Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

napokon se zna šta će biti na uglu jgagarina i gandijeve. tkz. suncity.

 

Screen_Shot_2016_01_29_at_14_46_21.png

 

Sve što je u Jurija Gagarina izgrađeno posle 1991. godine treba sravniti sa zemljom. 

Link to comment

nedavno sam se prošetao kroz belvil. deluje sasvim pristojno. urednije od dortjola. ispada da si bio u pravu kada si napustio tursku.

 

uzgred, kakav je ono ruski zabran pored kojeg sam prošao na putu od rode do belvila?

Link to comment

nedavno sam se prošetao kroz belvil.

meni je belvil nekako kao namoru, ko oni soliteri na dunavu, beli, takav neki filing. ladno bih mogla da se selim tamo, u bilo koje :)

Link to comment

nedavno sam se prošetao kroz belvil. deluje sasvim pristojno. urednije od dortjola. ispada da si bio u pravu kada si napustio tursku.

 

uzgred, kakav je ono ruski zabran pored kojeg sam prošao na putu od rode do belvila?

 

rece vec lesilebovich, ruska skola, zaista je kao pod konac sa svim onim sportskim terenima. u belvilu inace zivi oko 60ak ruskih porodica, verovatno oni gazpromi, lukoili i ostale kompanije. koliko shvatam pored ruske dece u tu skolu idu i domorodacka deca ciji roditelji mogu da plate skolovanje

 

@gospa buba

 

posle trulog i raspalog dorcola kao ambijentalne celine ja sam 2011 belvil prozvao majamijem, bas zbog tog ugodjaja, cisto i belo, samo jos fale kolumbijci u havajskim kosuljama i taman :D 

 

a ja recimo volim one zgrade koje su namenski pravljene za univerzitetski nastavni kadar, bio sam jedared pre 5 godina u onoj zgradi preko puta merkatora, ono unutrasnje dvoriste u koje ne moze da prismrdi niko osim stanara je meni blagodet i ono resenje hodnika i ulaznih vrata stanova mi se svidja do imbecilnosti

 

a vic belvila je ustvari u komunalnom redu, gotovo svi stanari jednostavno zele da zive tako, da im budu cisti hodnici, liftovi, travnjaci da su zeleni, cvece leti da cveta i sve to je organizovano preko facility manager firme i kosta koliko kosta ali vredi svaku paru a da vecina stanara ne zeli da zivi tako ne bi pomoglo nikakvo cistcenje, sadjenje, zalivanje i tako dalje

Edited by Pontijak
Link to comment

alo bre! :mad:

 

panorama-blokovi.jpg

 

Iz aviona se vidi jedan urbanistički koncept. Ono što se od tada radilo mogu da najlakše opišem kao Vračarizaciju Novog Beograda, pokušavaju da sa kašikom za cipele ubace zgrade (i crkve) na svaku slobodnu zelenu površinu. One poslovne zgrade oko opštine su blagi užas a Treći bulevar izgleda kao početak ibarske magistrale. 

 

Jedan pacov sa dovoljno džebane bi rešio problem.  -_-

Link to comment

koliko košta taj fasiliti menadžment? je li zwei hundert euros pro monat?

 

30 euro centi po kvm stana mesecno :)  imas i hauzmajstore koji dezuraju 24 casa dnevno, za ne daj boze ako ti se desi neko sranje u stanu, dodju, oprave, potpises radni nalog i ciao.  vredi svaku paru kazem ali na kraju krajeva, sve to zavisi od samih vlasnika stanova, zele li da zive na takav nacin ili ne zele

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...