Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Onaj pored chipsilenda je Neimar-V . Inače gazda ima običaj da da studentima da mu ukrase ogradu gradilišta, kako ovu tako su i onu gde se gradila japanska ambasada u bul. N. Tesle...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

mene belvil podseća na one singapurske rezidental erije

 

tjah. ti si svetski covek, proputovao sveta a ja sta cu, skromni domorodac pa na osnovu svojih iskustava izvlacim poredjenja :D  e da, mene belvil podseca na one nove krajeve istanbula koje je beowl pominjao, samo sto je mnogo skromnije sve ovo, da, ima i u becu jedno naselje pored dunava koje je isti takav koncept, verovatno ima puno takvih naselja po svetu, nisu projektanti belvila otkrili rupu u saksiji i moram opet da kazem, meni je najveca prednost taj sistem komunalnog reda i odrzavanja, volim zelene travnjake kraja mog :D

 

@frank

 

da, neimar. uvek mesam neimar kongrap i ostale trudbenike :lolol:  a za chipsiland, cudo jedno koliko su slojeva izolacije nakrkali na fasade, cesto sam prolazio dok se to zidalo, bas me zanima kakvi su stanovi unutra, meni se svidja fora da kada kupuje covek stan tamo, kaze da li u kupatilu zeli kadu ili tus kabinu i tek onda se kupatilo odradi do kraja, eto ja recimo ne volim kade a stvarno bi mi bilo idiotski da dajem pare i razbijam pola kupatila kome nista ne fali samo da bih izbacio kadu i ubacio tus kabinu

Edited by Pontijak
Link to comment

Poznajem dosta ljudi koji su u zakupu u Belvilu,što kao firme, što kao private...i znam sigurno da im rentiraju pravna lica...Ako su ti "pravni" zaista kupili onda je Belvil prilično rasprodat,ali pre bih rekao da su u pitanju kompenzacijski poslovi.

Link to comment

to je jednostavno pitanje. ili volish grad ili ga ne volish.

 

ja obozavam grad, sa svim vrlinama i manama. i buku. i nikad je ne bih detektovala kao problem da me neprekidno ne podsecaju na to, da je strashno i da tako ne moze da se zivi. a meni nishta :unsure:

 

(meni uzasno mnogo stvari u gradu ne smeta, to je grad. ali me neprekidno filuju i truju, kako je sve grozno. a meni nije <_<)

 

podržavam al ono što je stanarski ekspirijens u pomenutom stanu beogradske ulice je da nema razlike dal si na ulici zajedno sa ljudima koji čekaju prevoz ili u stanu kad su otvoreni prozori, to je već malo bzvz

Link to comment

Poznajem dosta ljudi koji su u zakupu u Belvilu,što kao firme, što kao private...i znam sigurno da im rentiraju pravna lica...Ako su ti "pravni" zaista kupili onda je Belvil prilično rasprodat,ali pre bih rekao da su u pitanju kompenzacijski poslovi.

 

stoji to sto kazes ali dosta ljudi je relativna brojka. evo primer mog ulaza, 60 stanova a od toga u 3 stana su firme. ko tu kome sta iznajmljuje i kompenzira, ne interesuje me a ponavljam da su svi stanovi u mojoj zgradi prodati i da u njima zive samci ili porodice, pretpostavljam da je tako i u ostalih 13 zgrada, ustvari lako je prepoznati u kom stanu je firma na nizim spratovima a u kojem se zivi, dovoljno je malo pazljivije gledati a i ziveti u tom kraju :)

Edited by Pontijak
Link to comment

podržavam al ono što je stanarski ekspirijens u pomenutom stanu beogradske ulice je da nema razlike dal si na ulici zajedno sa ljudima koji čekaju prevoz ili u stanu oreni prozori, to je već malo bzvz

meni chak ni to nije.

 

neko je na stanici, neko u vricu, neko na pijaci. to je grad.

Link to comment

stoji to sto kazes ali dosta ljudi je relativna brojka. evo primer mog ulaza, 60 stanova a od toga u 3 stana su firme. ko tu kome sta iznajmljuje i kompenzira, ne interesuje me a ponavljam da su svi stanovi u mojoj zgradi prodati i da u njima zive samci ili porodice, pretpostavljam da je tako i u ostalih 13 zgrada, ustvari lako je prepoznati u kom stanu je firma na nizim spratovima a u kojem se zivi, dovoljno je malo pazljivije gledati a i ziveti u tom kraju :)

Ma kapiram to spolja,želeo sam samo da dam akcenat na iznajmljene stanove bez obzira na krajnjeg korisnika jer imaam info da nisu uspeli da rasprodaju dobar deo pa su kompenzovali izvođačima i dobavljačima koji takođe nisu uspeli da prodaju pa onda rentiraju...svetla gore u svakom slučaju.
Link to comment

Moram da napomenem da su svojevremeno i 45. kao i 70. bili oličenje komunalnog reda i discipline,zelenih travnjaka...i trajalo je to izvesno vreme...

