Jump to content

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Jedini način da se ne grade novi parkinzi u savskim blokovima je da imamo manje automobila, a to je moguće samo uz metro koji bi odvukao veliki deo saobraćaja pa bi ljudi manje kupovali kola. Meni u bloku 63 uglavnom treba po 15-20 minuta kruženja da nađem mesto gde ću da parkiram, a i to bude skoro uvek negde gde zapravo nije dozvoljeno.

Jednostavno nema dovoljno mesta, kad su građene te stare zgrade, svaki drugi stan je imao po jedan auto, a sad praktično imaju svi, as simple as that. Garaže su uglavnom premale, pravljene za fiće i jugiće pa ih mnogi danas ni ne koriste za tu namenu nego kao ostave za bicikle.

Nisam pametan šta bi trebalo raditi, najbolje da budu svuda podzemne garaže, ali to opet košta đavo i po i ne znam je li tehnički izvodljivo.

  • +1 1
Link to comment

koliko god da kosta - podzemne garaze i jacanje gradskog prevoza su oproban i jedini smislen nacin.  ako moze imt, moze i podzemna garaza. dodatno, na mjestu imt-a tj buduceg stambenog bloka ce garaze samo takve i da budu.

 

navikavamo se stvarno na teske govnarije. 

 

edit, kod bristola se gradi podzemna garaza za bnv, 400 mjesta. kad se male ruke sloze.

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment
17 hours ago, napadaj said:

Ali tu već postoje parking mesta između dve ulice, tako da nemaju više gde da ih uglave, a da ne osakate zelene površine, klupice i igrališta.

Nisi me razumeo ili nisam bio dovoljno precizan...mso sam na pojas od Jap ili Eu ka samom parkingu ispred zgrada, to su već odradili u 61. jug, od Dr I.Ribara pa do raskrsnice sa DVukasovića.

Link to comment
1 hour ago, Grunf said:

nema. pogotovo u 60im blokovima. nije ga bilo pre, nema ga ni sad. i parking mesta mogu da budu sa betonskim ili plasticnim rasterom i travom ispod, i po jednim drvetom izmedju parking mesta. ali ne. bolje je blatnjava livada.

Pošto stalno naglašavaš "blatnjava livada", cenim da lepa uređena površina nije "blatnjava livada"? Ili jeste? A šta misliš o garaži na sprat? Pa ajde od dve zelene površine da recim žrtvujemo jednu za tu garažu a druga da ostane. Ali onda imaš "blatnjavu livadu".  A to sa rasterom eno ti kako je urađeno blizu tebe uz "Paspalja" stavili su raster, pa ga napunili tucanikom i povadili pola drveća koje je bilo tu i neće ga vratiti nikad. Jer neće valjda da pustimo da trava raste iz tih rupa pa da se stvori "blatnjava livada"

 

 

...shiit has hit the fan.....

  • +1 1
Link to comment

ceo jebeni novi beograd je sveobuhvatna kaljuga, sad sam proshla kroz pijacu u 44, pa tamo lishce nije ocishceno od proshle godine, barushtine do kolena i nepregledno blato :isuse: jel se to pere ikad?

 

ne kazem, i oko opshtine se pere kvartalno, valjda nema potrebe :rolleyes:

  • +1 1
Link to comment

Ja nisam primetio da ikome smeta blato, raznose ga i valjaju se u njemu automobilima gde ko stigne. Mogu da proglase da je sve parking, i tako i nama ostane blato i njima parking. Godinama se prave neka sranja po okolini gde im nije mesto ni po povrsini ni po visini, ali da nekome padne na pamet da ce to da napravi problem sa parkingom u krugu od bar kilometar, nema sanse. I onda odjednom, pa sta sad da radimo, nema mesta. Sad nista, tako smo hteli. Mozemo u divne setnje parkinzima do keja. 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
22 minutes ago, gospa buba said:

ceo jebeni novi beograd je sveobuhvatna kaljuga, sad sam proshla kroz pijacu u 44, pa tamo lishce nije ocishceno od proshle godine, barushtine do kolena i nepregledno blato :isuse: jel se to pere ikad?

 

ne kazem, i oko opshtine se pere kvartalno, valjda nema potrebe :rolleyes:

 

 

odmah se sjetim govedje ili kakve vec lobanje koja je na livadici od pijace ka piramidi lezala maltene godinama :D

 

doduse odavno

  • Haha 2
Link to comment
12 minutes ago, morgana said:

 

 

odmah se sjetim govedje ili kakve vec lobanje koja je na livadici od pijace ka piramidi lezala maltene godinama :D

 

doduse odavno

shto bi rekli :covid19:

  • Haha 2
Link to comment

Ljudi, da li neko zna gde se nalazi oftalmolog u dz u Nehruovoj? Imam večeras tamo zakazan pregled za malog a nisam nikad bila, pa da ne lutam s njim po hladnoći.

Link to comment
12 minutes ago, Valkyrie said:

Ljudi, da li neko zna gde se nalazi oftalmolog u dz u Nehruovoj? Imam večeras tamo zakazan pregled za malog a nisam nikad bila, pa da ne lutam s njim po hladnoći.

 

Kako mislis gde se nalazi? Koji ulaz u okviru dz?

  • +1 1
Link to comment

Najbolje da zoves telefonom pa proveris. Kad iz JG skrenes u Nehruovu, trebalo bi da ima mesta na parkingu cim se prodje Piramida, a fakticki pre samog DZ-a..

Link to comment

IMG-8239.jpg
 

x je oduvek bio ulaz za školarce, desno stomatolog(nemoj tamo oni popravljaku zube) desna velika zgrada je za odrasle

 

mada su nešto muljali oko korone, al valjda su vratili na staro

  • Hvala 1
Link to comment

Za parkiranje ovo što ti je Kowalski napisao.

A za ordinaciju, uđeš na glavni ulaz pa desno u šalter salu, pa onda u hodnik levo dok ne dođeš do šaltera ond njih pitaj da li njima ostavljaš ili na daščicu pored vrata ordinacije.

E sad se setih... možda deca imaju posebnog pa pitaj za svaki slučaj kad uđeš... 😆

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...