Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

 

kada su iz moje zgrade počeli da se iseljavaju ljudi koji su za otkup dali 200 -500 DMi umesto njih došli ljudi koji su keširali 1500€ po m2, počela je briga o zgradi. većina vlasnika je u fazonu koji je pomenuo pontijak: "koliko treba da dam pa da budem miran?", nas par odrađujemo ostalo. u principu, sada se svaki novodošli vlasnik ponaša u skladu sa ustaljenim. 

 

što se belvila tiče, valjda je lakše uspostaviti poztivan sistem na samom početku. naviknu se ljudi na dobro. a kola? verujem da su to gosti, mušterije lokala........ znate, primetio sam kod mene u ulici: kada vidim auto koji je parkiran tako da su mu točkovi udarili u ivičnjak (to znači da mu je branik pola metra od zida) velika je verovatnoća da je došao na pola sata. da nije stanar u ulici. bez zezanja.

 

pa to je valjda ono sto je civilizacija™ donela: tu mantru, koliko treba da platim da budem miran jer sve funkcionise. tacno tako, mnogo je lakse kada se postave pravila na pocetku, investitor je postavio ta pravila sa facility managerom, novi kupci su prihvatali zateceno stanje i to je tako jednostavno, nisu zeleli da ruiniraju ono sto su kupili za ozbiljne novce a i pobogu, valjda je lepsi zivot u stanu kada su hodnici, stepenista i liftovi cisti a ispred zgrade trava uredno pokosena i sezonsko cvece. eto, pre 3 godina stanari jednog ulaza nisu zeleli da placaju tog facility managera, nisu potpisali ugovor sa tom firmom ali su zato nasli drugu i od tada se takmice sa vrtlarskom firmom koja brine o travnjacima ciji ce travnjak da bude lepsi :D i vide se sitne razlike u stilu pejsazne arhitekture u izboru sezonskog cveca ali nisu pretvorili svoj deo zgrade tj travnjake ispred zgrade u smetliste.

 

da, to za automobile, to je tacno to, posetioci

 

ustvari, cela ova prica o komunalnom sistemu belvila meni sluzi samo kao primer da se moze tako organizovati po celom nbg jer je urbanisticki zgodan za to

 

a to, da se svaki novi vlasnik ponasa u skladu sa ustaljenim, uvek postoji mogucnost da novi vlasnik postane neki varvarin™, tu bi valjda novi zakon o stanovanju trebalo da ima neke odredbe koji destimulisu varvarina™, ja sam cak pristalica i sudski prinudne prodaje stana ukoliko varvarin™ odluci da se varvarise™, naravno prodaje po trzisnoj ceni, da se sudski rok varvarinu™ od recimo 6 meseci da proda stan i kraj price

Edited by Pontijak
Link to comment

Pontijače, Belvil može da se smatra punopravnim NBGD blokom, ja imam problem sa nizom niskih zgrada koje zauzimaju mnogo prostora (A blok, one bele četvorospratnice prema ulici u blokovima 45 i 70 i one preko puta Airport City-ja - a i oni su krivi zajedno sa opštinom, jer sada imamo zgradu na sred planirane trase ulice koja bi povezivala Omladinskih brigada i Vojvođansku), divljom gradnjom kao i zgradama koje su na silu ubačene u postojeći poredak. Blok 63 je tu najočigledniji primer, strašno je šta su od njega napravili (sa sve gostujućim zabavnim parkom).  Otud potezanje za pacovomtm.

 

 

ca%C3%B1%C3%B3n+dora.jpg

Krupp P.1500, 800mm (31,5 inča), veća verzija pacova, koristio bi top sa slike. 

Link to comment

Pontijače, Belvil može da se smatra punopravnim NBGD blokom,

 

e taaaakooooo :lolol: 

 

za ovo ostalo, da, i meni su ruzne te cetvorospratnice u jurija gagarina u 70 i 45. bloku, za 67A blok ne znam jos uvek sta da mislim, s jedne strane, izgleda mi kao laiku da su poprilicno solidno gradjene, gledao sam zaludno maltene svaki dan prolazeci kako ide gradnja, boga oca od izolacionih materijala su stavljali spolja na ciglene zidove pa tek onda na kraju oni drveni paneli, sacekacu da se zavrsi ceo blok jer jos ima svasta da se sazida pa da vidim kakav ce biti kao celina

 

auuuu, lele, da, onaj west 65, stvarno podigli zgradu paralelnu sa prugom taman na trasi predvidjenoj da spoji omladinskih brigada i vojvodjansku

 

za 63. blok, ne znam sta da kazem, juzni 63 je bas onako preterano pretrpan kojecime

 

ukratko, izgradilo se i ostaje to da je nemoguce rusiti privatnu imovinu

Link to comment

 Blok 63 je tu najočigledniji primer, strašno je šta su od njega napravili (sa sve gostujućim zabavnim parkom). 

