Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

evo ja, idem na posao na terazije bajsom. ali imam i auto, i volim da imam gde da ga stavim i vikendom, kad pola grada dodje na pijacu. a dozvoli da ne mogu bas svi koji dodju na pijacu, vode decu kod lekara, kupuju u piramidi da voze bicikle. jbmmu misa, otkud takva iskljucivost?

 

Link to comment
5 minutes ago, Grunf said:

evo ja, idem na posao na terazije bajsom. ali imam i auto, i volim da imam gde da ga stavim i vikendom, kad pola grada dodje na pijacu. a dozvoli da ne mogu bas svi koji dodju na pijacu, vode decu kod lekara, kupuju u piramidi da voze bicikle. jbmmu misa, otkud takva iskljucivost?

 

Gde vidis iskljucivost u mom pitanju?

Dozvoli da ima nas koji sve ovo navedeno obavljamo sa sedistem za dete i velikim rancevima na ledjima, ili pak bisagama na paktregeru. Ne mora se ici u Holandiju za to, funkcionise u mnogim ravnim gradovima Srbije veoma lepo vec dugo. Dakle, moze malo (ili pak agresivno!) da se to promovise na plakatima umesto sto se grade parkinzi na sve strane. Mene cudi da tebi jos kao stanaru tamo odgovara veci broj automobila okolo? :huh:

Edited by I*m with the pilots
  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Grunf said:

jbmmu misa, otkud takva iskljucivost?

 

Mene licno toliko nervira divlji parking pored shella i onaj malo dalje kod podzemnog prolaza (preko puta pijace) i to sto masa vozaca ide tim delom trotoara da sam to preneo na sve vozače na svetu :D 

  • +1 1
Link to comment

Pa to ne zavisi od nas i naših želja dok god je ovakva vlast. Kad veċ "ima" toliko zelenih površina viška, mogao je grad da raspiše tender, ili nameni neko zemljište za garaže, ne moraju da budu ni podzemne, ali se tu pare ne uzmu odmah, nego mora da se čeka. Kako će da naprave metro ako ne mogu pišljive garaže od kojih bi zaradjivali dokle god postoje.

Link to comment

Brankov most ima stazu za bicikliste na desnoj strani gledano od centra ka Novom Beogradu, ali je problem kad se sa NBGD dođe na drugu stranu mosta, jer se ne zna kojim putem je veće mučenje da se krene - pravo kroz tunel, desno uz Prizrensku, pa na Terazije, dole u Narodnog fronta ili Pop Lukinu, levo u Carice Milice... Ne zna se šta je gore.

 

Ja vozim svim tim pravcima, čak i kroz tunel, ali to nisu dobra rešenja i potuno je razumljivo što ljudi neće tuda da voze.

 

Da ne pominjem to da je staza za bicikliste uvek pretrpana pešacima, a da je slično i sa druge strane i da je zbog toga uglavnom vozim žutom trakom za autobuse i taksije.

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Grunf said:

predajem se. nigde nije potreban parking. ima ga i vise nego sto treba. dobro je ovako da oko pijace vikendom bude banglades. povlacim se.

 

Na Balkanu i u Ist Evropi generalno oko pijaca mora da bude Banglades..Tu svako baca sta i gde dohvati i svima je tesko da hodaju 100-200 metara vise. 

 

Nema tu leka.

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, napadaj said:

Brankov most ima stazu za bicikliste na desnoj strani gledano od centra ka Novom Beogradu, ali je problem kad se sa NBGD dođe na drugu stranu mosta, jer se ne zna kojim putem je veće mučenje da se krene - pravo kroz tunel, desno uz Prizrensku, pa na Terazije, dole u Narodnog fronta ili Pop Lukinu, levo u Carice Milice


Ta staza je napravljena da bude dvosmerma za bicikliste iako je na jednoj strani mosta?

Link to comment
7 minutes ago, Moonwalker said:


Ta staza je napravljena da bude dvosmerma za bicikliste iako je na jednoj strani mosta?

 

Tako nekako. Drugu stranu su sređivali pre godinu - dve, ali nisu nacrtali stazu iz nekog razloga.

  • +1 1
Link to comment
50 minutes ago, Dnaralaske said:

Pa to ne zavisi od nas i naših želja dok god je ovakva vlast.

 

Pravo resenje je da gradjani i vlast saradjuju ali kapiram da toga kod nas nema niti ce biti u skorije vreme, pogotovo sto su i gradjani u fazonu da im treba parking uvek i svugde jer je biti covek jednako imati auto i imati gde parkirati i obavezno bestplatno. Krene se valjda sa nekom inicijativom, znam da i u Beogradu ima tih biciklosubota kada se grad zaustavi, zaboravih kako se to zove, i da nije tako mali odziv ljudi. (Ili ih je makar bio, videla sam fotke koje su mi slali prijatelji)

Nije ni po tim Holandijama bilo odjednom, i mnogim drzavama i gradovima je i dalje proces, ali sa vidljivim pomacima, negde manje, negde vise. Moraju i ljudi da se aktiviraju i da ucestvuju u uredjenju svoje okoline, ne moze sve bas da dodje od gore, nego moze/mora da krene i od dole i da skupi masu i sa time nastupi.

 

Jasno je da Beograd kao celina ne moze biti prijateljski za bicikl na isti nacin kao npr. Subotica zbog svoje geografije, ali bi makar ti delovi preko mogli lepo da se organizuju za zivot sa biciklima.

Edited by I*m with the pilots
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, napadaj said:

Nije veličina Beograda problem, nego neravan teren u starom delu grada i nabijenost svega živog.

Ispravila sam, mislila sam na geografiju

 

Ja inace imam ljude koji po Mirijevu i Karaburmi voze bicikle ovako van posla i zarad rekreacije.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...