožnja predstavlja izvršenje najmanje tri krivična dela i dvadeset prekršaja, pa nisam merodavan za savete.

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, Grunf said:

onda kad se za par decenija napravi metro, sadi sumu na ta mesta, al nemoj jebati ljude vise nego sto mora.

 

Izvini Grunfe, ali ti očekuješ od lokusta koji ni postojeće zelene površine ne mogu, ne umeju i ne žele da održavaju, da odjednom stvore sva ta stabla? Čoveče, oni zalivaju sve Totalom, jer je lakše nego da se kosi. Pritom, koliko jednoj mladici treba da izraste u pristojno drvo - 10, 15 godina? U međuvremenu, i dok se ne izgradi metro, si od svog grada napravio tiganj bez vazduha. Jer ono što si nacrtao je jedno, a realnost je ono desno od tvoje projekcije. Takođe, nije ti krivo ni zelenilo što ne radi svoj posao, ni parking servis što ne sklanja kola sa zelenih površina, čak ni oni što parkiraju po njima, ispade da je kriva zelena površina što postoji umesto "korisnog" parkinga.

 

Ne znam više kako da objasnim - i ja volim svoj auto, i ja volim da ga vozim i shvatam koliki je plus u gradu sa ovakvim prevozom, ali granica mora da postoji i moramo svi da se upitamo - da li želimo da živimo u gradu predviđenom za ljude ili za automobile?

Edited by zorglub
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Grunf said:

dakle, pogledaj koliko drveca ima na ovoj livadi za koju drobim.

Pa napisao sam ti to jeste taktika. Ostaviš zapušteno I onda poliješ betonom ikažeš zar vam nije bolje parking nego neke "strnjike"... Kao da je izbor između zapuštene parcele i parkinga.

Drugo, ti stalno pričaš "vikendom kad ljudi navale na pijacu" kao da je normalno da zbog vikend navale neko gradi parking.

Ao ovo da ćemo "lako uzorati parkinge" ti je do jaja šala...

 

 

...shiit has hit the fan.....

  • +1 3
Link to comment

Veliki deo problema sa parkingom u 60-im blokovima, a i inače u celom gradu, je kretenizam sa dozvoljavanjem prodaja garaža odvojeno od stanova. U urbanističkom planu se zahteva da svaka nova zgrada mora da ima x parking mesta na parceli, na osnovu nekih parametara i proračuna koliko parkinga je potrebno u nekoj zoni, to se i napravi, ali se onda dozvoljava da se kupi stan bez garaže a da se garaža valja odvojeno, pa kupi neko levi ko uopšte tu ne živi kao investicijutm. I tako su skoro svi stanari u 60im blokovima odavno rasprodali garaže i sad se akaju i jure parking na ulici. To treba tretirati kao sastavni deo stana, u zoni gde je planom predviđeno da zgrada ima svoj parking/garažu ne možeš da kupiš stan bez garaže, ne možeš da prodaješ garažu odvojeno od stana itd. Ali je to već sjebano i nepopravljivo jer naši geniji dozvoljavaju to već 30 godina, tako da je gotovo. I sad je biznis da se betoniraju livade, pa će i tu opet da prodaju parking mesta. Težak moronizam.

Link to comment
2 hours ago, zorglub said:

 

Izvini Grunfe, ali ti očekuješ od lokusta koji ni postojeće zelene površine ne mogu, ne umeju i ne žele da održavaju, da odjednom stvore sva ta stabla? Čoveče, oni zalivaju sve Totalom, jer je lakše nego da se kosi. Pritom, koliko jednoj mladici treba da izraste u pristojno drvo - 10, 15 godina? U međuvremenu, i dok se ne izgradi metro, si od svog grada napravio tiganj bez vazduha. Jer ono što si nacrtao je jedno, a realnost je ono desno od tvoje projekcije. Takođe, nije ti krivo ni zelenilo što ne radi svoj posao, ni parking servis što ne sklanja kola sa zelenih površina, čak ni oni što parkiraju po njima, ispade da je kriva zelena površina što postoji umesto "korisnog" parkinga.

 

Ne znam više kako da objasnim - i ja volim svoj auto, i ja volim da ga vozim i shvatam koliki je plus u gradu sa ovakvim prevozom, ali granica mora da postoji i moramo svi da se upitamo - da li želimo da živimo u gradu predviđenom za ljude ili za automobile?

da ponovim: to nije zelena povrsina. nikad nije bila uredjena. nikako. ne hladi vazduh leti, ne cisti ga zimi, ne oplemenjuje prost, deca ne igraju fudbal i ne sankaju se, penzosi ne igracu bocanja, plodno je tlo za ambroziju. voleo bih da se uredi na nacin da bude visestruko korisna. recimo da pravi hladovinu i bude parking prostor. ne mislim da treba poseci nijedno jedino drvo zarad parkinga. mogu da se kupe sadnice visine dva metra i nece im trebati 30 godina da porastu u drvo. jel bi bilo ok ako bi neka normalna gradska uprava rekla da hoce da uredi taj potez slicno onome sto sam naskrabao?

  • +1 2
Link to comment

Ne postoji tranzicija, svaki potez koji ne ide u smeru smanjenja zavisnosti od automobila je gori od statusa quo. To što ti predlažeš je planirano gomilanje problema kojima će se rešenje tražiti u budućnosti, nekoj.

 

Ostavljao sam već linkove na temi o parkiranju, Holanđani su s početka 70ih imali sličnu početnu poziciju kao mi sada, a neki su u planu imali još grozomornije ideje. Srećom je zamajac razuma prevladao i ne naglo i odjednom, već polako i postepeno ih doveo do stanja u kome su danas.

 

Mi kad gledamo NL godine MMXXIII bukvalno imamo prozor u budućnost, a tvoj predlog je da dok svi uslovi ne budu kao kod njih, dodatno otežaš pokretanje onog zamajca nekom budućem sebi i budućim Novobeograđanima.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Pa ne, hajde, neka grad predloži rešenje, započne, obaveže se, pa nek izgradi svuda parkinge sa tablama da je privremeno i kada mora da se ruši. Mora da ima neki kompromis. Nego, oni ovako rešavaju i tako će i ostati dok se ne oteraju. A na nama je da im otežamo ili da se prepustimo. Ali onda realno mesta za parking ima, zvrje prazna igrališta ispred zgrada.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...