Jump to content

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

1 hour ago, djordje geprat said:

da pitam. hoće li biti dovoljno prostora za parking kada se to i ono od pre par stranica (IMT plac) napravi? 5000 stanova i 150000 m2 za poslovanje traži ihaha više od 5000 parking mesta.

nema shanse. oni ce samo da se preliju na blokove i naprave pakao.

Link to comment

Trenutno vodim pravni deo na 4 velika građevinska projekta (izgradnja, prodaja itd), sa cenama kvadrata od 2800 do 6000 evra i garažnim mestima po ceni od 18k do 30k. Sve to ide kao alva. Ima dosta gastosa, sportista, likova iz javnog života... Dosta su šuplje te priče da su kupci stanova u običnim zgradama perači para. To možda važi za BG H2O, ali za regularne zgrade po raznim krajevima grada ne.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
30 minutes ago, napadaj said:

Trenutno vodim pravni deo na 4 velika građevinska projekta (izgradnja, prodaja itd), sa cenama kvadrata od 2800 do 6000 evra i garažnim mestima po ceni od 18k do 30k. Sve to ide kao alva. Ima dosta gastosa, sportista, likova iz javnog života... Dosta su šuplje te priče da su kupci stanova u običnim zgradama perači para. To možda važi za BG H2O, ali za regularne zgrade po raznim krajevima grada ne.

 

Nikada necu razumeti ljude koji imaju i zaradjuju..a sebi adresu ucrtaju negde gde ce komsijama bukvalno cucati na qrcu. Pogotovu sto se ovaj vazduh nece popravljati nego samo ici na gore.

 

Ujutru se bukvalno dvoumis da li da izluftiras prdeze iz sobe ili da udahnes frisko proizveden katran.

  • +1 2
Link to comment
38 minutes ago, SNARC said:

 

Nikada necu razumeti ljude koji imaju i zaradjuju..a sebi adresu ucrtaju negde gde ce komsijama bukvalno cucati na qrcu. Pogotovu sto se ovaj vazduh nece popravljati nego samo ici na gore.

 

Ujutru se bukvalno dvoumis da li da izluftiras prdeze iz sobe ili da udahnes frisko proizveden katran.

Ne kupuje se to za život, nego kao investicija...

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, radisa said:

Ne kupuje se to za život, nego kao investicija...

Investicija u sta..da nadjes neku slicnu ili vecu budalu koja ce pljunuti istu kintu za gajbu u pusnici koja je prestoni grad ove usrane zemlje.

 

Odlicno..sjajan plan.

  • +1 2
Link to comment

Izdajes za 1000e i ostavljas lovu gospodja mami da ima uz penziju/platu.

To je odgovor jednog gastosa koji ne zna sta ce sa parama, a u BG kupio dvosoban stan u A bloku.

Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

Investicija u sta..da nadjes neku slicnu ili vecu budalu koja ce pljunuti istu kintu za gajbu u pusnici koja je prestoni grad ove usrane zemlje.

 

Odlicno..sjajan plan.

Gajba, ako se izdaje, daje vecu kamatu nego banka, cene nekretnina rastu poslednjih godina...

 

Plan nije uopste los, u trenutnom poretku stvari... Kako ce biti za 5 ili 10 godina, jbg, niko ne zna...

Link to comment
14 hours ago, napadaj said:

Trenutno vodim pravni deo na 4 velika građevinska projekta (izgradnja, prodaja itd), sa cenama kvadrata od 2800 do 6000 evra i garažnim mestima po ceni od 18k do 30k. Sve to ide kao alva. Ima dosta gastosa, sportista, likova iz javnog života... Dosta su šuplje te priče da su kupci stanova u običnim zgradama perači para. To možda važi za BG H2O, ali za regularne zgrade po raznim krajevima grada ne.

 

To je to.

Ima i pranja para u nekom procentu ali ne toliko koliko mi mislimo.Ja znam jednog kosarkasa ima 9 stanova.

Link to comment
3 minutes ago, Блок_64 said:

 

To je to.

Ima i pranja para u nekom procentu ali ne toliko koliko mi mislimo.Ja znam jednog kosarkasa ima 9 stanova.

 

Aktivnog ili bivseg ? 

 

Prica se za jednog bivseg da je svake sezone kupovao po jedan stan.

Link to comment
3 minutes ago, SNARC said:

 

Aktivnog ili bivseg ? 

 

Prica se za jednog bivseg da je svake sezone kupovao po jedan stan.

 

Ma nije tajna ,Aktivni,sadasnji kapiten kkcz.Uglavnom ugovor mu je bio takav,stan i nesto u kesu.Ispostavilo se da je pametno postupio.

Edited by Блок_64
  • +1 1
Link to comment

Pa sad kad dođe tetka i kupi tri stana za zgradu koja još temelje nije završila po 3000 evra/kv a raspituje se jer može još 3 i da li je problem što pare dolaze iz Bugarske i jel može odande da plati, onda...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Ok, sve to ima smisla, ima logike i u jednom i u drugom slučaju, ali me zanima gde su bili svi ti ljudi do sada, msm do pre par godina? Po tome, ako su svi oni (a bilo je sportista i gastosa i ranije sa parama) želeli da investiraju u nekretnine cena je ipak u odnosu na ponudu koja je bila prilično štura, što starogradnje, što novogradnje, trebala da bude ihahaaa veća pre 6,7 godina a nije. Nbgd stara oko 1000 bila, nova 1600-1800...centar se vrteo oko 2300-2500. Ekstrema je bilo ali u ekstra mikrozonama kao i u luksuznijoj gradnji i to neračunam.

Sada što vidim, da je ta novogradnja povukla cenu starogradnje na NBgdu ali ne toliko i u starim delovima grada.

Pričam isključivo o prosečnoj strukturi.

Šta je to podstaklo taj sloj ljudi da toliko "investira" u ovaj grad u vremenu koje za ovaj narod nije baš obećavajuće na više polja, a pritom nemislim samo na c19, već na celu društvenopoltičku situaciju u kojoj se nalazi nacija, koja po meni nema baš svetlu budućnost. Gde su ti investitori bili pre 2012, 2013...?

  • +1 4
Link to comment
23 minutes ago, Barti66 said:

Šta je to podstaklo taj sloj ljudi da toliko "investira" u ovaj grad u vremenu koje za ovaj narod nije baš obećavajuće na više polja, a pritom nemislim samo na c19, već na celu društvenopoltičku situaciju u kojoj se nalazi nacija, koja po meni nema baš svetlu budućnost. Gde su ti investitori bili pre 2012, 2013...?

Zašto baš u Beograd, između ostalog zato što je jedna od posledica situacije koja nema svetlu budućnost da provincija propada i Beograd sve više odskače kao jedna od poslednjih oaza u Srbiji u kojoj ima najviše posla za najveću platu.

Zašto u nekretnine, isto zbog te mračne budućnosti ulaže se u najmanje rizične stvari, a nekretnina bukvalno neće propasti, osim ako je ne spiči zemljotres.

Cena je stvar špekulacije i ne podleže sasvim zakonu ponude i tražnje. Imati u vidu da se nekretnine prometuju u evrima, a cena evra je sve samo ne tržišna.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...