Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

@Jimmy Kowalski znam gde je DZ nego ne znam u okviru njega gde je oftalmolog kako bih manje lutala okolo sa sve Lucijem. Thanks anyways.

 

@kud u maglu Simoviću školarce as in decu školskog uzrasta ili za svu decu? Kod nas u Tolbuhina su razdvojena deca. Svakako specijalistička služba je zajednička za sve.

 

@Frank Pembleton Znači parkiraj se gde bilo pa posle traži, fala ti, to je upravo ono što sam mislila da izbegnem :D

Edited by Valkyrie
Link to comment

Gde god da je (da li neki od ulaza koji gledaju na Blok 45 ili ulazi za decu koji gledaju na bele zgrade 44), parkiraj se negde odmah posle trznog centra.. Tu si fakticki jednako udaljena od obe strane..

  • +1 1
Link to comment

Није мој дом здравља па га слабо познајем али сам био скоро баш код офталмолога тамо и у суштини ово је што Франк каже, само је помешао стране рекао бих.. Кад уђеш на главни улаз идеш лево па десно а не обрнуто. И оставља(ла) се књижица на дашчици поред ординације као што каже. Не знам да ли има неки ближи улаз али ово је прилично једноставно.

 

9EE5CFD0-BE91-4856-85FE-11CA8C9D1A65.jpeg.f8bf6679543debf5e25c4c13df181fff.jpeg

 

Црвено је улаз а жуто где је очни одокативно :D

 

Ово је за одрасле јелте не знам за цуде да ли је другачије

  • Hvala 1
Link to comment
14 minutes ago, Valkyrie said:

Stigli smo, čekamo. Glavni ulaz pa levo pa desno.

 

Fala sviju

Uprkos nama bravo!

 

 

...shiit has hit the fan.....

  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, Frank Pembleton said:

Pošto stalno naglašavaš "blatnjava livada", cenim da lepa uređena površina nije "blatnjava livada"? Ili jeste? A šta misliš o garaži na sprat? Pa ajde od dve zelene površine da recim žrtvujemo jednu za tu garažu a druga da ostane. Ali onda imaš "blatnjavu livadu".  A to sa rasterom eno ti kako je urađeno blizu tebe uz "Paspalja" stavili su raster, pa ga napunili tucanikom i povadili pola drveća koje je bilo tu i neće ga vratiti nikad. Jer neće valjda da pustimo da trava raste iz tih rupa pa da se stvori "blatnjava livada"

 

 

...shiit has hit the fan.....

To sa rasterom i drvećem gledam svaki dan iza zgrade, i prilično je ok. Moglo se izabrati neko drugo drveće, sa dubljim korenjem, za između mesta, ali je podnošljivo i ovako. Stvarno ne vidim problem da se nešto slično napravi na ‘livadi’ pored pijace. Ili je bolje da tu imamo jesen/zima blato/prolece blato, a leti prašinu i žbunje na kom rastu plastične kese?

  • -1 1
Link to comment
14 minutes ago, Grunf said:

To sa rasterom i drvećem gledam svaki dan iza zgrade, i prilično je ok. Moglo se izabrati neko drugo drveće, sa dubljim korenjem, za između mesta, ali je podnošljivo i ovako. Stvarno ne vidim problem da se nešto slično napravi na ‘livadi’ pored pijace. Ili je bolje da tu imamo jesen/zima blato/prolece blato, a leti prašinu i žbunje na kom rastu plastične kese?

Jesi li prošao parkingom pored "Paspalja" pričam ti kako rade sada i kako će raditi ovo što planiraju. Dakle "raster" zalij šljunkom i smanji sve drveće. To što ti gledaš je urađeno prw 20-30 godina.

I to će da urade ovako kad bude "renoviranje" parkinga.

Kao što u zelenilu imaju strategiju da smanjuju broh žbunastih sadnica, jer nemaju ljudi za održavanje.

O tome se radi, na to smo spali.

 

 

...shiit has hit the fan.....

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Jesi li prošao parkingom pored "Paspalja" pričam ti kako rade sada i kako će raditi ovo što planiraju. Dakle "raster" zalij šljunkom i smanji sve drveće. To što ti gledaš je urađeno prw 20-30 godina.