 

nekad imam osećaj da je ljubavnica nekog funkcionera prolazila kroz blokove i rekla "joj dragi, al su sive ove zgrade, zar ne bi bilo lepo da je malo šarenije" i onda je funkcioner dao sebi u zadatak da 63. učini što šarenijim, pa je tražio bordo zgradu, žutu zgradu sad će neka zelena ...

Link to comment

urbanizam se u srbiji nikada nije odomaćio

 

u martu bi trebalo da se nastavi sa pristupnim saobraćajnicama sa nbgd strane kod mosta na adi

Link to comment

Мени је онако тешко објашњиво зашто би неко хтео да узме стан у West 65. Са једне стране пруга плус надвожњак у најави.

Са друге две неке распале пољане, иза незавршене пословне зграде, и још неке фавеле.

Са треће пословни центар, са стотинама возила која би да ти се паркирају у двориште.

Поглед родио се за депресију.

Edited by vathra
Link to comment

Мени је онако тешко објашњиво зашто би неко хтео да узме стан у West 65. Са једне стране пруга плус надвожњак у најави.

Са друге две неке распале пољане, иза незавршене пословне зграде, и још неке фавеле.

Са треће пословни центар, са стотинама возила која би да ти се паркирају у двориште.

Поглед родио се за депресију.

 

+1000. toliko blizu pruge, a sad će i ova "pristupna saobraćajnica" valjda proći pored. kao, kvalitetne su zgrade, stanovi i tako to, neki šatro lukzus

Link to comment

sva sreća pa volimo naš šizoidno-investitorski urbanizam i brižno ga negujemo 

:frust:

 

uh :(

 

nekad imam osećaj da je ljubavnica nekog funkcionera prolazila kroz blokove i rekla "joj dragi, al su sive ove zgrade, zar ne bi bilo lepo da je malo šarenije" i onda je funkcioner dao sebi u zadatak da 63. učini što šarenijim, pa je tražio bordo zgradu, žutu zgradu sad će neka zelena ...

 

nismo mi dostigli taj nivo da ljubavnice razmisljaju o urbanizmu :D

 

Мени је онако тешко објашњиво зашто би неко хтео да узме стан у West 65. Са једне стране пруга плус надвожњак у најави.

Са друге две неке распале пољане, иза незавршене пословне зграде, и још неке фавеле.

Са треће пословни центар, са стотинама возила која би да ти се паркирају у двориште.

Поглед родио се за депресију.

koliko sam shvatio west 65 grade neki ruski investitori? onda je sve jasno, pravoslavlje, dostojevski, litri vodke, depresija, nasli pogodnu lokaciju za to :lolol:

Edited by Pontijak
Link to comment

 Ni 61. jug ne zaostaje 

 

im18.jpg

 

naludje je sto je zgrada sama za sebe pristojna kao projekat, ako je urade onako kako je reklamiraju na ogradi gradilista, moze da ispadne sasvim lepo, meni se recimo svidelo totalno zatvoreno dvoriste u koje ne moze da prismrdi niko ko ne zivi u toj zgradi. dakle, zgrada je ok ali je lokacija neodgovarajuca. steta sto se krenulo tim smerom i sto se napustila osnovna ideja blokova a to je da zgrade budu poprilicno udaljene od ulice, sama ta velicina prostora je ono sto daje lepotu blokovima

Edited by Pontijak
Link to comment

steta sto se krenulo tim smerom i sto se napustila osnovna ideja blokova a to je da zgrade budu poprilicno udaljene od ulice, sama ta velicina prostora je ono sto daje lepotu blokovima

 

Slažem se u potpunosti  :( 

 to jest, +1

Link to comment

Slažem se u potpunosti  :(

 to jest, +1

 

a tek ona stambena zgrada izmedju severa i juga preko puta immo centra :isuse:  hajde, razumem motive da naprave one markete na placevima izmedju, ipak narod treba da kupuje negde sto mu je potrebno ali onakva stambena zgrada na onom mestu, totalni promasaj. samo se nadam da nece tokom godina nekome pasti na pamet da su ona dva parka suvisna i da se i tu nesto moze sazidati. mene oduvek odusevljava ta sirina prostora izmedju severnih i juznih blokova i svidja mi se sto je ulicno osvetljenje bas dobro

Edited by Pontijak
Link to comment

nemam ja pojam o tome o čemu pričate. znam samo da mi je odvratno ono, davno se desilo, ubacivanje zgrada između bulevara i ranije napravljenih zgrada. tamo gde su sada morali da naprave parking. ono između delta direkcije i arene. zoranov ™ bulevar, jel'?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...