Jump to content

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Slažem se donekle, mikromigracija ka poslu, ali ta ruralna Srbija koja nestaje i beži u BG nije u Bnw u, w65, Novom Dorćolu, KDist...ona ide u Ovču, Borču...nema rural te novce za fensericu.

Ponuda je sada daleko veća a cene bi po tome trebale da stoje ili idu dole a ne 100-150% gore...znači ipak špekulativne radnje kumuju....od sastava investitora pa do krajnjeg kupca takvih nekretnina, u većini slučajeva.

Na kraju krajeva, košarkaš, neproverljiv gastos itd itd...pa neće narko diler ili ojađivač državnog budžeta da krsti stan na svoje ime, pardon, stanove.

Opet pitanje, otkud ispadaju svi ti ljudi sa poštenim novcem? Kako baš sada i kako u ovolikom broju?

Link to comment

Meni ne izgleda da je počelo sada ili nedavno, traje to duže, jedino što je stvarno novo su ta elitna™ naselja. Čitavi delovi Novog Sada su izmenjeni i tamo gde su bile kuće sada su zgrade i tome sad već ima godina. Za Bg stvarno ne znam.

Video sam dosta ugovora gde se kupuje nepokretnosti u raznim BW varijantama. Ono što je upadljivo je da se pojavljuje dosta firmi kao kupci pored fizičkih lica. Niko me ne nože ubediti da je vlasnik neke transportne firme odlučio da uloži novac u stan umesto u novu Skaniju. Neki zamajac u prodaji je sigurno u početku trebao, da li preko partije ili nekim drugim kanalima. Sada ispada da su to bila dobra ulaganja dok cene rastu. A vratiiti se na stari nivo neće.

Link to comment

Moj info je da su za kupovinu stanova u građevinama iza kojih stoji tkz sadašnja politička elita i ljudi njima bliski, vlasnici mnogih domaćih firmi i kompanija, jednostavno "zamoljeni" da učestvuju. Neko sa jednom stambenom jedinicom, neko sa tri u zavisnosti od veličine same firme. Prilično pouzdan info.

Pa ti nemoj, odbij "molbu".

A te kuće koje su postale zgrade, to je jedan mikro nivo nekih Bnva, Westova i sl...ljudi iz malih kućica od par desetina m² prelaze u novogradnju od xy m² više, cg koje većina nije imala + garažno mesto a poneko se i za poslovni prostor ogrebao.

Ima kriminala i pranja novca i u tim zgradicama ali je to samo mrva u odnosu na velike projekte.

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, čekmeže said:

Meni ne izgleda da je počelo sada ili nedavno, traje to duže, jedino što je stvarno novo su ta elitna™ naselja. Čitavi delovi Novog Sada su izmenjeni i tamo gde su bile kuće sada su zgrade i tome sad već ima godina. Za Bg stvarno ne znam.

Video sam dosta ugovora gde se kupuje nepokretnosti u raznim BW varijantama. Ono što je upadljivo je da se pojavljuje dosta firmi kao kupci pored fizičkih lica. Niko me ne nože ubediti da je vlasnik neke transportne firme odlučio da uloži novac u stan umesto u novu Skaniju. Neki zamajac u prodaji je sigurno u početku trebao, da li preko partije ili nekim drugim kanalima. Sada ispada da su to bila dobra ulaganja dok cene rastu. A vratiiti se na stari nivo neće.

 

Ruku na srce ono sto mora da se prizna jeste da je veliki broj stanova u Bgd na vodi prodat firmama koje su prodavale razne materijale,tipa Pestan,Bekamnet...da ne spominjem dalje.

Oni su prosto bili primorani da ako hoce da isporucuju robu moraju u nesto stanova da kupe.

Link to comment

Da, ali kompenzacijski poslovi se neračunaju :whistle:

Moj drugar koji ima firmu koja se bavi između ostalog vk instalacijama je u poslednjih 4,5 godina na ime kompenzacije samo za vk poslove uzeo/dobio 4 stana lepe kvadrature, doduše u ne baš fensi šmensi zonama + par par automobila više srednje klase, doduše polovnih, po par godina starih. Drugačije nije mogao da naplati poslove u punom iznosu.

Edited by Barti66
Link to comment
On 12.11.2021. at 22:42, Блок_64 said:

 

 

.Meni stvarno nije jasno ko kupuje ili kome se prodaju toliki stanovi po Beogradu.

 

U Mitrovici novogradnju, ako je sudeći po komšiluku, u 60, 70% uzimaju seljaci iz okolnih mesta, neko da živi u tim stanovima a dosta se i izdaje. Masa njih iskešira dobar deo cene, kredit i ako se uzme to bude nešto sitno. Teoretski ako se gleda i to je pranje keša, ulivanje neoporezovane sume u legalne tokove koje se prvi put knjiži kad se iz slamarice izvadi na šalteru banke.

Verujem da je slična situacija i u BG, samo puta 40.

  • +1 1
Link to comment
Šteta što Referent i žena mu nisu mogli da održe splav, meni je baš bio super te godine
Pričao sa ženom, ona je bila očajna...
Pričala mi da su neki redovni gosti koji nisu znali za promenu vlasništvs i sedeli tamo zvali nju (jer tamo nije bio problem da ona da svoj broj ako bilo šta zatreba) i molili je da kaže kelnerima da puste neku normalnu muziku.
Posle kad se pročulo da je neki govnar to uzeo i da iznamljuje za veselja, krenuli da mu lažno rezervišu termine...








... Shiit has hit the fan

  • Haha 2
Link to comment
na mestu Paradoxa je osvanulo neko cudoviste, gabarita recimo Godo-a ili onih strahota Nese Majdana :puke:
20-ak metara manje reke za sirotinju...
I ovo je njegovo... b9f3217fcfe1c41b5850df4aebd6abda.jpg3bb45a5713b1aacea52fcfa7669aaae1.jpgd4bea353c788463b0fb14f77d5dbd0cf.jpg







... Shiit has hit the fan

  • Tužno 2
Link to comment
kakva rugoba...ja sam je video nocas i nije mi se cinilo ovoliko ?!?
 
ali zaboravljena terasa paradoksa :frust:, kakvi debili zive i rade u ovom gradu...
Pri tome ovo je nezavršeno. Sad će on tu da radi i gradi...
Usraće nam se svima u život!







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Pojeftinio IMT.

Tamo, ranih 2000.-tih vrtelo se nešto oko 100 miliona za taj deo. Bili u priči Zepter, Mišković… dal Beko i onaj “beli s bradom” (zaboravih mu ime, Kipar biznismen blizak Koštunici)

Cena za 100 miliona 2000. godine sigurno ne bi danas bila ista, već barem 20-30% veća ako ne i više…

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...