Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

nisam baš sigurna na šta misliš. između toplane i bloka 70a je vodovod i njihova parcela. to je jedan veseli šumarak. znači zaboravi gradnju. prekoputa bloka 70a je blok 67a i tu se ablok već uveliko gradi. pored toplane je blok 68. on je u januaru bio na javnom uvidu. biće mešoviti sadržaj, hotel, bolnica ... nisam videla šta su sve smislili.

 

da, mislio sam na taj plac sa sumarkom i neformalnim naseljem, kako se to sada politicki korektno kaze, u ulici preko puta 70a bloka prema savi, ne znam kako se zove ulica, valjda agostina neta ali nisam siguran, nisam znao da je tu vodovod, dakle pored toplane je blok 68 ali nisam shvatio gde pored toplane? ispred nje prema jurija gagarina tj preko puta belvila i bloka 42 gde je buvljak parking ili pored toplane paralelno sa rekom?  dakle, mesoviti sadrzaj, hvala na infou :)

 

znam gde je blok 67a jer zivim u bloku 67 i gledam izgradnju tog 67a od pocetka :)

Link to comment

blok 68 je između j.gagarina i save. tu je sada plac građevinske firme napred. prekoputa buduće autobuske stanice, danas neformalnog parkinga.

da, shvatila sam da gledaš u blok 67a :)

Edited by beta kentauri
Link to comment

blok 68 je između j.gagarina i save. tu je sada plac građevinske firme napred. prekoputa buduće autobuske stanice, danas neformalnog parkinga.

da, shvatila sam da gledaš u blok 67a :)

 

e hvala ti na informaciji :) iskreno, mogao sam i da zveram po netu i saznam gde je 68 blok ali ko rekoh da tebe pitam jer mislim da puno toga znas sudeci  po svemusto napises na temu urbanizma

 

znaci napred plac sa delovima za kranove i ostalim se seli, odlaze li u paketu i placevi polovnih automobila? pade mi na pamet, logicno mi je da se grade hoteli, neki soping centri i slicno blizu buduce glavne bus stanice ali bolnica, aman, zasto bolnice blizu tih frekventnih mesta, uvek kada prodjem tramom uvece nemanjinom vidim onu sv. sava bolnicu i zapitam se koji genije je smislio mesto za bolnicu bas tu, na najogavnijem gradskom trgu?

Edited by Pontijak
Link to comment

nisam sigurna za auto placeve. nisam pogledala obuhvat plana.

i ja sam se iznenadila za bolnicu ali kako sam čula, investitor (turci), je baš zbog blizine bus stanice insistirao na toj lokaciji.

Link to comment

nisam sigurna za auto placeve. nisam pogledala obuhvat plana.

i ja sam se iznenadila za bolnicu ali kako sam čula, investitor (turci), je baš zbog blizine bus stanice insistirao na toj lokaciji.

 

pa dobro, ima neke logike, dodje covek busom u beograd i cim ugleda mili grad, pozli mu ali tu je zato odmah bolnica :lolol: 

Link to comment

Вероватно има подземни паркинг, који се продаје за 15к евра, и који је довољан за трећину станара.

 

Oni jesu kopali duboko, često sam tuda prolazio tokom gradnje ali nisam video ništa što je dovoljno prostrano da bude garaža. Umesto toga su napravili parking mesta oko zgrade i utamanili sav dotadašnji zeleniš. 

Link to comment

 

 

Ta lokacija je idealna za zgrade koje bi služile kao uzgajališta svežeg voća i povrća. Potpuno zatvoren ekosistem, 40 takvih bi bilo dovoljno da prehrani Beograd, 8 bi bilo dovoljno za NBGD. 

 

 

nisam baš sigurna na šta misliš. između toplane i bloka 70a je vodovod i njihova parcela. to je jedan veseli šumarak. znači zaboravi gradnju. prekoputa bloka 70a je blok 67a i tu se ablok već uveliko gradi. pored toplane je blok 68. on je u januaru bio na javnom uvidu. biće mešoviti sadržaj, hotel, bolnica ... nisam videla šta su sve smislili.

ja bih taj prostor podelio a male parcele i iznajmio okolnim stanarima da se zabavljaju sadnjom povrtluka. svojevremeno sam na banjici viđao vredne stanare solitera kako sade paradajz i papriku, bogami i kupus i luk, a zemljište "državno", oni "uzurpatori".

 

namenjeno malom vesiću

Edited by djordje geprat
Link to comment

ma dajem ideju vlastodršcima da se em obogate rentiranjem em povećaju broj Članova protežiranjem.

a i dobro je za moje ispisnike kojima je bliska ta aktivnost. danas uh na N1 koleginicu po statusu koja reče kako je dobro da se rialitiji puštaju kao do sada jer, da su iza ponoći imala bi manjak sna. mislim, da izađe iz kuće i malo okopava umesto blejanja u ekran.

Link to comment

Овај термометар на улазу је посебно користан, као да не знаш какво је време кад си већ напољу и враћаш се кући.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...