Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Gradska vlast beži od primene raster ploča beton-trava čiji parkinzi ublažavaju problem sivila u gradu.

 

ss_03.jpg

 

 

Pa jeste ovako se nekad gradilo, ovo je nekako podnosljivo i ekoloski, ali eto ocigledno je da je u pitanju samo pohlepa parking servisa a ostalo je nebitno

Edited by Tvrdica
Link to comment

Ma asfalt je zakon za parkinge...

Editovao si post, a krenuo sam objašnjenje za drveće pri takvom materijalu parkiranja, ukratko: pažljivo biraš tip drveća, a izbor prepuštaš stručnjacima hortikulture i posveti se pažnja donjim nosećim slojevima parkinga...itd.

 

Asfalt kao podloga parkinga je dobra za investitora i vozače koji ne žive tu u blizini, a došli su na taj parking poslom, dakle privremeno.

 

Ljudi koji žive u okolini tog asfaltiranog parkinga i svakodnevno gledaju sa prozora u njega (naročito kad je prazan) je depresivan prizor. Takve asfaltirane ili betonse površine leti povećavaju vrelinu (čak i kad nije direktno osunčano) za par stepeni nego da je zelena površina.

 

 

 

Pa jeste ovako se nekad gradilo, ovo je nekako podnosljivo i ekoloskije, ali eto ocigledno je da je u pitanju samo pohlepa parking servisa a ostalo je nebitno

 

Može i danas da se gradi tako, na stovarištima građevinskog materijala ima raster ploča (kad se uzima na veliko, na palete još je jeftiniji), kupuju uglavnom oni što žive u kućama na obodu grada, pa hoće deo dvorišta ispred garaže da popločaju gde ostavljaju automobil.

Link to comment

Jesam editovao, da ne bi sirio polemiku :D

 

U gradu je jako tesko gledati na zelene povrsine i bilo sta sto prija oku i smiruje. Ako je pogled ka reci, tu su komarci, ako je ka dvoristu, obicno nema sunca tokom dana, na suncanoj stranu su leteci pacovi... Sve ima svoje prednosti i mane.

 

Novom Beogradu su potrrebni parkinzi, a posto je neplanski gradjen, moraju da smisljaju alternativne metode. A posto su nesposobni za to, onda dobijamo manjak zelenih povrsina i malo vise parkinga nego ranije.

Link to comment

Sve je manje zelenila na Novom Beogradu inace, a i ono sto postoji se neadekvatno neguje, prosle godine je JKP Zelenilo Beograd unakazilo stari drvored lipa kod Devete gimnazije, bukvalno su im sklonili osnovne skeletne grane prvog i drugog sprata. Ne znam ko i zasto tako radi ali nije dobro. Takodje mogli bi i da obnove zive ograde koje su nekada krasile sve vece ulice po Novom Beogradu.

Link to comment

razmisli šta je to urbano življenje

 

evo probo i ne ide ajsad objasni ti meni šta je to urbano življenje pa možda stavim u interests na forumskom profilu nikad se ne zna :fantom:

Link to comment

Kako ofiras, kad je tema o NBG? Valjda je bitno da li ce nam sa Sapicem biti SNS ili DJB ili neko 17ti...

 

Nemas pojma Frenk, samo se foliras da znas :P

Link to comment

Za Gangulu je najjači trač da će da dobije mesto br.1 u Olimpijskom komitetu Srbije, da bude Divac namesto Divca, dok će NBg zajedno sa 'svojom GG' da prepusti onima stručnima koji najbolje znaju da umeju, pa da se tako opštinski sinhronizuju sa višim instancama. 

Ne znam dal će trač postati istina, ali je super  :fantom:

Link to comment

evo probo i ne ide ajsad objasni ti meni šta je to urbano življenje pa možda stavim u interests na forumskom profilu nikad se ne zna :fantom:

 

Ne čudi me.

No, ako ti dam definiciju onda ćeš naći rupu u njoj pa ćeš uveravati sebe da ti je sve jasno i prestaćeš da pišeš na forumu.

Ne bih  voleo da se to desi.

Umeren začin prezira je sasvim dobar za komunikaciju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...