Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Zoniraće ceo grad. Na stranu silovanje parking mestima, crtica o mozgu i organizovanosti i koordinaciji: na početku BZĐ, kod "Delte" su taman završili taj parking na sredini, i posadili drveće i posejali travu i evo mesec-dva kasnije se setili pa raskopavaju uzduž i provlače neke kablove :isuse:

te sadnice su izgleda bile skupe, poshto vidim da ih izbegavaju. bar neshto.

 

pa znash ti kad su oni, dok je samo zemun bio njihova selendra, ful betonirali gospocku, pa onda odozgo stavljali one neke ukrasne profile (shto je proizvodio otac nekog njihovog partijskog vampira), poplochavanje se ofucalo za godinu dana, a onda su shvatili da ispod betona imaju zaboravljene instalacije stare 100 godina, kojima se neshto sloshilo bash tad, pa su lupali ceo trg pobede skroz do magistrata i pola gospodske -_-

 

tako je svuda u svetu.

Edited by gospa buba
Link to comment

Zato što je taj parking napravljen od zelenila ispred moje zgrade, te su mi umesto trave na pola metra od prozora ili terase...

 

 

...shit has hit the fan...

Link to comment

zgrada nije tvoja, kao ni pripadajuće zelenilo

:fantom:

 

 

pa nisu gazde pravile parking. bolje da postoji uređeni parking nego da se parkiraju po zelenim površinama. a što se bušenja guma bolje da kreneš od dragoslava jovanovića

Link to comment

 

Pa ne parkiraju se po zelenim površinama, još uvek. A kada se od zelene površine napravi parking onda će se parkirati. A to šta je čije ću rado saslušati kad budeš primenio na svaki slučaj u svojoj okolini.

Promena namene javnog prostora, samo zbog "nove realnosti" je ok.?

Razumem da želiš da smanjiš broj koraka od kola do splava, ali ako može ne preko zajedničkih prostora koji su plaćeni, recimo, porezom na imovinu...

Time što će se napraviti parking jer ipak ljudi dolaze kolima u zeeeezaaanje...

 

...shit has hit the fan...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

ja nisam rodjena u beogradu, pa kad neko kaze da ne voli, ono, grozn mu je, ima primedbe, hocu da bijem ozbiljno. a ljudi zive na silu i tako uche i decu, ali tu mozda i nisu toliko krivi, vreme je glupo i uslovi su glupi, njima je to njemachka, samo da se svrte 2 kruga, pa pravac penzija pa kuci :(. shto se naravno ne desi nikad.

 

mislim, nije da vas sad kritikujem, nego ne mora to da bude parametar.

 

prosto se nekako koncentrisale shtetochine i na odluchivanju i na izvrshavanju, a to je kombinacija neodoljiva :(

 

 

zapravo ozbiljno ne podnosim ljude koji ne vole boegrad <_<

 

Nije meni problem nevoljenje Beograda samo po sebi. Evo, ja ne volim Novi Beograd no znam tačno zašto je to tako i kako se desilo ali to je deo mog grada a pošto volim svoj grad, deo te ljubavi se presipa i na Novi Beograd.

 

Mene smaraju ovi pametnjakovići koji uobraženo dignu prst i onda seru kako je Beograd selendra i rupa i kako ništa ne valja, a ustvari, ne bi umeli da vole ni sopstvenu njivu da je imaju.

 

Proveri prvo sebe, razmisli šta je to urbano življenje, donesi sud pa tek onda daj sebi pravo da se posereš po velikm gradu. 

 

Drugačijost je mnogim ljudima ozbiljan šamar.

Link to comment

...

znas i sam da kada su zidani savski blokovi tada su pravljeni i parkinzi oko solitera kojih je bilo 40ak na duplo vise stanova sto je tada bio neki prosek ili cak ispod njega. medjutim vreme se promenilo i sada bezmalo svaki stan ima dva automobila sto je dovelo do permanentnog nedostatka parking prostora. u medjuvremenu  su proradili kinezi i haos se minimum udvostrucio. u 70om su pre koju godinu oko atomca uredili onu livadu sa kiselim drvecem i napravili parking mesta, vezbaonicu, kosarkaski teren i ne vidim da je ikome bilo sta zasmetalo. pogledaj jg u vreme spica tri trake pune od belvila pa do 45og i ta kola moraju negde da se parkiraju. 

a onaj haos u bzdj oko arene, pa dobro se neko smilovao da to resi. ovo do sad je bilo prilicno haotino, a dreka je dignuta bezmalo kao da su posekli platane™ i srusili bukovicki park. modernizacija drustva.

