Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

a ko ce to sve da kupuje? :unsure:

 

jel belvil uopshte prodat?

 

kupovace neki kupci i to ce trajati godinama, nije stan paradajz pa da se pokvari

 

jeste belvil gotovo ceo i prodat i naseljen, trajala ta prodaja 6 godina

 

 

 

Jao pontijak šta ti je reeekooo!

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

 

eeee ne znate vi koja je to milina kada se naruci druzbenica™ a ona dodje sa nekog sprata nize ili susednog ulaza :lolol: i jos dobijam komsijski popust :D

 

a sad ozbiljno, ima tu raznoraznog sveta, maltene socioloski uzorak celog grada, moja percepcija i iskustvo je da su u vecini obicni normalni ljudi, ima puno mladih porodica sa sitnom decom, ima oko 60-ak ruskih porodica, to valjda svi oni lukoili nisovi ambasada i tako dalje, meni komsija na spratu italijan i tako dalje. sve u svemu, miran kraj, niko ne baca djubre sa terase i opuske po hodnicima, dakle cim je cisto i mirno to je meni dovoljno a ko se cime bavi u zivotu meni ne smeta dok je to u njegova 4 zida™ :)

 

ma dobio stan na osnovu talijanskog podrijetla

nemam talijansko poreklo, samo mesto rodjenja :cry:  i nisam dobio stan, kupio sam ga odselivsi se sa ogavnog i smrdljivog dorcola u kojem sam stracio tri decenije zivota

Edited by Pontijak
Link to comment

I ja htedoh da napišem, nalećem na sve više ljudi koji žive tamo, jbga pitanje cifre verovatno...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

sinoć sam baš prošao pored skorašnjeg menhetna u o. brigada... pa oni ljudi će da izlude od raskrsnice dva bulevara sa šest traka a najbliža prozoru će biti autobuska traka :isuse:

 

doduše imam nekog u beogradskoj ulici, ništa se živo ne čuje ako ne otovoriš prozor :sleep:

Link to comment

 

nemam talijansko poreklo, samo mesto rodjenja :cry:  i nisam dobio stan, kupio sam ga odselivsi se sa ogavnog i smrdljivog dorcola u kojem sam stracio tri decenije zivota

 

 

pa znam, zato sam i napisao -podrijetla-, a ne zbog domovnice

Link to comment

sinoć sam baš prošao pored skorašnjeg menhetna u o. brigada... pa oni ljudi će da izlude od raskrsnice dva bulevara sa šest traka a najbliža prozoru će biti autobuska traka :isuse:

 

doduše imam nekog u beogradskoj ulici, ništa se živo ne čuje ako ne otovoriš prozor :sleep:

to je jednostavno pitanje. ili volish grad ili ga ne volish.

 

ja obozavam grad, sa svim vrlinama i manama. i buku. i nikad je ne bih detektovala kao problem da me neprekidno ne podsecaju na to, da je strashno i da tako ne moze da se zivi. a meni nishta :unsure:

 

(meni uzasno mnogo stvari u gradu ne smeta, to je grad. ali me neprekidno filuju i truju, kako je sve grozno. a meni nije <_<)

Edited by gospa buba
Link to comment

I ja htedoh da napišem, nalećem na sve više ljudi koji žive tamo, jbga pitanje cifre verovatno...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

 

meni je cudno zasto ljudi misle da je neka zgrada propala investicija ukoliko se ne prodaju svi stanovi u roku od odmah, stanovi nisu kvarljiva roba a i sto tako mi je cudno kako ljudi mogu da misle da je belvil pust kada je dovoljno proci uvece i videti da u gotovo svim stanovima upaljena svetlja a kasno uvece popunjena gotovo sva parking mesta koja nisu privatna a i ta privatna su poprilicno puna kao i podzemne garaze, dakle, sta cu kada volim svoj kraj :) i da, meni izuzetno odgovara sistem privatnog komunalnog preduzeca koje brine o cistoci kraja, travnjacima, hodnicima, instalacijama i tako dalje, dobro je znati da ako mi se ista desu u toku dana ili noci u stanu tipa kvar instalacija, ventili i tako dalje, da ce hauzmajstor sluzba doci za 10ak minuta, meni je jos uvek neverovatno da to funkcionise tj da stanari zelje takav sistem a on kosta 30 eurocenti po kmv i po meni vredi svaki eurocent to sto mi je kraj cist, uredan, trava je zelena, cvece je sareno i tako dalje. imam samo jos jedan sanak pusti sto se tice kraja za zivljenje a to je bas zatvorena cetvrt, sa ogradama, kapijama i gadnim obezbedjenjem, to bi bilo taman po mojoj meri

Edited by Pontijak
Link to comment

ne znam. prosto mislim da oni koji zidaju znaju neshto shto mi ne znamo. i daj boze da je u nashu korist (da ce ljudi imati novaca da kupuju te kvadrate i da ih banke nece rasprodavati za kikiriki 5 godina kasnije). al nisam neshto sigurna.