 

slazem se. rekoh vec, i blok 1 je svojevremeno bio odlicenje komunalnog reda i discipline i zelenih travnjaka. trajalo pa prestalo da traje, i to, gle cuda, kada se raspala prethodna drzava. iskreno, krajem maja 2012. sam pomislio da ce i belvil da ode u qrac kao sto su odlazili svojevremeno i blokovi ali gle cuda, jos malo pa 4 godine a kraj se drzi isto tako dobro. dakle, dok postoji zelja i mogucnost ljudi da zive tako sistem ce raditi, kada prestanu da postoje te okolnosti, recimo ekonomska propast vecine sadasnjih stanara, prestanak odrzavanja naselja itd i belvil ce se pretvoriti u ostatak grada, u jedno odvratno, strokavo mesto sa blatistima umesto travnjaka, grafitima po zapisanim fasadama, strokavim u ugovnanim liftovima, nakaznim prepravkama na fasadi itd.

 

dok traje - traje, kada prestane da traje, ako jos budem ziv, nista, idem negde dalje

 

a to, ko tu kome rentira, ko je vlasnik a ko podstanar, stvarno ne bih znao :lolol:  nemam vestine penzionisanog zastavnika jna, model 1970, tako da mi mnogo toga ostaje nepoznato. stoji cinjenica da je odredjeni broj praznih stanova na trzistu, prodaje ih ta belvil firma, neki useljeni stanovi se prodaju, iz oglasa je nemoguce zakljuciti da li ih prodaje covek koji zivi u njima ili pravi vlasnik iz one kategorije koju si ti pomenuo.

Edited by Pontijak
Link to comment

SAVADA i aBLOK

 

 

Takođe Blok 1 je i dalje vrlo uredan i jedini blok na vascelom Novom Beogradu koji ima noćno osvetljenje na svojim terenima 24/7/365 - in your face ablok, west i svi ostali fićfirići novi blokovi :nobles:

 

 

Bez zezanja, blok 1 vrlo uređen i sve više "atraktivan" novim generacijama. U zgradi gde mi rodtilji jedva da nekog više znam od komšija, to se izmenilo. Došo neki mlađi i imućniji svet reklo bi se po kolima oko zgrade a i u garaži. Blok 1 ima tu sad neku, nazovimo "pedantnu rustiku"

Link to comment

SAVADA i aBLOK

 

 

Takođe Blok 1 je i dalje vrlo uredan i jedini blok na vascelom Novom Beogradu koji ima noćno osvetljenje na svojim terenima 24/7/365 - in your face ablok, west i svi ostali fićfirići novi blokovi :nobles:

 

 

Bez zezanja, blok 1 vrlo uređen i sve više "atraktivan" novim generacijama. U zgradi gde mi rodtilji jedva da nekog više znam od komšija, to se izmenilo. Došo neki mlađi i imućniji svet reklo bi se po kolima oko zgrade a i u garaži. Blok 1 ima tu sad neku, nazovimo "pedantnu rustiku"

 

izvinjavam se, sugradjanine poreklom iz bloka 1 :nobles:  jeste uredan ali tek da znas kako je bio uredan 1969 :P a za to nocno osvetljenje, sredjene ulicne svetiljke u celom bloku 1 i svim tim sitnicama, za to je odgovorna ona sada omrazena stranka kojoj ni ime vise ne sme da se pomene u pozitivnom kontekstu a iskreno, jeste da odavno tamo ne zivim ali bas bi me obradovalo da napokon srede fasadu A1

 

@morgana

 

meni se boja onih panela i one fasadne cigle bas svidjaju, dokaz da su ukusi razni :lolol:

Edited by Pontijak
Link to comment

E što se tiče chipsilenda i "biranja" samo da prenesem šta mi je onaj nesuđeni kupac preneo.

Moglo je da se bira ali ne od bilo koga nego sa njihovim dobavljačima. Baš za kadu on je hteo tuš kadu ali veliku keramičku koju bi on doneo, "e ne može, ima ova plastična u ponudi , pločice imate ove 4 varijante... Možete da vidite sa majstorima da donesete da vam ugrade da ne razbijate posle , ali platićete stan kao da smo vam mi ugradili naše sve..."

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

E što se tiče chipsilenda i "biranja" samo da prenesem šta mi je onaj nesuđeni kupac preneo.

Moglo je da se bira ali ne od bilo koga nego sa njihovim dobavljačima. Baš za kadu on je hteo tuš kadu ali veliku keramičku koju bi on doneo, "e ne može, ima ova plastična u ponudi , pločice imate ove 4 varijante... Možete da vidite sa majstorima da donesete da vam ugrade da ne razbijate posle , ali platićete stan kao da smo vam mi ugradili naše sve..."

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

 

eto 1 razlog zasto ne bih imao posla sa takvim prodavcima stana. jbt, nikada nece srblji nauciti sve kako treba, krenu da se uce civilizovanosti i sapletu se vec na drugom koraku. kloaka je jaca

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...