 

a i glupo je da laprdamo o hipotetickim parking mestima koji nit se zidaju niti su u planu da se zidaju

Link to comment

A sto moraju da parkiraju ? Zasto vozaci imaju osecaj da im je bogomdano pravo da parkiraju auto negde ? Zasto se mora posedovati auto ako nema elementarnih uslova za njegovo smestanje.

Svaki put popizdim kada prolazim pored Radovih baraka, gomila auta na trotoaru,zelenilu i od onog dela uz put napravili su vecnu baru i blato.

Meni ako se pripisa u Knezu ne pisam na sred i kazem "trebalo je da stave wc ovde" nego ili nadjem neki dalji wc ili trpim.

Link to comment

A sto moraju da parkiraju ? Zasto vozaci imaju osecaj da im je bogomdano pravo da parkiraju auto negde ?

 

:Hail:

 

pa sta da radim, da izucim za dejvida koperfilda pa da ga dezintegrisem prilikom izlazka.

 

 

ne pricamo o parkiranju negde, vec o uredjenosti parking mesta na opstini koja su u deficitu. sto se mene tice nije problem da se zonira ako treba i ceo grad, samo da tako uredjeno funkcionise. 

sva ta halabuka oko paringa govori o tome da urbanizam i srbi/srbija ne mogu da stoje u istoj recenici

Link to comment

ama bre ljudi zivite negde 20 ili 40 godina i odjednom uslovi postaju nenormalni i nekako ste sami krivi shto ste tu i smetate progresu. jer ljudima treba neshto vashe. pa makr to bio i vash javni interes da imate park ili da se ne parkirat dva kilometra od kuce...

 

nije da sam ja doshla u loshe uslove, nego su doshli drugi i pogorshavaju mi moje. verovatno ja treba da se selim, na rudnik ili tako neshto :unsure:

 

jebiga nego ce da mi dosele pedeset banaka pod prozor, i da im damo da se parkiraju. oni su komercijalne ustanove, shto nisu sebi iskopali parking? znam, shto je skupo, ovako im se vishe isplati. a onda ce grad da terorishe mene i tu boraniju shto radi za njih... jer nekako progres ne moze da se zaustavi <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

Osnovni problem sa parkinzima na Novom Beogradu je sto se u zadnjih 25 godina zidalo neplanski, ubacivane su nove zgrade bash na mesta gde su postojali parkinzi (zgrada Megatrenda u Goce Delceva, kao i stambena zgrada preko puta nje). Takodje citavi bolokovi ygrada su ubaceni u vec postojece blokove, totalno neplanski i van svakog urbanistickog plana i reda. I onda na kraju kad se vidi da nema dovoljno parking mesta onda se otima neka zelena povrsina koja je odavno tu jer je tako najlakse. Tako je unakazen Bulevar Zorana Djindjica, evo sad su ubacili parking i izmedju 29. i 30. bloka i to onako najjeftinije, od asfalta, bez da se ostavi makar neka oaza zelenila. Takodje Novi Beograd je nagrdjen i nekim zgradama koje samo zauzimaju mesto a nikada nisu zavrsene kao ona vec cuvena kod petlje kod bloka 23 sa heliodromom na vrhu. Od nekada lepog, zelenog i sirokog Novog Beograda napravljeno je prljavo pretrpano selo.

Link to comment

У БЗЂ и околини се паркира гомила возача који даље до центра продуже превозом.

Зато је ту сад и даље тешко наћи паркинг место.

Link to comment

Gradska vlast beži od primene raster ploča beton-trava čiji parkinzi ublažavaju problem sivila u gradu.

 

ss_03.jpg

 

razlozi su što se ovakvi parinzi sporo izvode za razliku od asfalta, izvođači radova koje izabere gradska direkcija za puteve stalno gunđaju na ovakav tip parkinga i ubeđuju ih kako je to "glupo", izvođenje traži dosta ručnog rada i dobru pripremu podloge što je za onog koji hoće da zbrza dobijen posao noćna mora.

 

Jedna od mana ovakvog parkinga je teže čišćenje jer se pikavci i sitan otpad zaglave u rupama gde treba trava da se formira.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...