Link to comment

ne znam. prosto mislim da oni koji zidaju znaju neshto shto mi ne znamo. i daj boze da je u nashu korist (da ce ljudi imati novaca da kupuju te kvadrate i da ih banke nece rasprodavati za kikiriki 5 godina kasnije). al nisam neshto sigurna.

 

pa oni koji zidaju znaju ono najbitnije sto mi ne znamo a to je kako da nadju novac za zidanje i kako da uvuku banke u taj posao. belvil je recimo poceo brzo da se prodaje kada su 2013 snizili cenu sa 1900 na 1600 evra po kvm, recimo u mojoj zgradi koja ima 120 stanova svi su prodati a tako je i u ostalim zgradama, gotovo sve prodato, dovoljno dugo zivim u tom kraju pa umem ponesto i da prepoznam.

 

a taj 67A, na oko mi se svidja, nisam bio u stanovima i ne znam kakvi su, to sto se pominje blizina ulice i mali razmak izmedju zgrada, sto neko rece, to je jos uvek pojam u odnosu na stari grad ili vracar + cinjenica da osnovna ideja i koncet novog beograda koji je davno bio realizacija korbizijeovskog urbanizma, to je davno nestalo i propalo, ja nikako da se naviknem na one apsurdne kucerke od 4 sprata u 70-om i 45-om bloku, totalno su unakazile pogled na te blokove (sta cu kada su meni soliteri sa onim divnom fasadnom ciglom jednostavno lepi) a opet, ima sarma kada se prolazi pored tih zgrada zbog mnogobrojnih bakalnica i radnjica.

Link to comment

meni je cudno zasto ljudi misle da je neka zgrada propala investicija ukoliko se ne prodaju svi stanovi u roku od odmah, stanovi nisu kvarljiva roba a i sto tako mi je cudno kako ljudi mogu da misle da je belvil pust kada je dovoljno proci uvece i videti da u gotovo svim stanovima upaljena svetlja a kasno uvece popunjena gotovo sva parking mesta koja nisu privatna a i ta privatna su poprilicno puna kao i podzemne garaze, dakle, sta cu kada volim svoj kraj :) i da, meni izuzetno odgovara sistem privatnog komunalnog preduzeca koje brine o cistoci kraja, travnjacima, hodnicima, instalacijama i tako dalje, dobro je znati da ako mi se ista desu u toku dana ili noci u stanu tipa kvar instalacija, ventili i tako dalje, da ce hauzmajstor sluzba doci za 10ak minuta, meni je jos uvek neverovatno da to funkcionise tj da stanari zelje takav sistem a on kosta 30 eurocenti po kmv i po meni vredi svaki eurocent to sto mi je kraj cist, uredan, trava je zelena, cvece je sareno i tako dalje. imam samo jos jedan sanak pusti sto se tice kraja za zivljenje a to je bas zatvorena cetvrt, sa ogradama, kapijama i gadnim obezbedjenjem, to bi bilo taman po mojoj meri

Jel ima negde na nekom sajtu da se vidi ta firma i cifre zanima me onako informativno, meni je to super ne znam kako izgleda u praksi da li ošljare....

A nešto sam bauljao letos po belvilu tražio neku prodavnicu, i ne izgleda to loše... Sa onim parkićima kafićima...

Link to comment

Jel ima negde na nekom sajtu da se vidi ta firma i cifre zanima me onako informativno, meni je to super ne znam kako izgleda u praksi da li ošljare....

A nešto sam bauljao letos po belvilu tražio neku prodavnicu, i ne izgleda to loše... Sa onim parkićima kafićima...

 

ma ima sajt ta firma koja zida 67A ali im je mnogo kilav sajt, singer okacio link juce, ovaj drugi investitor koji zida pored, u omladinskih brigada, ne znam za njihov sajt

 

a jeste, parkici, kafici, trava, prodavnice + sto je sve tako nestvarno uredno kao da nije u srbiji vec u civilizaciji, to se meni svidja. kraj je bas ziv, dobio je, ono sto se kaze, svoju dusu

 

zvuci blesavo ali belvil mene podseca na novi beograd mog detinjstva, ipak sam dovoljno star da se secam bloka 1 u kojem sam ziveo, kakav je bio krajem 60-ih godina i kakav je onda bio ceo novi beograd :nobles:

Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...