Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

ali koja je teorija zavere, ja i pitam zato shto ne znam.

a pitam i koja je tehnologija jer mi se ne da guglati, pa ako neko vec zna.

naravno  i da li smo prvi ili poslednji na svetu, jer sam navikla da kod nas nema sredine.

 

shto je odma teorija zavere ako se to pita? :unsure:

Link to comment

Ja se ne secam tih kisa iz 2008, a to leto sam bio u vojsci u Jakovu i Batajnici i secao bih se toga 100%
Vi ste sigurno nesto pomesali godine.
2014 su bile kise celo leto posle onih poplava na prolece i tad sam prvi put ukljucio klimu u stanu 20 i nekog avgusta

Link to comment
14 minutes ago, omiljeni said:

Ja se ne secam tih kisa iz 2008, a to leto sam bio u vojsci u Jakovu i Batajnici i secao bih se toga 100%
Vi ste sigurno nesto pomesali godine.

 

Ne mora da znači, možda su Jakovo i Batajnica tada ostali suvi.
Na primer, ovonedeljnu kišu neće pamtiti oni koji su se  zatekli u Žarkovu ili na Petlovom brdu jer tamo nije palo bogznašta.

Link to comment
23 minutes ago, gospa buba said:

ali koja je teorija zavere, ja i pitam zato shto ne znam.

 

Frekvencija je viša pa su giga talščići još kraći nego u običnijmim mrežama, pa im je važna optička vidljivost, sve im smeta.
Teorije zavere kažu (ne samo kod nas nego svuda u svetu) da ovo drveće što se seče nije zbog zbog izgradnje kafića nego zato što krošnje smetaju giga mreži. A o zračenju da ne pričam.

Link to comment

Jedan moj ortak gledao Černobilj i upao u takvu paranoju od svih vrsta zračenja da je to ludilo...
Batalio mikrotalasnu. Na telefon se javlja samo na spikerfon, oće da prestane da ga nosi uključenog...
Spektakl!




...shiit has hit the fan...

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

ali koja je teorija zavere, ja i pitam zato shto ne znam.

a pitam i koja je tehnologija jer mi se ne da guglati, pa ako neko vec zna.

naravno  i da li smo prvi ili poslednji na svetu, jer sam navikla da kod nas nema sredine.

 

shto je odma teorija zavere ako se to pita? :unsure:

3.6 do 6 gigaherca, mali domet, mnogo baznih stanica, mikrotalasi, kuvanje, blablabla

telenor je pre par dana pokrenuo eksperimentalno mikro lokaciju na kojoj radi 5G

Link to comment
6 minutes ago, Frile said:

 

Ne mora da znači, možda su Jakovo i Batajnica tada ostali suvi.
Na primer, ovonedeljnu kišu neće pamtiti oni koji su se  zatekli u Žarkovu ili na Petlovom brdu jer tamo nije palo bogznašta.

ali koja je verovatnoća da celo leto svakog dana pada u NBGD, a da Jakovo i Batajnica ne dobiju ni malo kiše?

plus sam se i ja javljao baš svaki put (1-2 put nedeljno) kad su pitali dal neko hoće popodne da izađe u grad i išao sam na Adu

 

da li mogu negde da se nađu statsi o količini kiše po godinama i tako to?

 

 

 

Link to comment
6 minutes ago, renne said:

3.6 do 6 gigaherca, mali domet, mnogo baznih stanica, mikrotalasi, kuvanje, blablabla

telenor je pre par dana pokrenuo eksperimentalno mikro lokaciju na kojoj radi 5G

 

not great, not terrible

Link to comment

ma jasno, sedimo mi na magnetu od naizmenichne struje od rodjenja, nije problem, svaka nova tehnologija je pracena istom prichom.

ja samo volim da se izgovore brojevi i chinjenice, ako ih ima. i kad ih bude, poshto je statistika dugorochna stvar, da ne odu pod tepih kapitalizma. shto je opet sve manje verovatno.

 

naravno da ima mesta strepnji ako bash neko bash poleti da bash neandertalcu predlozi josh vatre :dry:

 

 

Edited by gospa buba
Link to comment
19 minutes ago, omiljeni said:

ali koja je verovatnoća da celo leto svakog dana pada u NBGD, a da Jakovo i Batajnica ne dobiju ni malo kiše?

plus sam se i ja javljao baš svaki put (1-2 put nedeljno) kad su pitali dal neko hoće popodne da izađe u grad i išao sam na Adu

 

da li mogu negde da se nađu statsi o količini kiše po godinama i tako to?

 

Verovatnoća za to je mala ali nije zanemarljiva. A postoji i bitan subjektivni faktor. Nije bilo pljuska nekoliko puta kada si išao na Adu; nekom drugom se zalomila tri pljuska u 5 popodne kada se vraćao sa posla, i taj drugi sada pamti kišovito leto. 


Za pitanje o podacima o padavinama prethonih godina najbolji odgovor možeš dobiti odgovor na serbianmeteo forumu

Link to comment
6 minutes ago, Frile said:

 

Verovatnoća za to je mala ali nije zanemarljiva. A postoji i bitan subjektivni faktor. Nije bilo pljuska nekoliko puta kada si išao na Adu; nekom drugom se zalomila tri pljuska u 5 popodne kada se vraćao sa posla, i taj drugi sada pamti kišovito leto. 


Za pitanje o podacima o padavinama prethonih godina najbolji odgovor možeš dobiti odgovor na serbianmeteo forumu

tako je. ja sam npr sedela na terasi na porodiljskom sa hudinijem od 7-8 meseci i imala sam dovoljno vremena za posmatranje i zakljuchivanje, buduci da lift nije radio nekoliko nedelja do meseci, pa sam u zivotu uchestvovala uglavnom na posmatrachkom nivou :D

 

u pitanju je bio harp :sleep:

Link to comment

Dok sunce przi mozak ostatku EU vi imate rashladjujuce kise svaki dan, sveze noci za spavanje, zelene parkove  i naravno vi se zalite. Ova godina nije ni blizu maksimalnih padavina samo vi imate Vesica i mentole od vozaca koji uteruju autobuse u poplavljene ulice. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...