I to će da urade ovako kad bude "renoviranje" parkinga.

Kao što u zelenilu imaju strategiju da smanjuju broh žbunastih sadnica, jer nemaju ljudi za održavanje.

O tome se radi, na to smo spali.

 

 

...shiit has hit the fan.....

na nishta smo spali, moracemo da sadimo gerilski, svuda i bez ikakvog reda i plana, ako budemo hteli bilo shta da imamo. bukvalno.

 

to je trebalo da pochnemo pre 20 godina, da smo bili pametni ko shto nismo. nego se chovek osloni da ima zajednichke interesa sa vlashcu koju je sam izabrao :rolleyes:

 

josh vishe parkinga nece smanjiti dramu oko parkinga, zato shto se to istorijski nigde nije desilo.

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment

@GrunfTo da nikada nije bilo mesta u blokovima što okružuju nekadašnji zeleni pojas je prilično upitno. Moj utisak je da je mesta počelo da fali, kao i u ostatku NBG, pre nepunih 20 godina - do neke 2002. sam bio skoro svakodnevno u kraju i nijednom nisam kružio za mesto. Možda kao domaći imaš šire iskustvo, prihvatam. U paviljonima npr. je sve do 2009. otprilike bila ladovina. Negde u to vreme je počelo da se gužva, da bi danas postao pakao kao uostalom i svuda.

 

Za "blatnjavu livadu" su sve već rekli ostali. Baš ti je čudan stav. Razumem te kao vozač, ali ne kao i komšija - naš parkić, koliko god neugledan bio, ne bih dao ni za kakav beton.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, zorglub said:

@GrunfTo da nikada nije bilo mesta u blokovima što okružuju nekadašnji zeleni pojas je prilično upitno. Moj utisak je da je mesta počelo da fali, kao i u ostatku NBG, pre nepunih 20 godina - do neke 2002. sam bio skoro svakodnevno u kraju i nijednom nisam kružio za mesto. Možda kao domaći imaš šire iskustvo, prihvatam. U paviljonima npr. je sve do 2009. otprilike bila ladovina. Negde u to vreme je počelo da se gužva, da bi danas postao pakao kao uostalom i svuda.

 

Za "blatnjavu livadu" su sve već rekli ostali. Baš ti je čudan stav. Razumem te kao vozač, ali ne kao i komšija - naš parkić, koliko god neugledan bio, ne bih dao ni za kakav beton.

ali ja ne pricam o ukidanju parkica i zelenih povrsina. evo slika sta npr sta mislim da bi bilo skroz u redu, imali bi par desetina stabala vise i nekoliko destina parking mesta za ljude koji dolaze na pijacu vikendomm a koji, posto sad nema mesta, ostavljaju kola po parkovima izmedju zgrada. znam da ovakve zapustene blatnjave livade postoje na dosta mesta po blokovima, i da b, na nekim od njih nesto ovako malko pomoglo. onda kad se za par decenija napravi metro, sadi sumu na ta mesta, al nemoj jebati ljude vise nego sto mora.

image.jpeg.c93374ba9eff9b88891a6cf0d7847ca7.jpeg

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Mora se kolima na pijac. Mora se kolima svuda i 'ajmo sve prilagoditi njegovom veličanstvu Vozaču kako bi imao gde svog Ljubimca da smesti

 

Ceo koncept promena i razvoja samo da vozačima bude lakše

 

 

  • +1 4
Link to comment

pa ne. al bi mogli, makar privremeno, dok se ne napravi funkiconalan javni prevoz, da malo olaksamo zivot ljudima koji zive tu. pa kad bude makar pocela da se pravi valjana alternativa, lako cemo uzorati parkinge i napraviti vekovne prasume i igralista. ili bolje da jos malo jebemo ljude koji zive tu.

  • -1 1
Link to comment

Zar makar na tom ravnom NBGu ne moze da se vozi bicikli? Ja znam neke ljude koji su ga uveli u svakodnevnicu koliko su mogli i bas zive na NBG, a ni nemaju kola. Posao im je u centru pa je to lako jer imaju jednu, eventualno dve linije prevoza. Cini mi se da mi je poznanica rekla da je valjda Brankov neprijateljski za bicikliste pa zbog toga ne ide redovno na posao tako.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...