Jump to content

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Nabili su nas sve unutra. Ja sam čekao dok redovi ne nestanu, ali džaba. LK očitavaju na onim vratima skroz lijevo, tamo gdje se uzima broj. Meni nisu očitali tamo pa mi je jedna od one tri na kraju balade očitala. Kad sam stigao po brojevima bio sam 25ti u redu.

Link to comment
39 minutes ago, laser lotus said:

Nabili su nas sve unutra.

:lolol: da vas ne vidi neki slučajni neupućeni prolaznik pa stane i on da čeka, nemaju više lufta da primaju nove.

Link to comment

Kako se navodi u saopštenju JKP "Parking servisa", novim zonskim sistemom parkiranja biće obuhvaćeni blokovi 19a, 21, 22 i 23 na Novom Beogradu, a sve na osnovu Rešenja Sekretarijata za saobraćaj o izmenama i dopunama Rešenja o opštim parkiralištima, od ponedeljka, 27. decembra.

Link to comment
10 minutes ago, Milosh76 said:

Kako se navodi u saopštenju JKP "Parking servisa", novim zonskim sistemom parkiranja biće obuhvaćeni blokovi 19a, 21, 22 i 23 na Novom Beogradu, a sve na osnovu Rešenja Sekretarijata za saobraćaj o izmenama i dopunama Rešenja o opštim parkiralištima, od ponedeljka, 27. decembra.

 

Zar nisu bili do sada ?

Link to comment
19 minutes ago, Далибор said:

 nisu. danas sam se bas tamo parkirao.  obican parking samo niej zona

 

Mislio sam da se nesto menja za one koji tu zive.

 

Samo ce dodatno da pritisnu one koji tu rade.

Link to comment
7 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa poenta i jeste da se oni odviknu od parkiranja tu emoji58.png


... Shiit has hit the fan
 

 

Da se razumemo..nista protiv nemam.

 

Pomislio sam da ce nesto da iskomplikuju za one koji tu zive.

Link to comment
 
Da se razumemo..nista protiv nemam.
 
Pomislio sam da ce nesto da iskomplikuju za one koji tu zive.
Veruj mi, zoniranjem mnogi koji tu žive smatraju da im ozbiljno komplikuju život.

Ja lično ne mislim tako, no ti ljudi nek vide šta je njima dobro.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Ja sam iz 23. i jedva čekam zonu. Gore od ovog neće da bude, možda zaista malo olabavi pritisak pa bude moguće i tokom dana naći parking mesto. U poslednjih godinu-dve dana tu je u kraju počelo s radom par poslovnih prostora (NCR, Navigator 2, Sirius..) i već je nepodnošljivo iako svi oni rade smanjenim kapacitetom zbog pandemije. A tek treba da se otvori ono čudovište sa heliodromom koje je do autoputa. Cena mesečne karte za lokalce je oko 45o dinara. Potencijalni problemi: za ove koji plaćaju regularni kartu je ograničenje na 3 sata pa je pitanje šta kada ti neko dođe na duže, takođe dosta ljudi iz bloka ima problema da dođe do karte jer žive kao neprijavljeni podstanari i vlasnici neće da im izađu u susret te će i tu biti zanimljivo. Ja sam i pored svega za zoniranje. 

Edited by Svarog
Link to comment
Ja sam iz 23. i jedva čekam zonu. Gore od ovog neće da bude, možda zaista malo olabavi pritisak pa bude moguće i tokom dana naći parking mesto. U poslednjih godinu-dve dana tu je u kraju počelo s radom par poslovnih prostora (NCR, Navigator 2, Sirius..) i već je nepodnošljivo iako svi oni rade smanjenim kapacitetom zbog pandemije. A tek treba da se otvori ono čudovište sa heliodromom koje je do autoputa. Cena mesečne karte za lokalce je oko 45o dinara. Potencijalni problemi: za ove koji plaćaju regularni kartu je ograničenje na 3 sata pa je pitanje šta kada ti neko dođe na duže, takođe dosta ljudi iz bloka ima problema da dođe do karte jer žive kao neprijavljeni podstanari i vlasnici neće da im izađu u susret te će i tu biti zanimljivo. Ja sam i pored svega za zoniranje. 
Osnovno je, ako hoćeš da sprečiš te koji rade, da se ne dozvoli dnevna karta.
Znam za jednu firmu koja zaposlenima rekla da će refundirati "dnevne karte".







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment
Sad ce pritisak na 28. biti ludacki..tamo se parkiranje jos uvek ne placa..a tamo radim inace, imam kolege koje bez kola ne mogu da dodju na posao.
Pa dobro, on je već preko auto puta...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
5 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa dobro, on je već preko auto puta...







... Shiit has hit the fan
 

 

I Navigator i NCR su..pa se opet osete. Naterace sve da krenu GSP-om :)

Link to comment

Novobeogradski blokovi 21, 22, 23, 24, 25, 26, 28, 29 i 30 proglašeni su za kulturno dobro, čime su prodavci nepokretnosti na ovim opštinama u obavezi da se prvo obrate Zavodu za zaštitu spomenika kulture. Na ovaj način usporen je proces prodaje nepokretnosti u ovom delu Novog Beograda.

Kako je navedeno u „Odluci o utvrđivanju Centralne zone Novog Beograda za prostorno kulturno-istorijsku celinu (blokovi 21, 22, 23, 24, 25, 26, 28, 29 i 30) ("Sl. glasnik RS", br. 6/2021) za prostorno kulturno-istorijsku celinu proglašena je “Centralna zona Novog Beograda”.

Ona obuhvata devet novobeogradskih blokova: 21, 22, 23, 24, 25, 26, 28, 29 i 30“.  Teritorija “Centralne zone Novog Beograda” ima približno kvadratnu osnovu okvirnih dimenzija 1.600 x 1.600 m.

Šta sa aspekta prava ovo znači i kako utiče na prodaju stanova?

Prodaja nepokretnosti sa zabeležbom svojstva kulturnog dobra je moguća, međutim, odredbama Zakona o kulturnim dobrima propisano je da pravo preče kupovine ima nadležna ustanova zaštite, što je u Beogradu Zavod za zaštitu spomenika kulture grada Beograda. Shodno tome prodavac je dužan da ponudu za kupovinu prvo uputi Zavodu za zaštitu spomenika kulture grada Beograda.

https://cityexpert.rs/blog/pravni-saveti/kako-proglasenje-dela-novog-beograda-kulturnim-dobrom-utice-na-prodavce-stanova

Odluka je iz februara ove godine.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...